Porównanie: wyświetlacz iPhone 8 vs iPhone 7

iPhone,Poradniki iClinica

Podczas wieloletniego doświadczenia pracy na serwisie dość często spotykamy się ze stwierdzeniem, że niektóre modele urządzeń wyglądają tak samo. W tym samym klienci nas pytają “…dlaczego koszt naprawy się różni?”. Jedynie rozbierając telefon jesteśmy w stanie stwierdzić jakie różnice i podobieństwa można wyróżnić między różnymi generacjami oraz możliwość ich zamiennego zastosowania. O ile istnieją nieliczne wyjątki (np. w modelu 5S i SE możemy użyć tego samego wyświetlacza), to Apple raczej stara się, aby wykorzystywanie części z poprzednich modeli nie było możliwe. Jak to wygląda w przypadku najnowszego modelu iPhone 8?    

Zanim odpowiemy na to pytanie, zacznijmy od podobieństw i różnic występujących pomiędzy wyświetlaczami w modelu iPhone 7, a iPhone 8.

 

Podobieństwa

• Brak różnic w przednim, szklanym panelu.

• Wyświetlacze posiadają te same wymiary.

przedni panel iphone 8

 

• Oba modele mają tą samą strukturę kabla flex.

kabel flex iphone 8

 

Różnice

• Ekran iPhone’a 8 jest wyposażony w metalowe zaczepy w górnej części ramki, ale bez wolnej przestrzeni między czujnikiem otoczenia, a czujnikiem zbliżeniowym. Natomiast wyświetlacz iPhone 7 jest wyposażony w plastikowe zaczepy ramki i posiada otwór między wspomnianymi czujnikami.

górna ramka iphone 8

 

• Tutaj mała odmiana – wyświetlacz od iPhone 8 jest wyposażony w czarny plastikowy uchwyt na śrubę na dole, podczas gdy uchwyt niższego modelu jest metalowy.

śruba na dole iphone 8

 

• Istnieją niewielkie różnice w metalowej ramce po prawej stronie, natomiast nie występują one po drugiej stronie.

ramka iphone 8

 

Czy wyświetlacze są takie same?

Tak drobne różnice mogłyby wskazywać, że lcd mogą być stosowane w tych modelach zamiennie. W tym celu założyliśmy wyświetlacz od iPhone 8 do jego starszego brata.

Niestety już na samym początku nie jest możliwe spasowanie wyświetlacza na górze ramki. Z kolei sam wyświetlacz od iPhone 8 działa poprawnie podczas normalnego wyświetlania na iPhone 7, ale bez funkcji dotyku i funkcji TouchID.

porównanie iphone 8

 

Podsumowanie

Nowy ekran iPhone 8 ma niemal taki sam wygląd i strukturę jak ekran iPhone 7, ale z wyraźnymi różnicami na przedniej ściance od wewnętrznej strony.

Jest też całkiem prawdopodobne, że producent nie musiał dokonywać żadnych zmian w wyświetlaczu od iPhone’a 7, aby zastosować je do obu generacji telefonów.

 

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online