Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Profesjonalne zdjęcia iPhonem – jak robić lepsze zdjęcia iPhone? Porady

Profesjonalne zdjęcia iPhonem – jak robić lepsze zdjęcia iPhone? Porady

profesjonalne zdjęcia iPhone

Profesjonalne zdjęcia iPhonem – jak robić lepsze zdjęcia iPhone? – porady

Rozwój technologii mobilnych znacząco odmienił podejście do fotografii. Segment kompaktowych aparatów został właściwie całkowicie wyparty przez smartfony, które oferowały coraz większe możliwości. Klasyczne aparaty fotograficzne wprawdzie wciąż są cenione za swoje możliwości, ale stały się sprzętem dla profesjonalistów i pasjonatów. Domyślnym urządzeniem do robienie zdjęć bez wątpienia jest smartfon.

Trudno dziwić się tej tendencji. Urządzenia mobilne pozwalają na wykonywanie zdjęć charakteryzujących się bardzo wysoką jakością. Rezultaty są na tyle satysfakcjonujące, że większość użytkowników nie odczuwa żadnej potrzeby, by zaopatrzyć się w aparat fotograficzny. W końcu na korzyść smartfona przemawia również łatwa obsługa, kompaktowy rozmiar i wszechstronne zastosowanie. Fotografia może być natychmiast poddana edycji albo udostępniona za pośrednictwem mediów społecznościowych i komunikatorów.

Jak zrobić profesjonalne zdjęcia iPhone’em? Poznaj porady ekspertów

Fotografia mobilna domyślnie jest prostsza niż klasyczna, ponieważ wiele funkcji pozostaje zautomatyzowanych. Nie oznacza to jednak, że jesteś w stanie uchwycić zjawiskowy kadr bez przygotowania. Jeśli chcesz robić profesjonalne zdjęcia iPhone, musisz nabrać wprawy, tak jak w każdej innej dziedzinie. Warto jednak posłużyć się kilkoma sztuczkami, które pomogą Ci w zbliżeniu się do perfekcji.

Podczas wykonywania zdjęć smartfonem łatwo oprzeć się pokusie i poprzestać na korzystaniu z domyślnych ustawień. Takie podejście może jednak zakłócać Twój rozwój. Warto zachować wpływ na niektóre kwestie techniczne. Poza tym przydatny okaże się też szereg złotych zasad, które sprawdzają się w fotografii od dekad. Znajdują one zastosowanie również, kiedy próbujesz robić profesjonalne zdjęcia iPhone.

Jak robić dobre zdjęcia iPhone’em? TOP 7  porad

Poznaj szereg metod, które ukierunkują Twój rozwój oraz umożliwią wykonywanie lepszych fotografii.

  1. Włącz siatkę, aby skorzystać z zasady trójpodziału. Po aktywowaniu tej opcji w aplikacji pojawią się dwie linie pionowe i dwie poziomie. Z ich pomocą będziesz w stanie umiejętniej kadrować zdjęcia. Miejsca przecięcia linii to tzw. mocne punkty. W tym położeniu powinieneś umieścić kluczowe elementy kadru. Dzięki temu fotografia zyska atrakcyjniejszą kompozycję. W celu włączenia siatki wejdź do sekcji Aparat w Ustawieniach iPhone.
  2. Potraktuj zdjęcie jako medium opowiadające historie. Niech każda część kadru zostanie jak najlepiej zagospodarowana. Unikaj pozostawiania zbyt dużej przestrzeni, która nie wnosi nic ciekawego do kompozycji, np. chodnik zajmujący niemal połowę zdjęcia przed postacią modela bądź modelki.
  3. Można wyróżnić uniwersalne zasady kompozycji, które sprawiają, że zdjęcie nabiera nietuzinkowego charakteru. Wystarczy uważnie przypatrywać się otoczeniu i dostrzegać elementy pomagające w uzyskaniu pożądanego układu. Przykładem może być wykorzystanie linii horyzontu, symetrii czy też bram, okien, przejść służących jako naturalna ramka.
  4. Jedną z ikonicznych rodzajów aranżacji w instagramowej stylistyce jest wykonywanie zdjęć przedmiotów od góry. W ten sposób można zaprezentować apetyczny posiłek czy też estetyczne miejsce pracy. Warto wykonywać takie fotografie ze smartfonem znajdującym się idealnie nad przedmiotem. W tym celu należy zastosować poziomicę. Zwróć uwagę na dwa symbole „+” pojawiające się przy wykonywaniu zdjęcia. Jeden jest żółty a drugi biały. Jeżeli oba się pokrywają to znaczy, że kadr został idealnie wypoziomowany.
  5. Eksperymentuj ze wszystkimi funkcjami jakie masz do dyspozycji. Każdy smartfon posiada szereg opcji, które pozwalają na uzyskanie nietuzinkowych efektów. Profesjonalne zdjęcia iPhone często bywają wynikiem umiejętnego wykorzystania trybu portretowego bądź innych dostępnych rozwiązań.
  6. Używaj narzędzi do edycji zdjęć. Trudno jest uzyskać wymarzony efekt na surowej fotografii. Zazwyczaj konieczne okazuje się zmodyfikowanie nasycenia kolorów i innych aspektów. W tym celu możesz wykorzystać szereg aplikacji mobilnych takich jak Lightroom Mobile, VSCO czy też Snapseed.
  7. Dbaj o kondycję aparatu w swoim smartfonie. Przed sesją warto przetrzeć obiektyw, aby nie pojawiały się żadne niedoskonałości. Zaburzenia w działaniu poszczególnych funkcji oraz mankamenty obrazu mogą być też wynikiem awarii aparatu. Jeżeli dostrzegasz niepokojące sygnały podczas wykonywania zdjęć, zgłoś się do serwisu. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest naprawa przedniej kamery iPhone albo pozostałych elementów wymagających uwagi. W pobliżu obiektywów znajdują się też inne istotne moduły. W związku z tym konieczna może okazać się też naprawa Face ID.

profesjonalne zdjęcia iPhone

Profesjonalne zdjęcia z iPhone’a – czy to możliwe?

Bez wątpienia istnieje różnica pomiędzy zdjęciami wykonywanymi smartfonem i zaawansowanym aparatem fotograficznym. Niemniej możliwości urządzeń mobilnych stoją na wystarczająco wysokim poziomie, aby zaspokoić potrzeby estetyczne przeważającej części użytkowników. W związku z tym smartfony są coraz częściej wykorzystywane do tworzenia profesjonalnych treści. iPhone z powodzeniem sprawdzi się przy tworzeniu materiałów na firmową stronę internetową oraz media społecznościowe.

Jeżeli napotykasz trudności z aparatem fotograficznym bądź innymi elementami swojego iPhone’a, skorzystaj z profesjonalnego wsparcia. Specjaliści z serwisu iClinica sprawnie przywrócą pierwotny stan techniczny Twojego smartfona. W ofercie znajdziesz szeroką gamę usług takich jak wymiana wyświetlacza iPhone czy też naprawa czujnika zbliżeniowego iPhone.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online