Blog
iClinica>Blog>iPhone>Pierwszy kwartał tego roku należał także do iPhone’a X

Pierwszy kwartał tego roku należał także do iPhone’a X

Czas mija, na rynku pojawiają się nowe urządzenia od różnych producentów, ale jedna rzecz ciągle nie może ulec zmianie – świetna sprzedaż iPhone X od Apple. W pierwszym kwartale 2018 roku to właśnie ten telefon triumfował, jeśli chodzi o wolumen sprzedaży. Znowu!

 

Według IHS Markit iPhone X jest na czele sprzedaży

 

Z raportu opublikowanego przez analityków tej firmy wynika, że to nadal bezramkowiec od giganta z Cupertino jest na czubie stawki, jeśli chodzi o sprzedaż.
Informowaliśmy już wcześniej o innych raportach sprzedaży: link, link, link i ten najnowszy jest kolejnym potwierdzeniem na to, że iPhone X to ogromny hit i cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników.

 

Jak wyglądają liczby?

 

Z doniesień analityków z firmy IHS Markit możemy wyczytać, że iPhone X sprzedał się w ilości około 13 milionów sztuk, na drugim miejscu uplasował się iPhone 8, którego sprzedało się 8,52 miliona sztuk. Najniższy stopień podium zajęte zostało przez przedstawiciela firmy Samsunga – Galaxy Grand Prime Plus, który uzyskał nieco słabsze liczby niż iPhone X i sprzedał się w ilości 8,33 miliona sztuk. Czwarte miejsce to iPhone 8 Plus, który zakupiony został 8,04 miliona razy. W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwa smartfony z logiem nadgryzionego jabłka – ósme miejsce zajął iPhone 7, który sprzedał się w ilości 5,88 miliona sztuk, a tuż za nim znalazł się iPhone 6, który zajął dziewiąte miejsce z wolumenem sprzedaży na poziomie 5,69 miliona sztuk.

 

iphone x sprzedaz

Apple i Samsung na czele

 

Raport ten jest interesujący – wynika z niego, że w pierwszej dziesiątce znalazły się telefony od tylko dwóch producentów – pięciu przedstawicieli ma Apple i pięciu posiada firma Samsung. Próżno szukać w niej przedstawicieli Huawei, Xiaomi, czy innych firm.
Według danych zgromadzonych przez analityków w pierwszym kwartale roku 2018 sprzedało się w sumie ponad 345 milionów nowych smartfonów. Wkrótce premiery nowych urządzeń, zobaczymy, jak te liczby kształtować się będą w kolejnych miesiącach.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online