Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Problemy z płatnością Apple Pay za usługi Poczty Polskiej – trwają pracę nad rozwiązaniem

Problemy z płatnością Apple Pay za usługi Poczty Polskiej – trwają pracę nad rozwiązaniem

Przed kilkoma dniami serwis Cashless informował, że niektórzy użytkownicy mają problem z płatnościami poprzez Apple Pay w placówkach Poczty Polskiej. Kiedy problem zostanie rozwiązany?

 

Problem z płatnościami poniżej 50 złotych

 

Tak, klienci, którzy chcieli zapłacić Apple Pay za usługi pocztowe , których koszt wynosił mniej niż 50 złotych, mieli kłopot z dokonaniem takiej płatności. Firma eService, która zajmuje się obsługą terminali znajdujących się w placówkach poczty polskiej twierdzi, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest starsze oprogramowanie, które zainstalowane jest na części terminali. Przez to wymagają one dodatkowej formy autoryzacji, czyli podpisu klienta. Sygnatura taka powinna zostać porównana z podpisem na karcie płatniczej. Mija się to całkowicie z celem, bo przecież po to używamy Apple Pay, by nie musieć posiadać przy sobie fizycznie naszej karty płatniczej. Nawet, jeśli kartę posiada się przy sobie, to w takim razie, jaki jest sens płacenia przez Apple Pay?

 

Naprawa już w toku

 

Przedstawiciele eService poinformowali, że nowa wersja oprogramowania jest już gotowa i rozpoczął się proces implementacji. Cała operacja ma potrwać maksymalnie trzy tygodnie, więc niebawem problem powinien zniknąć.

 


Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Komentarze do wpisu


 1. coment

  Ogólnie eservice w tej kategorii odwalił kawał dobrej roboty – jesteśmy pod wrażeniem, bo naprawdę w okolicy terminale pojawiły się w wielu miejscach. Nawet w warzywniaku. Ale to było też nieuniknione. Po prostu wygodnie płaci się bez gotówki.

 2. coment

  Eservice obsługuje płatności na poczcie tak?
  Pamiętam jeszcze te czasy, kiedy za każdym razem nie mieli wydać ze 100 zł na poczcie… a człowiek wcześniej stał 15 minut w kolejce.

 3. coment

  Problemy były i będą, ale najważniejsze że na poczcie można płacić kartą. Pamiętam, jaka z tym była kiedyś masakra. Nie mieli jak wydać,kolejki… szkoda gadać.

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online