Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Prezentacja iOS 13 i innych systemów już 3 czerwca

Prezentacja iOS 13 i innych systemów już 3 czerwca

Firma Apple porozsyłała właśnie zaproszenia do mediów na keynote, który zainauguruje tegoroczną konferencję WWDC 2019, która wystartuje 3 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego (w Polsce o godzinie 19:00). Dowiemy się podczas niej sporo o iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 oraz tvOS 13.

 

WWDC 2019

 

Jak już wspomnieliśmy, konferencja WWDC 2019 zaczyna się 3 czerwca i potrwa ona do 7 czerwca.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, podczas niej gigant z Cupertino zaprezentuje najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych, czyli; iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 oraz tvOS 13.

Każda z nowych wersji wprowadzi szereg potrzebnych usprawnień do swojego funkcjonowania.

 

Wspólne aplikacje

 

Najważniejszą jednak kwestią dla Apple ma być stworzenie uniwersalnych aplikacji. Podczas tegorocznego WWDC amerykańska firma wręczy w ręce deweloperów narzędzie, które da im możliwość konwertowania programów na iPada na aplikacje działające na Macu.

W kolejnym roku to samo narzędzie da także możliwość przerabiania w ten sposób aplikacji stworzonych na iPhone’ach.

Z informacji, które pojawiły się w ostatnich doniesieniach Apple ma plan, aby najpóźniej w 2021 roku deweloperzy mogli stworzyć jedną aplikację, która będzie funkcjonowała na iPhonie, iPadzie oraz Macu.

 

Pojawią się nowe urządzenia?

 

Zdaniem przecieków, które przekazał serwis Bloomberg, Apple planowała, by wstępna prezentacja nowego Maca Pro odbyła się właśnie podczas WWDC 2019. Oprócz tego gigant z Cupertino miałby pokazać światu swój autorski 32-calowy monitor 6K.

 


Podobne artykuły
iOS 17
iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu. Niedługo później … Czytaj dalej iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Path
Czy tryb incognito jest bezpieczny
Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Najpopularniejsze przeglądarki internetowe już od wielu lat posiadają funkcję określaną jako tryb incognito. Panuje przekonanie, że korzystanie z tej opcji pozwala na zachowanie anonimowości w sieci, a także zatarcie śladów po swojej aktywności. W bieżących realiach istnieje zatem uzasadniona pokusa, aby regularnie posługiwać się tą możliwością. W końcu prężnie rozwijające się firmy technologiczne na potęgę … Czytaj dalej Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Path
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online