Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Plotki na temat tegorocznego iPhone’ów wracają – będzie taniej?

Plotki na temat tegorocznego iPhone’ów wracają – będzie taniej?

Kilka tygodni temu gruchnęła informacja, że znany przez wszystkich w branży analityk Ming-Chi Kuo odchodzi z firmy KGI Securities i przestanie zajmować się firmą Apple na taką skalę. Lwia część wszelakich doniesień i plotek dotyczących nowych urządzeń giganta z Cupertino, wychodziła właśnie od tego człowieka.

 

Jednak powrócił!

 

Wychodzi na to, że Ming-Chi Kuo nie przestał zajmować się informacjami na temat sprzętów od Apple. Tym razem doniesienia nie dotyczą kwestii technicznych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, a ich cen bazowych, z poziomu których startować ma ich jesienna sprzedaż. Co ciekawe – jego zdaniem ceny mają być zdecydowanie niższe niż zeszłorocznych modeli.

Jak mają kształtować się ceny?

 

Według doniesień analityka Apple ma zastosować dosyć agresywną strategię cenową, by zwiększyć sprzedaż iPhone’ów na świecie. Jego prognozy cenowe różnią się dosyć mocno od propozycji innych analityków:

  • iPhone 9/iPhone 6,1’’ LCD – 600 – 700 $ – ok. 3000 – 3500 PLN
  • iPhone X 2 – 800 – 900 $ – ok. 4000 – 4500 PLN – czyli nawet o 200 $, czyli ok. 1000 PLN taniej niż zeszłoroczny iPhone X
  • iPhone X Plus – 900 – 1000 $ – ok. 4500 – 5000 PLN

Gdyby ceny tegorocznych modeli rzeczywiście tak wyglądały, to byłaby to nie lada gratka dla klientów. Ale raczej trudno dać wiarę tym rewelacjom. O ile informacje, które puszcza w świat Ming-Chi Kuo bardzo często się sprawdzają, jeśli chodzi o kwestie techniczne, tak w przypadku cen raczej są nieco chybione.

Biorąc jeszcze poprawkę na fakt, jakim hitem sprzedażowym okazał się iPhone X, trudno spodziewać się aż takiej rewolucji cenowej. Dlatego zdecydowanie bardziej prawdopodobną jest prognoza Neila Cybarta, który wysnuł przypuszczenia, że ceny tegorocznych iPhone’ów wyglądać będą następująco:

  • iPhone 9/iPhone 6,1’’ LCD – 849 $ – ok. 4300 PLN
  • iPhone X 2 – 999 $ – ok. 5000 PLN
  • iPhone X Plus – 1199 $ – ok. 6000 PLN

Jak widać, różnica w tych prognozach jest dosyć znacząca. Tego, który z analityków bliżej był prawdy dowiemy się dopiero jesienią, gdy Apple zaprezentuje swoje nowe urządzenia.

 


Podobne artykuły
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online