Powrót do mechanizmu nożycowego? Apple pracuje nad nową Smart Keyboard do iPada Pro

Akcesoria iClinica

Niedawno serwis Digitimes informował, że niebawem przyjdzie nam zobaczyć całkowicie nową klawiaturę dedykowaną iPadom Pro. Nadchodząca Smart Keyboard ma posiadać mechanizm nożycowy z którego jakiś czas temu Apple zrezygnowało na rzecz mechanizmu motylkowego. Wadliwość tego rozwiązana skłoniło Apple do powrotu, a sama klawiatura będzie dodatkowo posiadać podświetlenie.

 

Apple Smart Keyboard 2020

 

Doniesienia na które można natknąć się w ostatnim czasie w Sieci jasno pokazują, że Apple planuje powrót do starego mechanizmu klawiatur. Masa użytkowników MacBooków narzekała na klawisze motylkowe, gdyż okazały się one rozwiązaniem nad wyraz wadliwym. Oprócz Apple Smart Keyboard z mechanizmem nożycowym, takie klawiatury mają się również pojawić w najnowszych MacBookach.

Klawiatura smart do iPadów ma także w końcu dostać funkcjonalność w postaci podświetlenia klawiszy. Mocno ułatwi to pracę oraz nawigację w ciemniejszych przestrzeniach.

Co prawda na temat klawiatur miał ostatnimi czasy także coś do powiedzenia Ming-Chi Kuo. Jego zdaniem Apple raczej trzymać się będzie sprawdzonego rozwiązania przy klawiaturach do iPada, czyli przycisków wykonanych z silikonu.

Nowy, mniejszy MacBook Pro z klawiaturą z mechanizmem nożycowym może pojawić się na sklepowych półkach jeszcze przed wakacjami. Druga wersja zakłada jednak, że premiera urządzenia mieć miejsce podczas czerwcowego WWDC 2020.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online