Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Planujesz zakup iPhone’a poza granicami Polski? Sprawdź, gdzie się to opłaca

Planujesz zakup iPhone’a poza granicami Polski? Sprawdź, gdzie się to opłaca

Produkty Apple są znane na całym Świecie, a logo urządzeń od firmy z Cupertino jest rozpoznawalne niemal na całym globie. Ale z dostępnością, a przede wszystkim z ceną produktów jest różnie, w zależności od regionu, czy Państwa. Oczywiście, gospodarka rządzi się swoimi prawami i generalnie ceny wszystkich produktów różnią się od siebie w zależności od szerokości geograficznej. Zatem w jakich krajach podczas wizyty warto pomyśleć o zakupie iPhone’a?

 

Gdzie najtaniej kupimy iPhone’a?

 

Rzecz jasna w kraju, z którego pochodzi to urządzenie – iPhone’y najtańsze są w Stanach Zjednoczonych i to w porównaniu z nimi zestawia się ceny tych sprzętów obowiązujące w innych krajach. I tak na przykładzie najnowszego, jak na razie iPhone’a X doskonale to widać. W dniu premiery kosztował on w USA 999$, co jest zdecydowanie najniższą ceną.

 

W jakich innych krajach można kupić iPhone’a zdecydowanie taniej?

 

Tanio telefon od Apple dostać można także u jednego z sąsiadów USA, czyli Kanadzie, gdzie w dniu premiery nowy iPhone X kosztował w granicach 1082$.
Jeszcze taniej było w Azji, bo w Japonii model ten dostępny był już od 1024$, a w Hong Kongu 1099$.
Tendencja jest stała od wielu lat i to właśnie w tych czterech krajach ceny iPhone’ów są najniższe.

Za to w krajach takich, jak Meksyk, Indie, Nowa Zelandia, czy przede wszystkim Brazylia oraz Turcja raczej nie radzimy zaopatrywać się w nowy sprzęt od Apple, gdyż jego ceny są tam dość wysokie. W ogóle w tych dwóch ostatnich nota bene mamy do czynienia ze zdecydowanie najwyższymi cenami produktów od amerykańskiego giganta.

Ale nie oszukujmy się – z perspektywy Polaka niewiele nam to daje, bo miejsca te są raczej rzadko destynacją naszych turystycznych podróży i częściej poruszamy się po Europie.

 

Gdzie warto, a gdzie nie warto w Europie?

 

Zdecydowanie europejskim krajem, w którym najbardziej opłaca się zakupić iPhone’a jest Szwajcaria, gdzie cena iPhone X podczas premiery wynosiła koło 1044€. Delikatną oszczędność uda nam się także uzyskać kupując smartfona od Apple w Wielkiej Brytanii. Taniej niż w Polsce jest także w Czechach, Austrii oraz Niemczech, ale nie są to wielkie różnice.

Na drugim biegunie są zdecydowanie Węgry, gdzie cena iPhone X jest zdecydowanie najwyższa. Nie opłaca nam się także, by zakupu dokonać w Szwecji, gdzie również cena jest bardzo wygórowana.

Cena urządzeń od Apple w Polsce mieści się w europejskiej średniej i mimo że znajdzie się kilka krajów, gdzie da się dostać taniej iPhone’a to są to różnice naprawdę niewielkie.
Zdecydowanie najbardziej opłacalny jest zakup w Wielkiej Brytanii i przede wszystkim Szwajcarii, gdzie możemy sporo zaoszczędzić na tym sprzęcie, a omijać powinniśmy kraje takie jak Szwecja oraz Węgry.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online