Blog
iClinica>Blog>Akcesoria>Powrót do mechanizmu nożycowego? Apple pracuje nad nową Smart Keyboard do iPada Pro

Powrót do mechanizmu nożycowego? Apple pracuje nad nową Smart Keyboard do iPada Pro

Niedawno serwis Digitimes informował, że niebawem przyjdzie nam zobaczyć całkowicie nową klawiaturę dedykowaną iPadom Pro. Nadchodząca Smart Keyboard ma posiadać mechanizm nożycowy z którego jakiś czas temu Apple zrezygnowało na rzecz mechanizmu motylkowego. Wadliwość tego rozwiązana skłoniło Apple do powrotu, a sama klawiatura będzie dodatkowo posiadać podświetlenie.

 

Apple Smart Keyboard 2020

 

Doniesienia na które można natknąć się w ostatnim czasie w Sieci jasno pokazują, że Apple planuje powrót do starego mechanizmu klawiatur. Masa użytkowników MacBooków narzekała na klawisze motylkowe, gdyż okazały się one rozwiązaniem nad wyraz wadliwym. Oprócz Apple Smart Keyboard z mechanizmem nożycowym, takie klawiatury mają się również pojawić w najnowszych MacBookach.

Klawiatura smart do iPadów ma także w końcu dostać funkcjonalność w postaci podświetlenia klawiszy. Mocno ułatwi to pracę oraz nawigację w ciemniejszych przestrzeniach.

Co prawda na temat klawiatur miał ostatnimi czasy także coś do powiedzenia Ming-Chi Kuo. Jego zdaniem Apple raczej trzymać się będzie sprawdzonego rozwiązania przy klawiaturach do iPada, czyli przycisków wykonanych z silikonu.

Nowy, mniejszy MacBook Pro z klawiaturą z mechanizmem nożycowym może pojawić się na sklepowych półkach jeszcze przed wakacjami. Druga wersja zakłada jednak, że premiera urządzenia mieć miejsce podczas czerwcowego WWDC 2020.

 


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path
Apple Watch
Jak wyczyścić Apple Watcha?
Sprzęt elektroniczny Apple wyróżnia się nieprzeciętną wydajnością oraz gustownym designem. Każdy użytkownik chciałby, żeby te walory utrzymywały się jak najdłużej. W tym przypadku receptą na trwałość jest dbanie o sprzęt i traktowanie go z należytą ostrożnością. W przypadku zegarków może to okazać się wymagające. Czasomierz przez cały dzień spoczywa na nadgarstku, gdzie jest wystawiony na … Czytaj dalej Jak wyczyścić Apple Watcha?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online