Blog
iClinica>Blog>iPhone>Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?

Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?

Odblokowanie iPhone bez kodu

Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do tych zasobów stanowi zatem poważny problem.

Bezpieczeństwa Twoich danych strzegą różne systemy autoryzacji. Jednym z nich jest kod PIN. Może jednak okazać się, że pewnego dnia hasło nagle wyparuje z Twojej pamięci. Wówczas zabezpieczenia zwrócą się przeciwko Tobie, a łamanie sobie głowy nie zawsze przyniesie upragnione olśnienie. Dowiedz się jak w takiej sytuacji przeprowadzić odblokowanie iPhone bez kodu.

Jak odblokować iPhone bez utraty danych?

Jeżeli kod wyleciał Ci z głowy, jesteś w stanie odzyskać dostęp do swojego smartfona. Apple opracowało specjalną procedurę na taką ewentualność. Polega ona na wprowadzeniu urządzenia w stan awaryjny, a następnie odtworzeniu zawartości za pośrednictwem komputera. Telefon zostanie w ten sposób przywrócony do ustawień fabrycznych. Będziesz w stanie skonfigurować go od początku, włącznie z ustawieniem nowego kodu.

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań w tym kontekście jest bezpieczeństwo danych podczas przebiegu całej operacji. Należy podkreślić, że przedstawiona metoda zakłada wyzerowanie zawartości urządzenia. Docelowo odzyskasz dane jedynie pod warunkiem posiadania kopii zapasowej. Jeśli takowa została zapisana zanim doszło do zablokowania sprzętu, nie masz się czego obawiać. Wystarczy odtworzyć backup, aby pliki ponownie pojawiły się w pamięci telefonu.

Problem pojawia się jednak, gdy nie masz w zanadrzu kopii. Wtedy niestety trzeba pogodzić się z utratą danych. W takich okolicznościach pojawia się pokusa skorzystania z alternatywnych rozwiązań służących do odzyskiwania danych. Wszelkie narzędzia znajdowane w internecie mogą jednak służyć do wyłudzeń. W związku z tym trzeba zachować ostrożność.

Odblokowanie iPhone’a bez kodu

Wyzerowanie zawartości urządzenia i przeprowadzenie ponownej konfiguracji to jedyna pewna metoda. Jeśli zatem godzisz się z losem i chcesz skorzystać z tej opcji, postępuj wedle następującej instrukcji.

  1. Na początek należy przygotować niezbędny sprzęt. Będziesz potrzebować Maca albo komputera PC z Windowsem 10 lub nowszym. Jeśli korzystasz z drugiej opcji, zainstaluj program iTunes. Przygotuj też kabel, przy pomocy którego połączysz smartfona z komputerem.
  2. Wyłącz iPhone’a i odłącz go od innych urządzeń.
  3. Wprowadź smartfona w tryb awaryjny. Zasady postępowania będą uzależnione od posiadanego modelu. Postępuj zgodnie z wytycznymi przypisanymi do Twojego urządzenia.
    • W przypadku iPhone 8, iPhone 8 Plus i nowszych odsłon (włącznie z iPhone’ami SE 2. i 3. generacji) przytrzymaj przycisk boczny.
    • Jeśli posiadasz iPhone 7 albo iPhone 7 Plus, naciskaj dolny przycisk regulacji głośności.
    • Posiadacze starszych wydań niż wszystkie wymienione wyżej powinni przyciskać przycisk Początek.

Przytrzymanie wyznaczonego przycisku musi przebiegać równocześnie z podłączeniem smartfona do komputera. Po chwili powinien pojawić się komunikat informujący o aktywowaniu trybu awaryjnego. Wówczas możesz zwolnić przycisk.

  1. Odszukaj urządzenie w Finderze bądź aplikacji iTunes.
  2. Zobaczysz okno, w którym należy wybrać opcję „Odtwórz”.
  3. Poczekaj aż operacja dobiegnie końca. Jeśli proces odtwarzania został zakłócony albo trwał zbyt długo (ponad 15 minut w fazie pobieranie oprogramowania), powtórz procedurę.
  4. Odepnij kabel, włącz iPhone’a i przystąp do ponownej konfiguracji. Później możesz też wgrać backup jeśli masz go do dyspozycji.

Odblokowanie iPhone bez kodu

Odblokowanie telefonu iPhone w serwisie – co przygotować, aby tego dokonać?

Komputer jest absolutnie niezbędny do wykonania przedstawionej operacji. Jeśli nie masz ani Maca ani PC, skorzystaj ze sprzętu rodziny bądź znajomych. Gdyby nie było również takiej możliwości, odwiedź sklep albo autoryzowany serwis Apple. Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław i inne duże miasta będą miały do zaoferowania długą listę takich punktów. Niemniej w mniejszych miejscowościach również powinno znaleźć się wsparcie. Lokalizacje pobliskich punktów świadczących takie usługi sprawdzisz tutaj.

Zablokowane hasło w iPhone – co zrobić, aby go nie zapomnieć?

Utrata dostępu do telefonu to solidna nauczka na przyszłość. Nawet jeśli udało się uniknąć utraty danych, cała operacja musiała być obarczona mniejszą bądź większą dawką stresu. Dla własnego dobra warto zatem oszczędzić sobie takich nieprzyjemnych doświadczeń. W związku z tym nowe hasło powinno zostać trwale zapamiętane. W tym celu nie należy stronić od nowoczesnych metod autoryzacji. Korzystaj śmiało z Face ID oraz Touch ID. Nawet gdy pamięć chwilowo zawodzi, wystarczy jedno spojrzenie albo dotknięcie, aby nastąpiło odblokowanie iPhone bez kodu.

Oprócz systemu rozpoznawania twarzy bądź odcinków palców zawsze potrzebne jest hasło jako dodatkowe zabezpieczenie. Nie unikniesz zatem wymyślenia i zapamiętania kombinacji znaków. Jeśli nie ufasz do końca swojej pamięci, możesz zapisać kod na kartce. Nie należy jednak nosić jej przy sobie. Gdyby zdarzyło Ci się schować ją w torbie razem z telefonem, w razie kradzieży złodziej miałby od razu wszystko czego potrzebuje, aby dobrać się do Twoich danych. Rozsądniej będzie zatem umieścić kartkę gdzieś w domowych zakamarkach.

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem będzie jednak zapamiętanie hasła przy pomocy „twardego dysku” w swojej głowie. W celu zwiększenia swoich szans na utrwalenie informacji operować skojarzeniami. Niech Twój kod odnosi się do wydarzenia bądź przedmiotu, które są dla Ciebie istotne. Może to być chociażby rocznik Twojego pierwszego samochodu albo rok urodzenia osoby, którą inspirujesz się w życiu. Ta informacja powinna być gruntownie utrwalona w Twojej świadomości. Nawet jeśli w pierwszej chwili zmagasz się z niepamięcią, po chwili zastanowienia powinieneś dokopać się do tego wspomnienia. Pomocną technikę stanowi też ułożenie rymowanki odnoszącej się do hasła.

Popularne powiedzenie głosi, że z problemami warto się przespać. Tak też można postąpić w tej sytuacji, o ile czas Cię nie goni. Być może stres albo zmęczenie utrudniają Ci przypomnienie sobie hasła w danym momencie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że gdy wyśpisz się i ochłoniesz, kod po prostu przyjdzie Ci na myśl.

Czasem zdarza się, że zostajesz skazany wyłącznie na kod, ponieważ system rozpoznawania twarzy odmawia posłuszeństwa. Może to oznaczać awarię. W takiej sytuacji często konieczna okazuje się naprawa Face ID. Taką usługę z powodzeniem zrealizujesz w serwisach pogwarancyjnych iClinica. Lista dostępnych usług jest jednak znacznie dłuższa. Znajduje się na niej chociażby wymiana wyświetlacza iPhone, naprawa czujnika zbliżeniowego iPhone czy też naprawa przedniej kamery iPhone. Rzuć okiem na cennik i zapoznaj się z pełnym zakresem możliwości.

Odblokowanie iPhone bez kodu


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Wirtualny przycisk Home – jak włączyć Assistive Touch na iPhone?
Design to pojęcie łączące świat estetyki i funkcjonalności. Umiejętnie zaprojektowany sprzęt elektroniczny powinien korzystnie się prezentować, a jednocześnie spełniać wysokie standardy w wymiarze praktycznym. Inżynierowie Apple wymagają jednak od swoich urządzeń jeszcze więcej. Wychodzą oni z założenia, że konstrukcja powinna również utrwalać rozpoznawalność marki przy pomocy charakterystycznych detali. Obecnie takim znakiem rozpoznawczym jest „notch”, czyli … Czytaj dalej Wirtualny przycisk Home – jak włączyć Assistive Touch na iPhone?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online