Procesor Apple A13 Bionic szybszy od konkurencji! Pojawiła się szczegółowa recenzja chipu

iPhone iClinica

Specjaliści z serwisu AnandTech przetestowali dokładnie nowy procesor A13 Bionic, który znalazł się w nowych iPhone’ach, które debiutowały w tym roku na rynku. Mowa rzecz jasna o iPhonie 11, iPhonie 11 Pro oraz iPhonie 11 Pro Max. Okazuje się, że procesor ten osiąga zdecydowanie najlepsze wyniki wśród procesorów lądujących w urządzeniach mobilnych. Do tego, procesor ten nie ustępują zbytnio procesorom Intela oraz AMD, które pojawiają się w komputerach stacjonarnych.

 

Procesor A13 Bionic

 

Eksperci pracujący w AnandTech są znani z faktu, że przeprowadzają bardzo szczegółowe testy komponentów, które znajdują się w sprzętach elektronicznych. Tym razem pochylili się nad procesorem A13 Bionic, który zasila tegoroczne iPhone’y.

Z ich testów jasno wynika, że procesor A13 jest nawet dwukrotnie wydajniejszy od najlepszych procesorów, które pojawiają się w smartfonach konkurencyjnych producentów. Co więcej – jego wyniki w teście dorównują niemal wydajnością jednostkom Intela, czy AMD, które pojawiają się w standardowych komputerach stacjonarnych.

Zgodnie z tym, co zapowiadało Apple, procesor A13 Bionic osiąga rezultaty o 20% lepsze od swojego poprzednika, czyli procesora A12, który zasilał zeszłoroczne iPhone’y. Niestety jednak, pobiera on nieco więcej energii do swojego działania – przy najbardziej złożonych operacjach nawet do 1W mocy więcej niż poprzednik. Prowadzi to do nieco szybszego nagrzewania i małego spadku wydajności przy najwyższym, szczytowym poborze mocy.

Procesor graficzny A13 okazał się być jeszcze lepszy od swojego poprzednika – jego wzrost wydajności w porównaniu do A12 osiąga wyniki od 50 do 60%.

 

iPhone 11 bateria

 

Eksperci badający procesor pochylili się także nad bateriami, które pojawiają się w najnowszych iPhone’ach. Ich badania potwierdziły, że są wydajniejsze i bardziej żywotne od swoich poprzedników. Potwierdzili tym samym, że to, czym chwali się Apple to rzeczywiście fakty. Jak prezentują się wyniki:

  • iPhone 11: godzina pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xr,
  • iPhone 11 Pro: cztery godziny pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xs,
  • iPhone 11 Pro Max: pięć godzin pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xs Max.

W podsumowaniu tego testu, AnandTech wskazało, że Apple ze średniaka, jeśli chodzi o baterię użyte w smartfonach, zaczyna powoli wskakiwać na fotel lidera w tym segmencie.

 

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online