Zaznacz stronę

Niedawno serwis Digitimes informował, że niebawem przyjdzie nam zobaczyć całkowicie nową klawiaturę dedykowaną iPadom Pro. Nadchodząca Smart Keyboard ma posiadać mechanizm nożycowy z którego jakiś czas temu Apple zrezygnowało na rzecz mechanizmu motylkowego. Wadliwość tego rozwiązana skłoniło Apple do powrotu, a sama klawiatura będzie dodatkowo posiadać podświetlenie.

 

Apple Smart Keyboard 2020

 

Doniesienia na które można natknąć się w ostatnim czasie w Sieci jasno pokazują, że Apple planuje powrót do starego mechanizmu klawiatur. Masa użytkowników MacBooków narzekała na klawisze motylkowe, gdyż okazały się one rozwiązaniem nad wyraz wadliwym. Oprócz Apple Smart Keyboard z mechanizmem nożycowym, takie klawiatury mają się również pojawić w najnowszych MacBookach.

Klawiatura smart do iPadów ma także w końcu dostać funkcjonalność w postaci podświetlenia klawiszy. Mocno ułatwi to pracę oraz nawigację w ciemniejszych przestrzeniach.

Co prawda na temat klawiatur miał ostatnimi czasy także coś do powiedzenia Ming-Chi Kuo. Jego zdaniem Apple raczej trzymać się będzie sprawdzonego rozwiązania przy klawiaturach do iPada, czyli przycisków wykonanych z silikonu.

Nowy, mniejszy MacBook Pro z klawiaturą z mechanizmem nożycowym może pojawić się na sklepowych półkach jeszcze przed wakacjami. Druga wersja zakłada jednak, że premiera urządzenia mieć miejsce podczas czerwcowego WWDC 2020.