Blog
iClinica Path Blog Path iOS Path Pierwsza publiczna beta iOS 12 już dostępna!

Pierwsza publiczna beta iOS 12 już dostępna!

Od dzisiaj wszyscy użytkownicy iPhone’ów, iPadów oraz iPoda Touch, czyli urządzeń kompatybilnych z iOS 12, mogą wypróbować jego publiczną wersję beta, który Apple właśnie nam udostępniło.

 

Beta = ryzyko

 

Należy pamiętać, że to wersja beta systemu i pomimo faktu, że wersje deweloperskie iOS 12 uznane były za bardzo stabilne i dobrze działające to nie jest to jeszcze finalna wersja systemu. Dlatego przed ewentualną instalacją publicznej bety systemu koniecznym jest, aby wykonać kopię zapasową naszego systemu – najlepiej pełny, szyfrowany backup przez iTunes, który zalecany jest przez Apple.

Beta zawsze zawiera pewne błędy, luki, przez co niektóre aplikacje mogą działać gorzej lub nie działać w ogóle. System także może być nieco wolniejszy od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Z tego powodu Apple zawsze rekomenduje, aby betę próbować na urządzeniu, które nie jest naszym podstawowym.

 

Jakie zmiany niesie ze sobą iOS 12?

 

Nowy system stawia przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa i stabilizacji działania – pełna lista zmian dostępna jest tutaj, wraz z listą kompatybilnych urządzeń.

Aby ściągnąć i zainstalować iOS 12 public beta 1 należy zarejestrować się w programie Apple Beta Software Program (najlepiej z poziomu urządzenia na które instalujemy system). Wybieramy zakładkę „Enroll Your Devices”, udajemy się na dół strony i wciskamy „Download Profile”. Zaczyna się instalacja profilu beta. Po chwili aktualizacja pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia: Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

Tutaj szczegółowa instrukcja – jak zainstalować betę iOS 12?

Jeżeli testowaliśmy publiczną betę iOS 11 to przed przystąpieniem do programu testowania iOS 12, musimy opuścić program poprzedniej bety. Aby tego dokonać, musimy wejść na tę stronę. Na dole strony wybrać opcję „Leave Apple Beta Software Program”. Teraz możemy przejść do programu beta testów iOS 12.

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online