Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path Publiczna beta macOS Mojave już dostępna – jak ją zainstalować na Twojego Maca?

Publiczna beta macOS Mojave już dostępna – jak ją zainstalować na Twojego Maca?

Apple udostępniło właśnie publiczną betę systemu macOS Mojave, znanego również pod numerem 10.14. Jak wypróbować system na swoim Macu?

 

Jakie urządzenia są kompatybilne?

 

macOS Mojave jest kompatybilny z następującymi modelami Maca:

 • MacBook Pro (z połowy 2012 roku i nowsze);
 • MacBook Air (z połowy 2012 roku i nowsze);
 • MacBook (z 2015 roku i nowsze);
 • Mac Mini (z końca 2012 roku i nowsze);
 • Mac Pro (modele z 2010 i 2012 posiadające rekomendowane GPU ze wsparciem dla metal oraz modele z końca 2013 roku);
 • iMac (z końca 2012 roku i nowsze);
 • iMac Pro (2017)

 

Pamiętaj o kopii zapasowej

 

Jeżeli zdecydujesz się na wypróbowanie bety nowego macOS to pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową danych z Twojego Maca za pomocą Time Machine.

Time Machine zapisze każdy plik i stan systemu z danego dnia. Kopię zapasową będziemy mogli zapisać na serwerze OS X, dysku zewnętrznym, AirPort Extreme lub Time Capsule.

Dzięki temu będziemy mieli pewność, że w razie problemów z betą, czy chęci powrotu do starego systemu, będziemy mogli tego bez kłopotu dokonać.

 

Jak zainstalować betę macOS Mojave?

 

 • Aby pobrać i zainstalować betę macOS 10.14, musimy :
 • Dołączyć lub zalogować się w Apple Beta Software Program – najlepiej z poziomu Maca
 • Przejść do zakładki Enroll Your Devices
 • Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej – pobrać macOS Public Beta Access Utility
 • Dwukrotnie kliknąć w ściągnięty plik, by pobrać nowy system
 • Nasz Mac zrestartuje się
 • Po ponownym uruchomieniu instalacja bety macOS Mojave powinna uruchomić się automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, wyszukać należy instalator w folderze Aplikacje i uruchomić go ręcznie.

I gotowe, możemy cieszyć się betą nowego systemu.

 

Przestroga

 

Należy pamiętać, że nie jest to jeszcze wersja finalna systemu. Mogą zdarzać się problemy ze stabilnością, szybkością działania. Na pewno pojawiać będą się błędy, dlatego Apple zawsze zaleca, by bety wszelkich systemów nie były instalowane na naszych podstawowych urządzeniach.

 


Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
PS Remote Play
PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem … Czytaj dalej PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online