Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Premiera MacBooka Pro z ekranem 16 cali jeszcze w tym tygodniu?

Premiera MacBooka Pro z ekranem 16 cali jeszcze w tym tygodniu?

Coraz więcej doniesień z branżowych portali zdaje się sugerować, że już wkrótce, bo być może jeszcze w tym tygodniu będziemy świadkami premiery MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali. Jednak Apple nie zwoła z tej okazji żadnej specjalnej konferencji, ograniczą się wyłącznie do informacji prasowej, jak miało to miejsce w przypadku pojawienia się na rynku nowych AirPods Pro.

 

MacBook Pro 2019

 

Premiera nowych urządzeń Apple to zawsze duża sprawa, a temat MacBooków Pro ekscytuje zwolenników giganta z Cupertino z wyjątkową siłą.
Doniesienia na temat nowego laptopa od amerykańskiej firmy pojawiają się w Sieci już od dłuższego czasu. Z informacji tych wynika, że MacBook Pro będzie większy i posiadał będzie na stanie 16-calowy ekran w technologii LCD. Ramki wokół wyświetlacza będą zwężone, przez co wielkość MacBooka nie wzrośnie w porównaniu do poprzednika z ekranem 15 cali. Wyświetlacz pracować będzie w rozdzielczości 3072 x 1090 pikseli.

MacBook Pro 2019 ma mieć ponadto nieco odświeżony TouchBar, nowy, fizyczny przycisk Escape. Dodatkowo plotkuje się, że klawiatura ma być stworzony w technologii nożycowej, zamiast awaryjnej motylkowej.

Mówi się, że MacBook może kosztować około 3000 dolarów, co w Polsce dałoby mniej więcej 15 tysięcy złotych.

 

Premiera jeszcze w tym tygodniu?

 

Coraz więcej informacji wskazuje na to, że premiery urządzenia możemy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu. Portal 9to5mac dotarł do kilku źródeł, które donoszą, iż na początku tego tygodnia Apple ma mieć spotkanie z przedstawicielami mediów w Nowym Jorku. Na tym zamkniętym evencie miałoby dojść do prezentacji nowego komputera przenośnego.

Jeżeli rzeczywiście do tego dojdzie, to zapewne w któryś z kolejnych dni, Apple ogłosi oficjalnie swojego nowego MacBooka poprzez wydanie informacji prasowej. Od wielu lat firma z Cupertino stosuje podobne praktyki w przypadku niektórych swoich sprzętów.

Czy pojawią się inne sprzęty? Od jakiegoś czasu mówi się także o nowym Mac Pro z monitorem Apple Pro Display XDR, ale doniesienia nie wskazują, by one także miały się póki co pojawić.


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online