Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Pierwszy kwartał tego roku należał także do iPhone’a X

Pierwszy kwartał tego roku należał także do iPhone’a X

Czas mija, na rynku pojawiają się nowe urządzenia od różnych producentów, ale jedna rzecz ciągle nie może ulec zmianie – świetna sprzedaż iPhone X od Apple. W pierwszym kwartale 2018 roku to właśnie ten telefon triumfował, jeśli chodzi o wolumen sprzedaży. Znowu!

 

Według IHS Markit iPhone X jest na czele sprzedaży

 

Z raportu opublikowanego przez analityków tej firmy wynika, że to nadal bezramkowiec od giganta z Cupertino jest na czubie stawki, jeśli chodzi o sprzedaż.
Informowaliśmy już wcześniej o innych raportach sprzedaży: link, link, link i ten najnowszy jest kolejnym potwierdzeniem na to, że iPhone X to ogromny hit i cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników.

 

Jak wyglądają liczby?

 

Z doniesień analityków z firmy IHS Markit możemy wyczytać, że iPhone X sprzedał się w ilości około 13 milionów sztuk, na drugim miejscu uplasował się iPhone 8, którego sprzedało się 8,52 miliona sztuk. Najniższy stopień podium zajęte zostało przez przedstawiciela firmy Samsunga – Galaxy Grand Prime Plus, który uzyskał nieco słabsze liczby niż iPhone X i sprzedał się w ilości 8,33 miliona sztuk. Czwarte miejsce to iPhone 8 Plus, który zakupiony został 8,04 miliona razy. W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwa smartfony z logiem nadgryzionego jabłka – ósme miejsce zajął iPhone 7, który sprzedał się w ilości 5,88 miliona sztuk, a tuż za nim znalazł się iPhone 6, który zajął dziewiąte miejsce z wolumenem sprzedaży na poziomie 5,69 miliona sztuk.

 

iphone x sprzedaz

Apple i Samsung na czele

 

Raport ten jest interesujący – wynika z niego, że w pierwszej dziesiątce znalazły się telefony od tylko dwóch producentów – pięciu przedstawicieli ma Apple i pięciu posiada firma Samsung. Próżno szukać w niej przedstawicieli Huawei, Xiaomi, czy innych firm.
Według danych zgromadzonych przez analityków w pierwszym kwartale roku 2018 sprzedało się w sumie ponad 345 milionów nowych smartfonów. Wkrótce premiery nowych urządzeń, zobaczymy, jak te liczby kształtować się będą w kolejnych miesiącach.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online