Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Oficjalnie: taki będzie iPhone Xr!

Oficjalnie: taki będzie iPhone Xr!

Apple zaprezentowało wczoraj swoje nowe iPhone’y, a wśród nich iPhone Xr, Xs oraz Xs Max. Jak prezentuje się najtańszy z modeli, który jest zastępcą iPhone’ów 8 oraz 8 Plus?

 

iPhone Xr z ekranem Liquid Retina Display

 

iPhone Xr posiada ekran Liquid Retina Display, który jest ekranem LCD o przekątnej 6,1-cala. Pomimo tego, że nie ma tutaj ekranu OLED, jak w droższych modelach to w kwestiach designu urządzenie to mocno przypomina zeszłorocznego iPhone’a X.

Ekran posiada słynny już notch, czyli wcięcie, gdzie znajdują się czujniki FaceID oraz przednia kamera. Jednak iPhone Xr nie wspiera Dolby Vision oraz HDR10. Pojawił się za to haptic touch, który umożliwia dostać się sprawniej do aplikacji kamery z poziomu zablokowanego ekranu.

Jeżeli chodzi o specyfikacje, to iPhone Xr wyposażony będzie w sześciordzeniowy procesor A12 Bionic, identyczny, jaki pojawi się w iPhone Xs oraz Xs Max.

W kwestii pamięci RAM wiemy, że ma być to 3GB pamięci i będą trzy wersje, jeśli chodzi o pamięć wbudowaną – 64, 128 oraz 256 GB. Telefon dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, białym, żółtym, koralowym, niebieskim oraz czerwonym (Product)RED.

Bateria będzie pojemniejsza niż w iPhone 8 Plus i pozwoli na ok 1,5h dłuższej pracy.

Niestety na model ten przyjdzie nam poczekać nieco dłużej i pojawi się on na rynku dopiero 26 października, a jego przedsprzedaż rozpocznie się tydzień wcześniej – 19 października.

Ceny w Polsce kształtują się następująco:

  • 64 GB: 3729 PLN
  • 128 GB: 3999 PLN
  • 256 GB: 4479 PLN

Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online