Prezentacja iOS 13 i innych systemów już 3 czerwca

iOS iClinica

Firma Apple porozsyłała właśnie zaproszenia do mediów na keynote, który zainauguruje tegoroczną konferencję WWDC 2019, która wystartuje 3 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego (w Polsce o godzinie 19:00). Dowiemy się podczas niej sporo o iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 oraz tvOS 13.

 

WWDC 2019

 

Jak już wspomnieliśmy, konferencja WWDC 2019 zaczyna się 3 czerwca i potrwa ona do 7 czerwca.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, podczas niej gigant z Cupertino zaprezentuje najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych, czyli; iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 oraz tvOS 13.

Każda z nowych wersji wprowadzi szereg potrzebnych usprawnień do swojego funkcjonowania.

 

Wspólne aplikacje

 

Najważniejszą jednak kwestią dla Apple ma być stworzenie uniwersalnych aplikacji. Podczas tegorocznego WWDC amerykańska firma wręczy w ręce deweloperów narzędzie, które da im możliwość konwertowania programów na iPada na aplikacje działające na Macu.

W kolejnym roku to samo narzędzie da także możliwość przerabiania w ten sposób aplikacji stworzonych na iPhone’ach.

Z informacji, które pojawiły się w ostatnich doniesieniach Apple ma plan, aby najpóźniej w 2021 roku deweloperzy mogli stworzyć jedną aplikację, która będzie funkcjonowała na iPhonie, iPadzie oraz Macu.

 

Pojawią się nowe urządzenia?

 

Zdaniem przecieków, które przekazał serwis Bloomberg, Apple planowała, by wstępna prezentacja nowego Maca Pro odbyła się właśnie podczas WWDC 2019. Oprócz tego gigant z Cupertino miałby pokazać światu swój autorski 32-calowy monitor 6K.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online