Pierwsza publiczna beta iOS 12 już dostępna!

iOS,iPhone iClinica

Od dzisiaj wszyscy użytkownicy iPhone’ów, iPadów oraz iPoda Touch, czyli urządzeń kompatybilnych z iOS 12, mogą wypróbować jego publiczną wersję beta, który Apple właśnie nam udostępniło.

 

Beta = ryzyko

 

Należy pamiętać, że to wersja beta systemu i pomimo faktu, że wersje deweloperskie iOS 12 uznane były za bardzo stabilne i dobrze działające to nie jest to jeszcze finalna wersja systemu. Dlatego przed ewentualną instalacją publicznej bety systemu koniecznym jest, aby wykonać kopię zapasową naszego systemu – najlepiej pełny, szyfrowany backup przez iTunes, który zalecany jest przez Apple.

Beta zawsze zawiera pewne błędy, luki, przez co niektóre aplikacje mogą działać gorzej lub nie działać w ogóle. System także może być nieco wolniejszy od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Z tego powodu Apple zawsze rekomenduje, aby betę próbować na urządzeniu, które nie jest naszym podstawowym.

 

Jakie zmiany niesie ze sobą iOS 12?

 

Nowy system stawia przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa i stabilizacji działania – pełna lista zmian dostępna jest tutaj, wraz z listą kompatybilnych urządzeń.

Aby ściągnąć i zainstalować iOS 12 public beta 1 należy zarejestrować się w programie Apple Beta Software Program (najlepiej z poziomu urządzenia na które instalujemy system). Wybieramy zakładkę „Enroll Your Devices”, udajemy się na dół strony i wciskamy „Download Profile”. Zaczyna się instalacja profilu beta. Po chwili aktualizacja pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia: Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

Tutaj szczegółowa instrukcja – jak zainstalować betę iOS 12?

Jeżeli testowaliśmy publiczną betę iOS 11 to przed przystąpieniem do programu testowania iOS 12, musimy opuścić program poprzedniej bety. Aby tego dokonać, musimy wejść na tę stronę. Na dole strony wybrać opcję „Leave Apple Beta Software Program”. Teraz możemy przejść do programu beta testów iOS 12.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online