Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac

PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac

PS Remote Play

W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem macOS. Odpowiada za to usługa PS Remote Play. Dowiedz się więcej na temat jej opcji i sprawdź jak z niej korzystać.

Czym jest PS Remote Play?

Tytułowa usługa pozwala na strumieniowanie gier z konsoli PlayStation na inne urządzenie. Wśród obsługiwanego sprzętu znajdują się zarówno komputery Mac, jak i iPhone, iPad, „pecety”, a także telewizory z Android TV. W praktyce polega to na tym, że funkcje Twojej konsoli zostają udostępnione innemu urządzeniu, np. laptopowi. Dzięki temu możesz bez przeszkód zacząć rozgrywkę w domu przed telewizorem, a dokończyć ją w trakcie podróży na swoim MacBooku.

Jak połączyć MacBook z PS5 lub PS4?

Do skorzystania z PS Remote Play trzeba spełnić określone wymagania. Przede wszystkim musisz posiadać PlayStation 4 albo 5. Przedstawiona usługa nie współpracuje ze starszymi odsłonami konsol Sony. Z drugiej strony potrzebujesz też kompatybilnej edycji Maca. Wedle aktualnych wytycznych, Twój komputer musi obsługiwać system macOS w wersji Big Sur, Monterey albo Ventura.

Oprócz tego nie obejdzie się też bez niezawodnego połączenia z internetem. Prędkość pobierania i przesyłania powinna wynosić przynajmniej 5 Mb/s. Najlepiej byłoby jednak, gdyby download i upload przekraczał poziom 15 Mb/s. Wówczas możesz liczyć na znacznie bardziej komfortowe warunki do gry. Internet może pochodzić z sieci Wi-Fi albo transferu danych komórkowych w ramach pakietu mobilnego.

Gra zdalna PlayStation na Mac

Oprócz wyżej wymienionych kwestii będziesz potrzebować jeszcze kontrolera. PS Remote Play współpracuje z modelami DUALSHOCK 4, DualSense oraz DualSense Edge. Możesz połączyć pada z komputerem używając kabla USB albo funkcji Bluetooth. Jeśli zależy Ci na bezprzewodowej synchronizacji, postępuj wedle poniższej instrukcji.

 1. Zobacz czy wskaźnik gracza albo pasek świetlny jest nieaktywny. Jeśli jest włączony, użyj przycisku PS, aby go wygasić.
 2. Przytrzymaj przycisk „Tworzenie” (to ten obok przycisków ruchu na padach DualSense oraz DualSense Edge) albo SHARE (w przypadku kontrolera DUALSHOCK 4). Jednocześnie wciśnij przycisk PS i poczekaj aż zobaczysz, że pasek świetlny zaczął migać.
 3. Wejdź do Ustawień na Macu.
 4. Otwórz sekcję Bluetooth.
 5. Aktywuj połączenie i wykrywanie sprzętu, jeśli do tej pory było wyłączone.
 6. Wybierz pada, gdy pojawi się na liście.

PS Remote Play

Sterowanie konsolą PS5 z komputera Mac

 1. Tutaj możesz pobrać PS Remote Play dla PS5 na swojego Maca.
 2. Postaw haczyk w polu wyboru, aby zaakceptować warunki.
 3. Pobierz aplikację.
 4. Kliknij pobrany plik i przejdź przez cały proces instalacji zgodnie z wytycznymi.
 5. Włącz konsolę podłączoną do telewizora i przejdź do menu Ustawień.
 6. Rozwiń zakładkę „System”.
 7. Wybierz „Remote Play”.
 8. Zaznacz opcję „Włącz usługę Remote Play”.
 9. Przejdź z powrotem do głównego menu Ustawień.
 10. Otwórz sekcję „System”.
 11. Przejdź do pozycji „Oszczędzanie energii”.
 12. Wybierz „Funkcje dostępne w trybie spoczynku”.
 13. Opcje „Zachowaj połączenie z internetem” i „Zezwalaj na włączanie konsoli PS5 przez sieć” muszą być ustawione jako aktywne.
 14. Uruchom PlayStation 5 albo włącz tryb spoczynku.
 15. Jeśli pad nie został wcześniej podłączony, teraz jest odpowiedni moment, aby się tym zająć.
 16. Włącz PS Remote Play na Macu.
 17. Wpisz swój login i hasło do PlayStation Network. Istotne jest, by wybrać konto, którego zawsze używasz na konsoli podłączonej do telewizora.
 18. Kliknij opcję PS5.
 19. Po synchronizacji danych zobaczysz okno usługi PlayStation.
 20. Możesz zacząć grać!

Sterowanie konsolą PS4 z komputera Mac

 1. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę, z której ściągniesz PS Remote Play na swojego Maca.
 2. Zaznacz zgodę w polu wyboru i pobierz instalator.
 3. Rozpocznij instalację i podążaj za wskazówkami na ekranie.
 4. Uruchom konsolę na telewizorze i przejdź do Ustawień.
 5. Otwórz sekcję „Ustawienia połączenia gry zdalnej”.
 6. Aktywuj opcję „Włącz grę zdalną”.
 7. Wróć do głównego menu Ustawień i otwórz zakładkę „Zarządzanie kontami”.
 8. Wybierz opcję „Aktywuj jako podstawowe PS4”, a następnie zaznacz jeszcze „Aktywuj”.
 9. Ponownie cofnij się do Ustawień i rozwiń sekcję „Ustawienia oszczędzania energii”.
 10. Otwórz „Ustaw funkcje dostępne w trybie spoczynku”.
 11. Aktywuj „Zachowaj połączenie z internetem” oraz „Zezwalaj na włączanie PS4 przez sieć”.
 12. Uruchom konsolę PlayStation 4 albo wprowadź ją w stan spoczynku.
 13. To już wszystkie opcje, które musisz ustawić na konsoli. Teraz możesz dokończyć konfigurację z poziomu Maca.
 14. Połącz komputer z padem zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami. Możesz zrobić to przy pomocy przewodu albo przez Bluetooth.
 15. Włącz uprzednio zainstalowaną aplikację PS Remote Play.
 16. Wprowadź swoje dane dostępowe do PlayStation Network. Zaloguj się na to samo konto, które używasz zazwyczaj na konsoli.
 17. Wybierz PS4.
 18. Po chwili wyświetli się ekran podobny do tego, który znasz dobrze z konsoli. Możesz już zacząć grać!

PS Remote Play

PS Remote Play na Macu – czy warto?

Jeżeli nie chcesz rozstawać się z ulubionymi grami po wyjściu z domu, zdecydowanie warto zainteresować się opisywaną usługą. Po połączeniu konsoli z MacBookiem zyskasz dostęp do swojej biblioteki w dowolnym miejscu. Dzięki temu możesz pograć chociażby w podróży albo podczas przerwy na uczelni, gdy czekasz na kolejne zajęcia.

Jak wykorzystać pełen potencjał PS Remote Play?

Absolutną podstawą jest niezawodny internet. W razie problemów z siecią mogą pojawiać się opóźnienia oraz niedoskonałości graficzne. Jeśli zatem nie jesteś w stanie zapewnić sobie stabilnego połączenia, warto sięgać po gry dla jednego gracza. W ich przypadku internet odgrywa zdecydowanie mniejszą rolę niż przy rozgrywce wieloosobowej.

Oprócz tego należy też zadbać o sprawność techniczną używanego sprzętu. Jeśli podzespoły w laptopie zdążyły się już zużyć, wrażenia z gry mogą zdecydowanie odbiegać od oczekiwań. W takich okolicznościach warto pokusić się o odświeżenie swojego sprzętu. Bardzo pomocna może okazać się naprawa płyty głównej MacBook. Rozbudowa pamięci RAM MacBook Pro również wyraźnie przyczyni się do wzrostu wydajności.

Takie operacje mogą zostać przeprowadzone przez serwis Apple. Wrocław, Warszawa, Poznań i Kraków to miasta, w których mieszczą się oddziały stacjonarne sieci iClinica. Możesz dostarczyć urządzenie osobiście albo skorzystać z realizacji w trybie wysyłkowym. Gdy zostanie postawiona diagnoza MacBook, technik podejmie działania, dzięki którym Twoje urządzenie dostanie drugie życie.


Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online