Blog
iClinica>Blog>Akcesoria>Poznajcie Apple TV 4K nowej generacji

Poznajcie Apple TV 4K nowej generacji

Kolejną z nowości, która pojawiła się na konferencji Spring Loaded zorganizowanej przez Apple jest nowe Apple TV 4K nowej generacji. Co się zmieniło, jakie funkcje doszły? Sprawdźmy!

 

Apple TV 4K 2021

 

W urządzeniu pojawił się nowy pilot z możliwością przekazywania głosowych komend Siri ze zmienionym nieco wyglądem, ale nie to jest najważniejszym novum. Najistotniejszy wszak jest nowy układ Apple A12 Bionic, który zdecydowanie zwiększa wydajność przystawki. Procesor daje możliwość obsługę wideo w 4K z Dolby Vision oraz HDR w 60 klatkach na sekundę.

Inną z nowości jest funkcja, która pozwala na kalibrację jakości obrazu. Wykorzystywane są do tego aparat i czujniki światła z iPhone’a. Parametry ustawiają się automatycznie i dostosowują odpowiednio wyświetlany obraz.

Warto dodać, że nowe Apple TV wspiera standardy HDMI 2.1, WiFI 6 oraz Thread.

 

Apple TV 2021 – cena

 

Jeśli chodzi o ceny urządzenia to w polskim sklepie Apple możemy dostać sprzęt w następujących konfiguracjach:

  • Apple TV 4K (2021) 32 GB – 899 PLN
  • Apple TV 4K (2021) 64 GB – 999 PLN

Przedsprzedaż rusza w piątek, 30 kwietnia, a urządzenia będą dostępne w drugiej połowie maja.


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path
Apple Watch
Jak wyczyścić Apple Watcha?
Sprzęt elektroniczny Apple wyróżnia się nieprzeciętną wydajnością oraz gustownym designem. Każdy użytkownik chciałby, żeby te walory utrzymywały się jak najdłużej. W tym przypadku receptą na trwałość jest dbanie o sprzęt i traktowanie go z należytą ostrożnością. W przypadku zegarków może to okazać się wymagające. Czasomierz przez cały dzień spoczywa na nadgarstku, gdzie jest wystawiony na … Czytaj dalej Jak wyczyścić Apple Watcha?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online