Blog
iClinica>Blog>iPhone>Porównanie: wyświetlacz iPhone 8 vs iPhone 7

Porównanie: wyświetlacz iPhone 8 vs iPhone 7

Podczas wieloletniego doświadczenia pracy na serwisie dość często spotykamy się ze stwierdzeniem, że niektóre modele urządzeń wyglądają tak samo. W tym samym klienci nas pytają “…dlaczego koszt naprawy się różni?”. Jedynie rozbierając telefon jesteśmy w stanie stwierdzić jakie różnice i podobieństwa można wyróżnić między różnymi generacjami oraz możliwość ich zamiennego zastosowania. O ile istnieją nieliczne wyjątki (np. w modelu 5S i SE możemy użyć tego samego wyświetlacza), to Apple raczej stara się, aby wykorzystywanie części z poprzednich modeli nie było możliwe. Jak to wygląda w przypadku najnowszego modelu iPhone 8?    

Zanim odpowiemy na to pytanie, zacznijmy od podobieństw i różnic występujących pomiędzy wyświetlaczami w modelu iPhone 7, a iPhone 8.

 

Podobieństwa

• Brak różnic w przednim, szklanym panelu.

• Wyświetlacze posiadają te same wymiary.

przedni panel iphone 8

 

• Oba modele mają tą samą strukturę kabla flex.

kabel flex iphone 8

 

Różnice

• Ekran iPhone’a 8 jest wyposażony w metalowe zaczepy w górnej części ramki, ale bez wolnej przestrzeni między czujnikiem otoczenia, a czujnikiem zbliżeniowym. Natomiast wyświetlacz iPhone 7 jest wyposażony w plastikowe zaczepy ramki i posiada otwór między wspomnianymi czujnikami.

górna ramka iphone 8

 

• Tutaj mała odmiana – wyświetlacz od iPhone 8 jest wyposażony w czarny plastikowy uchwyt na śrubę na dole, podczas gdy uchwyt niższego modelu jest metalowy.

śruba na dole iphone 8

 

• Istnieją niewielkie różnice w metalowej ramce po prawej stronie, natomiast nie występują one po drugiej stronie.

ramka iphone 8

 

Czy wyświetlacze są takie same?

Tak drobne różnice mogłyby wskazywać, że lcd mogą być stosowane w tych modelach zamiennie. W tym celu założyliśmy wyświetlacz od iPhone 8 do jego starszego brata.

Niestety już na samym początku nie jest możliwe spasowanie wyświetlacza na górze ramki. Z kolei sam wyświetlacz od iPhone 8 działa poprawnie podczas normalnego wyświetlania na iPhone 7, ale bez funkcji dotyku i funkcji TouchID.

porównanie iphone 8

 

Podsumowanie

Nowy ekran iPhone 8 ma niemal taki sam wygląd i strukturę jak ekran iPhone 7, ale z wyraźnymi różnicami na przedniej ściance od wewnętrznej strony.

Jest też całkiem prawdopodobne, że producent nie musiał dokonywać żadnych zmian w wyświetlaczu od iPhone’a 7, aby zastosować je do obu generacji telefonów.

 

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online