Blog
iClinica>Blog>iPhone>Plotki na temat tegorocznego iPhone’ów wracają – będzie taniej?

Plotki na temat tegorocznego iPhone’ów wracają – będzie taniej?

Kilka tygodni temu gruchnęła informacja, że znany przez wszystkich w branży analityk Ming-Chi Kuo odchodzi z firmy KGI Securities i przestanie zajmować się firmą Apple na taką skalę. Lwia część wszelakich doniesień i plotek dotyczących nowych urządzeń giganta z Cupertino, wychodziła właśnie od tego człowieka.

 

Jednak powrócił!

 

Wychodzi na to, że Ming-Chi Kuo nie przestał zajmować się informacjami na temat sprzętów od Apple. Tym razem doniesienia nie dotyczą kwestii technicznych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, a ich cen bazowych, z poziomu których startować ma ich jesienna sprzedaż. Co ciekawe – jego zdaniem ceny mają być zdecydowanie niższe niż zeszłorocznych modeli.

Jak mają kształtować się ceny?

 

Według doniesień analityka Apple ma zastosować dosyć agresywną strategię cenową, by zwiększyć sprzedaż iPhone’ów na świecie. Jego prognozy cenowe różnią się dosyć mocno od propozycji innych analityków:

  • iPhone 9/iPhone 6,1’’ LCD – 600 – 700 $ – ok. 3000 – 3500 PLN
  • iPhone X 2 – 800 – 900 $ – ok. 4000 – 4500 PLN – czyli nawet o 200 $, czyli ok. 1000 PLN taniej niż zeszłoroczny iPhone X
  • iPhone X Plus – 900 – 1000 $ – ok. 4500 – 5000 PLN

Gdyby ceny tegorocznych modeli rzeczywiście tak wyglądały, to byłaby to nie lada gratka dla klientów. Ale raczej trudno dać wiarę tym rewelacjom. O ile informacje, które puszcza w świat Ming-Chi Kuo bardzo często się sprawdzają, jeśli chodzi o kwestie techniczne, tak w przypadku cen raczej są nieco chybione.

Biorąc jeszcze poprawkę na fakt, jakim hitem sprzedażowym okazał się iPhone X, trudno spodziewać się aż takiej rewolucji cenowej. Dlatego zdecydowanie bardziej prawdopodobną jest prognoza Neila Cybarta, który wysnuł przypuszczenia, że ceny tegorocznych iPhone’ów wyglądać będą następująco:

  • iPhone 9/iPhone 6,1’’ LCD – 849 $ – ok. 4300 PLN
  • iPhone X 2 – 999 $ – ok. 5000 PLN
  • iPhone X Plus – 1199 $ – ok. 6000 PLN

Jak widać, różnica w tych prognozach jest dosyć znacząca. Tego, który z analityków bliżej był prawdy dowiemy się dopiero jesienią, gdy Apple zaprezentuje swoje nowe urządzenia.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online