Pierwszy kwartał 2018 w Europie należał do iPhone’a X

Apple iClinica

Serwis Canalys opublikował interesujący raport, którego tematem jest sprzedaż smartfonów na rynku europejskim w pierwszym kwartale 2018 roku. Wynika z niego, że telefonem, po którego europejczycy sięgali najchętniej był jubileuszowy iPhone X.

Generalna sprzedaż smartfonów w Europie spadła

 

Pierwszy kwartał tego roku w porównaniu z analogicznym okresem z 2017-ego pokazuje jasno, że europejczycy rzadziej sięgali po nowe smartfony. Dotyczy to zwłaszcza zachodu Europy, gdzie sprzedaż spadła o 13,9%, gdyż w środkowo-wschodniej strefie Starego Kontynentu odnotowano wyraźny wzrost o aż 12,3%, w czym prym wiodła Rosja, w której sprzedaż podskoczyła o bagatela 24,4%!

Ale mimo tego liczby te składają się na ogólny spadek sprzedaży smartfonów w Europie o 6,3%
 

iphone sprzedaż

 

Co piąty telefon sprzedany w Europie to iPhone

 

Apple w pierwszym kwartale 2018 roku sprzedało 10,2 miliona swoich telefonów, co jeśli chodzi o wolumen sprzedaży w tym okresie, dało im drugie miejsce i 22,2% udziału w rynku. Liderem sprzedaży jest Samsung, którego 15,2 miliona sprzedanych sztuk powoduje, że udziały w rynku koreańskiego giganta to aż 33,1%.

Ale obie firmy odnotowały spadek sprzedaży w porównaniu z rokiem poprzednim, ale niektórzy producenci mogą odbębnić sukces – trzeci Huawei oraz czwarte Xiaomi odnotowały spore wzrosty. Ciekawostką jest fakt, że na piątym miejscu uplasowała się Nokia, której większość osób przewidywała rychły koniec.
 

raport canalys

 

Najlepiej sprzedawał się iPhone X

 

Jubileuszowy smartfon od Apple okazał się ogromnym sukcesem, który chyba przebił nawet oczekiwania samego giganta z Cupertino. Od premiery święci od triumfy sprzedażowe na całym Świecie, cieszy się ogromną popularnością i został bardzo ciepło przyjęty przez branżę. W Europie nie jest inaczej i w okresie styczeń-marzec iPhone X sprzedał się w nakładzie około 2,5 miliona sztuk.

źródło: Canalys

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online