Oficjalnie: taki będzie iPhone Xr!

iPhone iClinica

Apple zaprezentowało wczoraj swoje nowe iPhone’y, a wśród nich iPhone Xr, Xs oraz Xs Max. Jak prezentuje się najtańszy z modeli, który jest zastępcą iPhone’ów 8 oraz 8 Plus?

 

iPhone Xr z ekranem Liquid Retina Display

 

iPhone Xr posiada ekran Liquid Retina Display, który jest ekranem LCD o przekątnej 6,1-cala. Pomimo tego, że nie ma tutaj ekranu OLED, jak w droższych modelach to w kwestiach designu urządzenie to mocno przypomina zeszłorocznego iPhone’a X.

Ekran posiada słynny już notch, czyli wcięcie, gdzie znajdują się czujniki FaceID oraz przednia kamera. Jednak iPhone Xr nie wspiera Dolby Vision oraz HDR10. Pojawił się za to haptic touch, który umożliwia dostać się sprawniej do aplikacji kamery z poziomu zablokowanego ekranu.

Jeżeli chodzi o specyfikacje, to iPhone Xr wyposażony będzie w sześciordzeniowy procesor A12 Bionic, identyczny, jaki pojawi się w iPhone Xs oraz Xs Max.

W kwestii pamięci RAM wiemy, że ma być to 3GB pamięci i będą trzy wersje, jeśli chodzi o pamięć wbudowaną – 64, 128 oraz 256 GB. Telefon dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, białym, żółtym, koralowym, niebieskim oraz czerwonym (Product)RED.

Bateria będzie pojemniejsza niż w iPhone 8 Plus i pozwoli na ok 1,5h dłuższej pracy.

Niestety na model ten przyjdzie nam poczekać nieco dłużej i pojawi się on na rynku dopiero 26 października, a jego przedsprzedaż rozpocznie się tydzień wcześniej – 19 października.

Ceny w Polsce kształtują się następująco:

  • 64 GB: 3729 PLN
  • 128 GB: 3999 PLN
  • 256 GB: 4479 PLN

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online