Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Oficjalnie! Konferencja Apple 10 września!

Oficjalnie! Konferencja Apple 10 września!

Czyli jednak doniesienia okazały się być prawdą i Apple rozesłało właśnie zaproszenia na swoją najbliższą konferencję, która stoi pod hasłem „By innovation only”. Zgodnie z informacjami, które krążyło od jakiegoś czasu po Sieci, odbędzie się ona 10 września w Steve Jobs Theater w kampusie Apple Park. Sam event wystartuje o 10:00 czasu lokalnego (w Polsce o 19:00). Na co czekamy?

 

Konferencja Apple – 10 września

 

iPhone 2019

 

Oczywiście główną gwiazdą wieczoru będzie prezentacja nowych iPhone’ów. Spodziewamy się, że Apple zaprezentuje nam trzy nowe modele, czyli następców iPhone’a Xr, iPhone’a Xs oraz iPhone’a Xs Max. Jeśli chodzi o nazewnictwo to spekuluje się, że mogą się one nazywać iPhone 11, iPhone Xi, iPhone 11 Pro lub po prostu iPhone Pro.

W kwestii ekranów urządzeń podobno niewiele ma się zmienić w porównaniu z modelami z zeszłego roku.

Zmianom ulegnie jednak tył urządzenia, a to za sprawą nowej tylnej kamery, która umieszczona będzie na kwadratowym wybrzuszeniu. Następca iPhone’a Xr posiadać będzie podwójną kamerę z tyłu, a następcy iPhone’a Xs oraz Xs Max wyposażeni będą w potrójne kamery.

Niektóre warianty kolorystyczne będą posiadały matowe wykończenie tylnej obudowy ze szkła, zastąpią one te, które dotychczas lśniły. Wśród wariantów kolorystycznych iPhone’a Xr pojawi się nowa opcja – zieleń. Z mniejszych zmian, niewielkie różnice mogą dotknąć przełącznika do wyciszania dźwięku.

W przypadku nowych iPhone’ów nowością numer jeden wydaje się być obiektyw szerokokątny, która posiadał będzie większy zoom optyczny oraz funkcję Smart Frame. Nowe urządzenia wyposażone będą w procesor A13 Bionic. Oprócz tego koprecesor AMX umożliwi edycję wideo na żywo i będzie takżę możliwość dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego.

Dzięki mocniejszej budowie urządzenia mają być bardziej odporne na upadki i zanurzenia w wodzie. Nie uświadczymy jednak 3D Touch.

 

Apple Watch 5

 

Choć w tym roku niewiele było doniesień na tematach Apple Watch Series 5 to powinniśmy się spodziewać, że niebawem zostanie nam on zaprezentowany. W Sieci ukazały się jednak informacje, że będzie on w wariantach w obudowach z tytanu oraz ceramiki. Prawdopodobnie będzie w sobie posiadał również funkcję, która umożliwia pomiar ciśnienia krwi, ale powinniśmy podchodzić ostrożnie do tych wieści.

W tym roku gigant z Cupertino chce przede wszystkim skupić się na ulepszenie software’u – nacisk stawiany będzie na watchOS 6, hardware znajduje się na drugim planie.

 

iOS 13, iPadOS, watchOS 6, tvOS 13, macOS Catalina

 

W trakcie konferencji na pewno również usłyszymy co nieco na temat. Na pewno poznamy konkretną datę premiery systemów operacyjnych od Apple.

Wszystkie systemy poza nowym macOS powinny pojawić się 16 września, choć nie jest to potwierdzone. macOS Catalina być może pojawi się tego samego dnia, ale bardziej prawdopodobne jest, że zadebiutuje tydzień później.

 

Apple Arcade i Apple TV+

 

W trakcie konferecji poznamy również daty premier nowych serwisów subskrypcyjnych od Apple. Mowa tu o Apple TV+ oraz Apple Arcade.

 

iPad Pro 2019, Mac Pro, MacBook Pro

 

Z doniesień wiemy, że Apple chce w tym roku wydać na rynek również MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali oraz Maca pro wraz z monitorem Pro Display XDR. Oprócz tego światło dzienne powinny ujrzeć iPad Pro i budżetowy iPad 10,2 cala.

Nowe sprzęty powinny pojawić się na rynku z końcem 2019 roku, ale trudno sądzić, aby gigant z Cupertino miał z tej okazji pokusić się o dodatkową konferencję. Zapewne więc ogłoszą oni je w trakcie swojej konferencji 10 września.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online