Pierwszy kwartał tego roku należał także do iPhone’a X

iPhone iClinica

Czas mija, na rynku pojawiają się nowe urządzenia od różnych producentów, ale jedna rzecz ciągle nie może ulec zmianie – świetna sprzedaż iPhone X od Apple. W pierwszym kwartale 2018 roku to właśnie ten telefon triumfował, jeśli chodzi o wolumen sprzedaży. Znowu!

 

Według IHS Markit iPhone X jest na czele sprzedaży

 

Z raportu opublikowanego przez analityków tej firmy wynika, że to nadal bezramkowiec od giganta z Cupertino jest na czubie stawki, jeśli chodzi o sprzedaż.
Informowaliśmy już wcześniej o innych raportach sprzedaży: link, link, link i ten najnowszy jest kolejnym potwierdzeniem na to, że iPhone X to ogromny hit i cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników.

 

Jak wyglądają liczby?

 

Z doniesień analityków z firmy IHS Markit możemy wyczytać, że iPhone X sprzedał się w ilości około 13 milionów sztuk, na drugim miejscu uplasował się iPhone 8, którego sprzedało się 8,52 miliona sztuk. Najniższy stopień podium zajęte zostało przez przedstawiciela firmy Samsunga – Galaxy Grand Prime Plus, który uzyskał nieco słabsze liczby niż iPhone X i sprzedał się w ilości 8,33 miliona sztuk. Czwarte miejsce to iPhone 8 Plus, który zakupiony został 8,04 miliona razy. W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwa smartfony z logiem nadgryzionego jabłka – ósme miejsce zajął iPhone 7, który sprzedał się w ilości 5,88 miliona sztuk, a tuż za nim znalazł się iPhone 6, który zajął dziewiąte miejsce z wolumenem sprzedaży na poziomie 5,69 miliona sztuk.

 

iphone x sprzedaz

Apple i Samsung na czele

 

Raport ten jest interesujący – wynika z niego, że w pierwszej dziesiątce znalazły się telefony od tylko dwóch producentów – pięciu przedstawicieli ma Apple i pięciu posiada firma Samsung. Próżno szukać w niej przedstawicieli Huawei, Xiaomi, czy innych firm.
Według danych zgromadzonych przez analityków w pierwszym kwartale roku 2018 sprzedało się w sumie ponad 345 milionów nowych smartfonów. Wkrótce premiery nowych urządzeń, zobaczymy, jak te liczby kształtować się będą w kolejnych miesiącach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online