Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Podsumowanie roku 2023 w Apple

Podsumowanie roku 2023 w Apple

Apple 2023

Przez ostatnie 12 miesięcy Apple wydało szeroką gamę nowych urządzeń i akcesoriów. Niektóre premiery okazały się bardzo udanych. Nie brakowało jednak też takich, które wyszły po prostu poprawnie, a tym samym pozostawiły niedosyt. Warto spojrzeć teraz na cały ubiegłoroczny cykl wydawniczy chłodnym okiem. Przekonaj się jaki był dla Apple 2023 rok.

Nowości Apple 2023

Warto prześledzić kalendarz wydawniczy Apple 2023 jeszcze raz. Przypomnij sobie jakie urządzenia i rozwiązania ujrzały światło dzienne w 2023 roku:

 • iPhone 15 (również w wersjach Plus, Pro, Pro Max),
 • iOS 17,
 • iPadOS 17,
 • MacBook Pro M3 (również w wersjach M3 Pro oraz M3 Max)
 • iMac M3,
 • MacBook Air M2 15’’,
 • MacOS Sonoma,
 • Apple Watch Series 9,
 • Apple Watch Ultra 2,
 • WatchOS 10,
 • MacBook Pro M2 (wydania M2 Pro i M2 Max),
 • AirPods Pro 2 USB-C,
 • tvOS 17,
 • Mac Pro,
 • Mac mini,
 • Mac Studio M2,
 • Homepod,
 • Apple Pencil USB-C2.

Apple 2023  – podsumowanie roku

Kluczowym wydarzeniem była premiera kolejnej generacji iPhone. Smartfony ukazały się w czterech odsłonach. Każda z nich została wyposażona w złącze USB-C. Zmiana w tej materii wynikała z konieczności dostosowania urządzeń do nowych przepisów unijnych. Nowe rozwiązanie jest bardziej uniwersalne i cechuje się lepszymi parametrami niż standard Lightning. Użytkownicy bez wątpienia skorzystają na tym w dłuższej perspektywie.

Modele iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max nie doczekały się rewolucyjnych zmian, ale nadal wypadają bardzo solidnie. To jedne z najlepszych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Zdecydowanie słabiej prezentują się edycje iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus. Na wyświetlaczu nadal znajduje się spore wycięcie, a maksymalna częstotliwość odświeżania w dalszym ciągu ogranicza się do 60 Hz. Innymi słowy, to już kolejny rok z rzędu, gdy Apple próbuje sprzedać odgrzany kotlet. Tymczasem konkurencja nie śpi i oferuje znacznie więcej w urządzeniach z podobnej półki.

Podczas wrześniowej konferencji zostały zaprezentowane również dwa nowe modele zegarków, czyli Apple Watch Series 9 oraz Apple Watch Ultra 2. Oba modele zostały wyposażone w nowy procesor, co nie było praktykowane przez ostatnie kilka lat. Z tego względu można spodziewać się wzrostu wydajności.

Ważnym wydarzeniem była również październikowa premiera MacBooków i Maców z układem M3. Trudno wyzbyć się wrażenia, że nowe generacje pojawiają się zbyt często. W końcu 2023 roku zaczął się od premiery MacBooków Pro z jednostkami M2. Nawet w przypadku wydawania jednej generacji na rok można mówić o szybkim tempie wydawniczym, a tymczasem Apple zrobiło to aż dwukrotnie. Niemniej same urządzenia sprawują się bez zarzutów. Słuszną decyzją jest również uporządkowanie oferty laptopów. Wszystko wskazuje na to, że MacBook Pro 13’’ nie doczeka się kontynuacji. Dzięki temu nastąpi wyraźniejsze oddzielenie produktów zaawansowanych od tych dla mniej wymagających użytkowników. To powinno ułatwić podjęcie decyzji osobom, które nie są dobrze zaznajomione z niektórymi zawiłościami oferty Apple.

Apple 2023

Najważniejsze informacje z WWDC23

Od wielu lat fani konsekwentnie sygnalizowali, że brakuje im MacBooka Air w wersji 15’’. Twórcy w końcu wysłuchali tych głosów i dostarczyli długo wyczekiwany produkt. Nowy laptop świetnie łączy mobilność i wydajność z większym obszarem roboczym, który zdecydowanie podnosi komfort pracy.
Większa personalizacja i intuicyjność iPhone’a

Podczas czerwcowej konferencji ukazały się również nowości systemowe. Użytkownicy iPhone doczekali się wówczas oficjalnej prezentacji możliwości iOS 17. Tym samym twórcy poczynili kolejny krok w kierunku personalizacji oprogramowania. Posiadacze iPhone’ów zyskali szereg nowych funkcji pozwalających na dostosowanie układu i wyglądu interfejsu do swoich oczekiwań.

Jak postępować ze sprzętem Apple w razie problemów technicznych?

Gdy gwarancja dobiega końca, nie można już liczyć na wsparcie producenta. W przypadku niektórych usterek niestety nie można też zrealizować naprawy nawet w trakcie okresu ochronnego. W takich okolicznościach trzeba poszukać specjalistycznej pomocy w innym miejscu.

Rozwiązaniem jest iClinica, czyli pogwarancyjny serwis Apple. Kraków, Warszawa, Wrocław i Poznań to miasta, w których mieszczą się serwisy stacjonarne. Możesz zapisać się na wizytę w jednym z oddziałów albo skorzystać z naprawy wysyłkowej.

Po dostarczeniu urządzenia do serwisu technicy postawią diagnozę i niezwłocznie zajmą się usunięciem usterki. Oferta obejmuje różnorodne usługi takie jak naprawa wyświetlacza iPhone czy też wymiana mikrofonu iPhone. Lista możliwości jest jednak znacznie obszerniejsza. Zajrzyj do cennika, aby zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online