Premiera MacBooka Pro z ekranem 16 cali jeszcze w tym tygodniu?

Macbook iClinica

Coraz więcej doniesień z branżowych portali zdaje się sugerować, że już wkrótce, bo być może jeszcze w tym tygodniu będziemy świadkami premiery MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali. Jednak Apple nie zwoła z tej okazji żadnej specjalnej konferencji, ograniczą się wyłącznie do informacji prasowej, jak miało to miejsce w przypadku pojawienia się na rynku nowych AirPods Pro.

 

MacBook Pro 2019

 

Premiera nowych urządzeń Apple to zawsze duża sprawa, a temat MacBooków Pro ekscytuje zwolenników giganta z Cupertino z wyjątkową siłą.
Doniesienia na temat nowego laptopa od amerykańskiej firmy pojawiają się w Sieci już od dłuższego czasu. Z informacji tych wynika, że MacBook Pro będzie większy i posiadał będzie na stanie 16-calowy ekran w technologii LCD. Ramki wokół wyświetlacza będą zwężone, przez co wielkość MacBooka nie wzrośnie w porównaniu do poprzednika z ekranem 15 cali. Wyświetlacz pracować będzie w rozdzielczości 3072 x 1090 pikseli.

MacBook Pro 2019 ma mieć ponadto nieco odświeżony TouchBar, nowy, fizyczny przycisk Escape. Dodatkowo plotkuje się, że klawiatura ma być stworzony w technologii nożycowej, zamiast awaryjnej motylkowej.

Mówi się, że MacBook może kosztować około 3000 dolarów, co w Polsce dałoby mniej więcej 15 tysięcy złotych.

 

Premiera jeszcze w tym tygodniu?

 

Coraz więcej informacji wskazuje na to, że premiery urządzenia możemy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu. Portal 9to5mac dotarł do kilku źródeł, które donoszą, iż na początku tego tygodnia Apple ma mieć spotkanie z przedstawicielami mediów w Nowym Jorku. Na tym zamkniętym evencie miałoby dojść do prezentacji nowego komputera przenośnego.

Jeżeli rzeczywiście do tego dojdzie, to zapewne w któryś z kolejnych dni, Apple ogłosi oficjalnie swojego nowego MacBooka poprzez wydanie informacji prasowej. Od wielu lat firma z Cupertino stosuje podobne praktyki w przypadku niektórych swoich sprzętów.

Czy pojawią się inne sprzęty? Od jakiegoś czasu mówi się także o nowym Mac Pro z monitorem Apple Pro Display XDR, ale doniesienia nie wskazują, by one także miały się póki co pojawić.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online