Blog
iClinica>Blog>iPhone>Procesor Apple A13 Bionic szybszy od konkurencji! Pojawiła się szczegółowa recenzja chipu

Procesor Apple A13 Bionic szybszy od konkurencji! Pojawiła się szczegółowa recenzja chipu

Specjaliści z serwisu AnandTech przetestowali dokładnie nowy procesor A13 Bionic, który znalazł się w nowych iPhone’ach, które debiutowały w tym roku na rynku. Mowa rzecz jasna o iPhonie 11, iPhonie 11 Pro oraz iPhonie 11 Pro Max. Okazuje się, że procesor ten osiąga zdecydowanie najlepsze wyniki wśród procesorów lądujących w urządzeniach mobilnych. Do tego, procesor ten nie ustępują zbytnio procesorom Intela oraz AMD, które pojawiają się w komputerach stacjonarnych.

 

Procesor A13 Bionic

 

Eksperci pracujący w AnandTech są znani z faktu, że przeprowadzają bardzo szczegółowe testy komponentów, które znajdują się w sprzętach elektronicznych. Tym razem pochylili się nad procesorem A13 Bionic, który zasila tegoroczne iPhone’y.

Z ich testów jasno wynika, że procesor A13 jest nawet dwukrotnie wydajniejszy od najlepszych procesorów, które pojawiają się w smartfonach konkurencyjnych producentów. Co więcej – jego wyniki w teście dorównują niemal wydajnością jednostkom Intela, czy AMD, które pojawiają się w standardowych komputerach stacjonarnych.

Zgodnie z tym, co zapowiadało Apple, procesor A13 Bionic osiąga rezultaty o 20% lepsze od swojego poprzednika, czyli procesora A12, który zasilał zeszłoroczne iPhone’y. Niestety jednak, pobiera on nieco więcej energii do swojego działania – przy najbardziej złożonych operacjach nawet do 1W mocy więcej niż poprzednik. Prowadzi to do nieco szybszego nagrzewania i małego spadku wydajności przy najwyższym, szczytowym poborze mocy.

Procesor graficzny A13 okazał się być jeszcze lepszy od swojego poprzednika – jego wzrost wydajności w porównaniu do A12 osiąga wyniki od 50 do 60%.

 

iPhone 11 bateria

 

Eksperci badający procesor pochylili się także nad bateriami, które pojawiają się w najnowszych iPhone’ach. Ich badania potwierdziły, że są wydajniejsze i bardziej żywotne od swoich poprzedników. Potwierdzili tym samym, że to, czym chwali się Apple to rzeczywiście fakty. Jak prezentują się wyniki:

  • iPhone 11: godzina pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xr,
  • iPhone 11 Pro: cztery godziny pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xs,
  • iPhone 11 Pro Max: pięć godzin pracy więcej na jednym ładowaniu w porównaniu do iPhone Xs Max.

W podsumowaniu tego testu, AnandTech wskazało, że Apple ze średniaka, jeśli chodzi o baterię użyte w smartfonach, zaczyna powoli wskakiwać na fotel lidera w tym segmencie.

 

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online