Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Porównanie: wyświetlacz iPhone 8 vs iPhone 7

Porównanie: wyświetlacz iPhone 8 vs iPhone 7

Podczas wieloletniego doświadczenia pracy na serwisie dość często spotykamy się ze stwierdzeniem, że niektóre modele urządzeń wyglądają tak samo. W tym samym klienci nas pytają “…dlaczego koszt naprawy się różni?”. Jedynie rozbierając telefon jesteśmy w stanie stwierdzić jakie różnice i podobieństwa można wyróżnić między różnymi generacjami oraz możliwość ich zamiennego zastosowania. O ile istnieją nieliczne wyjątki (np. w modelu 5S i SE możemy użyć tego samego wyświetlacza), to Apple raczej stara się, aby wykorzystywanie części z poprzednich modeli nie było możliwe. Jak to wygląda w przypadku najnowszego modelu iPhone 8?    

Zanim odpowiemy na to pytanie, zacznijmy od podobieństw i różnic występujących pomiędzy wyświetlaczami w modelu iPhone 7, a iPhone 8.

 

Podobieństwa

• Brak różnic w przednim, szklanym panelu.

• Wyświetlacze posiadają te same wymiary.

przedni panel iphone 8

 

• Oba modele mają tą samą strukturę kabla flex.

kabel flex iphone 8

 

Różnice

• Ekran iPhone’a 8 jest wyposażony w metalowe zaczepy w górnej części ramki, ale bez wolnej przestrzeni między czujnikiem otoczenia, a czujnikiem zbliżeniowym. Natomiast wyświetlacz iPhone 7 jest wyposażony w plastikowe zaczepy ramki i posiada otwór między wspomnianymi czujnikami.

górna ramka iphone 8

 

• Tutaj mała odmiana – wyświetlacz od iPhone 8 jest wyposażony w czarny plastikowy uchwyt na śrubę na dole, podczas gdy uchwyt niższego modelu jest metalowy.

śruba na dole iphone 8

 

• Istnieją niewielkie różnice w metalowej ramce po prawej stronie, natomiast nie występują one po drugiej stronie.

ramka iphone 8

 

Czy wyświetlacze są takie same?

Tak drobne różnice mogłyby wskazywać, że lcd mogą być stosowane w tych modelach zamiennie. W tym celu założyliśmy wyświetlacz od iPhone 8 do jego starszego brata.

Niestety już na samym początku nie jest możliwe spasowanie wyświetlacza na górze ramki. Z kolei sam wyświetlacz od iPhone 8 działa poprawnie podczas normalnego wyświetlania na iPhone 7, ale bez funkcji dotyku i funkcji TouchID.

porównanie iphone 8

 

Podsumowanie

Nowy ekran iPhone 8 ma niemal taki sam wygląd i strukturę jak ekran iPhone 7, ale z wyraźnymi różnicami na przedniej ściance od wewnętrznej strony.

Jest też całkiem prawdopodobne, że producent nie musiał dokonywać żadnych zmian w wyświetlaczu od iPhone’a 7, aby zastosować je do obu generacji telefonów.

 

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej? Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online