Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Procesor Apple A13 Bionic szybszy od konkurencji! Pojawiła się szczegółowa recenzja chipu

Procesor Apple A13 Bionic szybszy od konkurencji! Pojawiła się szczegółowa recenzja chipu

Specjaliści z serwisu AnandTech przetestowali dokładnie nowy procesor A13 Bionic, który znalazł się w nowych iPhone’ach, które debiutowały w tym roku na rynku. Mowa rzecz jasna o iPhonie 11, iPhonie 11 Pro oraz iPhonie 11 Pro Max. Okazuje się, że procesor ten osiąga zdecydowanie najlepsze wyniki wśród procesorów lądujących w urządzeniach mobilnych. Do tego, procesor ten nie ustępują zbytnio procesorom Intela oraz AMD, które pojawiają się w komputerach stacjonarnych.

 

Procesor A13 Bionic

 

Eksperci pracujący w AnandTech są znani z faktu, że przeprowadzają bardzo szczegółowe testy komponentów, które znajdują się w sprzętach elektronicznych. Tym razem pochylili się nad procesorem A13 Bionic, który zasila tegoroczne iPhone’y.

Z ich testów jasno wynika, że procesor A13 jest nawet dwukrotnie wydajniejszy od najlepszych procesorów, które pojawiają się w smartfonach konkurencyjnych producentów. Co więcej – jego wyniki w teście dorównują niemal wydajnością jednostkom Intela, czy AMD, które pojawiają się w standardowych komputerach stacjonarnych.

Zgodnie z tym, co zapowiadało Apple, procesor A13 Bionic osiąga rezultaty o 20% lepsze od swojego poprzednika, czyli procesora A12, który zasilał zeszłoroczne iPhone’y. Niestety jednak, pobiera on nieco więcej energii do swojego działania – przy najbardziej złożonych operacjach nawet do 1W mocy więcej niż poprzednik. Prowadzi to do nieco szybszego nagrzewania i małego spadku wydajności przy najwyższym, szczytowym poborze mocy.

Procesor graficzny A13 okazał się być jeszcze lepszy od swojego poprzednika – jego wzrost wydajności w porównaniu do A12 osiąga wyniki od 50 do 60%.

 

iPhone 11 bateria

 

Eksperci badający procesor pochylili się także nad bateriami, które pojawiają się w najnowszych iPhone’ach. Ich badania potwierdziły, że są wydajniejsze i bardziej żywotne od swoich poprzedników. Potwierdzili tym samym, że to, czym chwali się Apple to rzeczywiście fakty. Jak prezentują się wyniki:

  • iPhone 11: godzina pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xr,
  • iPhone 11 Pro: cztery godziny pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xs,
  • iPhone 11 Pro Max: pięć godzin pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xs Max.

W podsumowaniu tego testu, AnandTech wskazało, że Apple ze średniaka, jeśli chodzi o baterię użyte w smartfonach, zaczyna powoli wskakiwać na fotel lidera w tym segmencie.

 

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online