Blog
iClinica>Blog>Macbook>Premiera MacBooka Pro z ekranem 16 cali jeszcze w tym tygodniu?

Premiera MacBooka Pro z ekranem 16 cali jeszcze w tym tygodniu?

Coraz więcej doniesień z branżowych portali zdaje się sugerować, że już wkrótce, bo być może jeszcze w tym tygodniu będziemy świadkami premiery MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali. Jednak Apple nie zwoła z tej okazji żadnej specjalnej konferencji, ograniczą się wyłącznie do informacji prasowej, jak miało to miejsce w przypadku pojawienia się na rynku nowych AirPods Pro.

 

MacBook Pro 2019

 

Premiera nowych urządzeń Apple to zawsze duża sprawa, a temat MacBooków Pro ekscytuje zwolenników giganta z Cupertino z wyjątkową siłą.
Doniesienia na temat nowego laptopa od amerykańskiej firmy pojawiają się w Sieci już od dłuższego czasu. Z informacji tych wynika, że MacBook Pro będzie większy i posiadał będzie na stanie 16-calowy ekran w technologii LCD. Ramki wokół wyświetlacza będą zwężone, przez co wielkość MacBooka nie wzrośnie w porównaniu do poprzednika z ekranem 15 cali. Wyświetlacz pracować będzie w rozdzielczości 3072 x 1090 pikseli.

MacBook Pro 2019 ma mieć ponadto nieco odświeżony TouchBar, nowy, fizyczny przycisk Escape. Dodatkowo plotkuje się, że klawiatura ma być stworzony w technologii nożycowej, zamiast awaryjnej motylkowej.

Mówi się, że MacBook może kosztować około 3000 dolarów, co w Polsce dałoby mniej więcej 15 tysięcy złotych.

 

Premiera jeszcze w tym tygodniu?

 

Coraz więcej informacji wskazuje na to, że premiery urządzenia możemy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu. Portal 9to5mac dotarł do kilku źródeł, które donoszą, iż na początku tego tygodnia Apple ma mieć spotkanie z przedstawicielami mediów w Nowym Jorku. Na tym zamkniętym evencie miałoby dojść do prezentacji nowego komputera przenośnego.

Jeżeli rzeczywiście do tego dojdzie, to zapewne w któryś z kolejnych dni, Apple ogłosi oficjalnie swojego nowego MacBooka poprzez wydanie informacji prasowej. Od wielu lat firma z Cupertino stosuje podobne praktyki w przypadku niektórych swoich sprzętów.

Czy pojawią się inne sprzęty? Od jakiegoś czasu mówi się także o nowym Mac Pro z monitorem Apple Pro Display XDR, ale doniesienia nie wskazują, by one także miały się póki co pojawić.


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online