Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Pierwsza publiczna beta iOS 12 już dostępna!

Pierwsza publiczna beta iOS 12 już dostępna!

Od dzisiaj wszyscy użytkownicy iPhone’ów, iPadów oraz iPoda Touch, czyli urządzeń kompatybilnych z iOS 12, mogą wypróbować jego publiczną wersję beta, który Apple właśnie nam udostępniło.

 

Beta = ryzyko

 

Należy pamiętać, że to wersja beta systemu i pomimo faktu, że wersje deweloperskie iOS 12 uznane były za bardzo stabilne i dobrze działające to nie jest to jeszcze finalna wersja systemu. Dlatego przed ewentualną instalacją publicznej bety systemu koniecznym jest, aby wykonać kopię zapasową naszego systemu – najlepiej pełny, szyfrowany backup przez iTunes, który zalecany jest przez Apple.

Beta zawsze zawiera pewne błędy, luki, przez co niektóre aplikacje mogą działać gorzej lub nie działać w ogóle. System także może być nieco wolniejszy od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Z tego powodu Apple zawsze rekomenduje, aby betę próbować na urządzeniu, które nie jest naszym podstawowym.

 

Jakie zmiany niesie ze sobą iOS 12?

 

Nowy system stawia przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa i stabilizacji działania – pełna lista zmian dostępna jest tutaj, wraz z listą kompatybilnych urządzeń.

Aby ściągnąć i zainstalować iOS 12 public beta 1 należy zarejestrować się w programie Apple Beta Software Program (najlepiej z poziomu urządzenia na które instalujemy system). Wybieramy zakładkę „Enroll Your Devices”, udajemy się na dół strony i wciskamy „Download Profile”. Zaczyna się instalacja profilu beta. Po chwili aktualizacja pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia: Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

Tutaj szczegółowa instrukcja – jak zainstalować betę iOS 12?

Jeżeli testowaliśmy publiczną betę iOS 11 to przed przystąpieniem do programu testowania iOS 12, musimy opuścić program poprzedniej bety. Aby tego dokonać, musimy wejść na tę stronę. Na dole strony wybrać opcję „Leave Apple Beta Software Program”. Teraz możemy przejść do programu beta testów iOS 12.

 


Podobne artykuły
iOS 17
iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu. Niedługo później … Czytaj dalej iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online