Blog
iClinica>Blog>iPhone>Planujesz zakup iPhone’a poza granicami Polski? Sprawdź, gdzie się to opłaca

Planujesz zakup iPhone’a poza granicami Polski? Sprawdź, gdzie się to opłaca

Produkty Apple są znane na całym Świecie, a logo urządzeń od firmy z Cupertino jest rozpoznawalne niemal na całym globie. Ale z dostępnością, a przede wszystkim z ceną produktów jest różnie, w zależności od regionu, czy Państwa. Oczywiście, gospodarka rządzi się swoimi prawami i generalnie ceny wszystkich produktów różnią się od siebie w zależności od szerokości geograficznej. Zatem w jakich krajach podczas wizyty warto pomyśleć o zakupie iPhone’a?

 

Gdzie najtaniej kupimy iPhone’a?

 

Rzecz jasna w kraju, z którego pochodzi to urządzenie – iPhone’y najtańsze są w Stanach Zjednoczonych i to w porównaniu z nimi zestawia się ceny tych sprzętów obowiązujące w innych krajach. I tak na przykładzie najnowszego, jak na razie iPhone’a X doskonale to widać. W dniu premiery kosztował on w USA 999$, co jest zdecydowanie najniższą ceną.

 

W jakich innych krajach można kupić iPhone’a zdecydowanie taniej?

 

Tanio telefon od Apple dostać można także u jednego z sąsiadów USA, czyli Kanadzie, gdzie w dniu premiery nowy iPhone X kosztował w granicach 1082$.
Jeszcze taniej było w Azji, bo w Japonii model ten dostępny był już od 1024$, a w Hong Kongu 1099$.
Tendencja jest stała od wielu lat i to właśnie w tych czterech krajach ceny iPhone’ów są najniższe.

Za to w krajach takich, jak Meksyk, Indie, Nowa Zelandia, czy przede wszystkim Brazylia oraz Turcja raczej nie radzimy zaopatrywać się w nowy sprzęt od Apple, gdyż jego ceny są tam dość wysokie. W ogóle w tych dwóch ostatnich nota bene mamy do czynienia ze zdecydowanie najwyższymi cenami produktów od amerykańskiego giganta.

Ale nie oszukujmy się – z perspektywy Polaka niewiele nam to daje, bo miejsca te są raczej rzadko destynacją naszych turystycznych podróży i częściej poruszamy się po Europie.

 

Gdzie warto, a gdzie nie warto w Europie?

 

Zdecydowanie europejskim krajem, w którym najbardziej opłaca się zakupić iPhone’a jest Szwajcaria, gdzie cena iPhone X podczas premiery wynosiła koło 1044€. Delikatną oszczędność uda nam się także uzyskać kupując smartfona od Apple w Wielkiej Brytanii. Taniej niż w Polsce jest także w Czechach, Austrii oraz Niemczech, ale nie są to wielkie różnice.

Na drugim biegunie są zdecydowanie Węgry, gdzie cena iPhone X jest zdecydowanie najwyższa. Nie opłaca nam się także, by zakupu dokonać w Szwecji, gdzie również cena jest bardzo wygórowana.

Cena urządzeń od Apple w Polsce mieści się w europejskiej średniej i mimo że znajdzie się kilka krajów, gdzie da się dostać taniej iPhone’a to są to różnice naprawdę niewielkie.
Zdecydowanie najbardziej opłacalny jest zakup w Wielkiej Brytanii i przede wszystkim Szwajcarii, gdzie możemy sporo zaoszczędzić na tym sprzęcie, a omijać powinniśmy kraje takie jak Szwecja oraz Węgry.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online