Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Poznajcie Apple TV 4K nowej generacji

Poznajcie Apple TV 4K nowej generacji

Kolejną z nowości, która pojawiła się na konferencji Spring Loaded zorganizowanej przez Apple jest nowe Apple TV 4K nowej generacji. Co się zmieniło, jakie funkcje doszły? Sprawdźmy!

 

Apple TV 4K 2021

 

W urządzeniu pojawił się nowy pilot z możliwością przekazywania głosowych komend Siri ze zmienionym nieco wyglądem, ale nie to jest najważniejszym novum. Najistotniejszy wszak jest nowy układ Apple A12 Bionic, który zdecydowanie zwiększa wydajność przystawki. Procesor daje możliwość obsługę wideo w 4K z Dolby Vision oraz HDR w 60 klatkach na sekundę.

Inną z nowości jest funkcja, która pozwala na kalibrację jakości obrazu. Wykorzystywane są do tego aparat i czujniki światła z iPhone’a. Parametry ustawiają się automatycznie i dostosowują odpowiednio wyświetlany obraz.

Warto dodać, że nowe Apple TV wspiera standardy HDMI 2.1, WiFI 6 oraz Thread.

 

Apple TV 2021 – cena

 

Jeśli chodzi o ceny urządzenia to w polskim sklepie Apple możemy dostać sprzęt w następujących konfiguracjach:

  • Apple TV 4K (2021) 32 GB – 899 PLN
  • Apple TV 4K (2021) 64 GB – 999 PLN

Przedsprzedaż rusza w piątek, 30 kwietnia, a urządzenia będą dostępne w drugiej połowie maja.


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online