Blog
iClinica>Blog>Apple>Pierwszy kwartał 2018 w Europie należał do iPhone’a X

Pierwszy kwartał 2018 w Europie należał do iPhone’a X

Serwis Canalys opublikował interesujący raport, którego tematem jest sprzedaż smartfonów na rynku europejskim w pierwszym kwartale 2018 roku. Wynika z niego, że telefonem, po którego europejczycy sięgali najchętniej był jubileuszowy iPhone X.

Generalna sprzedaż smartfonów w Europie spadła

 

Pierwszy kwartał tego roku w porównaniu z analogicznym okresem z 2017-ego pokazuje jasno, że europejczycy rzadziej sięgali po nowe smartfony. Dotyczy to zwłaszcza zachodu Europy, gdzie sprzedaż spadła o 13,9%, gdyż w środkowo-wschodniej strefie Starego Kontynentu odnotowano wyraźny wzrost o aż 12,3%, w czym prym wiodła Rosja, w której sprzedaż podskoczyła o bagatela 24,4%!

Ale mimo tego liczby te składają się na ogólny spadek sprzedaży smartfonów w Europie o 6,3%
 

iphone sprzedaż

 

Co piąty telefon sprzedany w Europie to iPhone

 

Apple w pierwszym kwartale 2018 roku sprzedało 10,2 miliona swoich telefonów, co jeśli chodzi o wolumen sprzedaży w tym okresie, dało im drugie miejsce i 22,2% udziału w rynku. Liderem sprzedaży jest Samsung, którego 15,2 miliona sprzedanych sztuk powoduje, że udziały w rynku koreańskiego giganta to aż 33,1%.

Ale obie firmy odnotowały spadek sprzedaży w porównaniu z rokiem poprzednim, ale niektórzy producenci mogą odbębnić sukces – trzeci Huawei oraz czwarte Xiaomi odnotowały spore wzrosty. Ciekawostką jest fakt, że na piątym miejscu uplasowała się Nokia, której większość osób przewidywała rychły koniec.
 

raport canalys

 

Najlepiej sprzedawał się iPhone X

 

Jubileuszowy smartfon od Apple okazał się ogromnym sukcesem, który chyba przebił nawet oczekiwania samego giganta z Cupertino. Od premiery święci od triumfy sprzedażowe na całym Świecie, cieszy się ogromną popularnością i został bardzo ciepło przyjęty przez branżę. W Europie nie jest inaczej i w okresie styczeń-marzec iPhone X sprzedał się w nakładzie około 2,5 miliona sztuk.

źródło: Canalys


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online