Blog
iClinica>Blog>Apple>Raport: Google zbiera o wiele więcej danych o użytkownikach Androida niż Apple o właścicielach iPhone’ów

Raport: Google zbiera o wiele więcej danych o użytkownikach Androida niż Apple o właścicielach iPhone’ów

Ciągle w przestrzeni publicznej trwa debata na temat bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. W ostatnich latach firma Apple poczyniła wiele starań, aby zadbać o te kwestię względem użytkowników ich urządzeń. Działania te mają pokrycie w liczbach, gdyż z badań wykonanych przez irlandzki Trinity Collage wynika, że Google zbiera nawet 20 razy więcej danych i informacji o użytkownikach swojego systemu niż Apple.

 

Android kontra iOS – bezpieczeństwo i zbieranie danych

 

Z owego badania wynika, że firma Google w ciągu 12 godzin zbiera koło 1,3 TB danych ze smartfonów na których zainstalowany jest system Android. Co warte zaznaczenia, nie są to tylko informacje z systemu oraz aplikacji, które wysyłane są w trakcie korzystania z telefonu, ale również te, które zbierane są z urządzenia, które nie jest aktualnie w użyciu.

Raport mówi także o tym, że nawet jeżeli podczas wstępnej konfiguracji smartfona z Androidem zaznaczyliśmy, że nie chcemy przesyłać żadnych informacji do Google’a, to i tak przynajmniej część z nich trafia na serwery amerykańskiego giganta.

W czasie analogicznym, czyli w ciągu 12 godzin Apple pobiera „tylko” koło 5,9 GB danych tego typu.

Badacze Trinity Collage określili także, że oba systemu, czyli iOS oraz Android wysyłają paczki informacji do Apple i Google’a co 4,5 minuty. W przypadku firmy Apple, dane automatycznie przesyłane są z iCloud, Siri oraz Safari. W przypadku Google’a jest to Youtube, Chrome, Google Messenger, wyszukiwarka systemowa, Dokumenty Google, czy nawet kalendarz.

Twórcy raportu wysnuli na podstawie zebranych informacji następujący, prosty wniosek: Google zbiera nawet 20 razy więcej informacji o swoich użytkownikach niż Apple.


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online