Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy MacBook Pro z procesorem Intel Coffe Lake-H9?

Nowy MacBook Pro z procesorem Intel Coffe Lake-H9?

Apple planuje mocno inwestować w odświeżenie dotychczasowego portfolio. Jednym z symptomów tych zmian ma być zupełnie nowy MacBook Pro z ekranem o przekątnej 16 cali, który może stać się hitem nadchodzącej jesieni. Ma on zastąpić dotychczasowego MacBooka Pro z ekranem 15 cali.

 

MacBook Pro 2019 16”

 

Oprócz nieco większego ekranu, MacBook ten ma otrzymać w swojej najwyższej konfiguracji ośmiordzeniowy procesor Intel Coffe Lake-H9, który pochwalić się może bardzo dobrą wydajnością.

Według informacji, które zdobył Jeff Lin z IHS Market, zapowiadany na jesień tego roku MacBook Pro otrzyma właśnie układ Intela dziewiątej generacji z linii Coffe Lake-H.

Komputery osobiste dostępne będą w konfiguracjach z procesorem i7 posiadającym sześć rdzeni oraz i9, który na stanie ma aż 8 rdzeni. Bez względu na wybór za procesy graficzne odpowiedzialny będzie układ Intel UHD Graphics 630.

Jednak Apple porzuciło zamysł, aby do swoich komputerów wsadzać procesory Intel Ice Lake dziesiątej generacji. Prawdopodobnie na tej decyzji zawarzyły kwestie związane zbyt niską wydajnością procesora, który posiada jedynie cztery rdzenie.

 

MacBook Pro 2019 jedną z większych premier?

 

Najnowszy MacBook Pro należy do listy urządzeń, które są najbardziej wyczekiwane przez konsumentów. Raporty i przecieki na jego temat jedynie zaostrzają apetyt potencjalnych klientów, którzy myślą o zmianie komputera.

Apple chce zmienić mocno kwestie związane z designem urządzenia. Będzie ono całkowicie przeprojektowane i przestanie przypominać urządzenia, jakie znamy dzisiaj.

Poza tym ramka ekranu ma być zredukowana do jak największego minimum. Sam wyświetlacz wykonany będzie w technologii LCD i posiadać ma on 16 cali przy rozdzielczości 3072 x 1090. Wąskie ramki mają spowodować, że ekran będzie można umieścić w obudowie aktualnego MacBooka Pro z wyświetlaczem wielkości 15 cali. To każe podejrzewać, że Apple w ogóle wycofa ten model sprzedaży lub pozostanie on tańszą alternatywą dla klientów z nieco mniejszym portfelem.

Oprócz tego gigant z Cupertino zmieni klawiaturę, na którą od lat narzekają klienci. Będzie to powrót do znanego już mechanizmu nożycowego, jednak będzie ono całkowicie usprawnione i zastąpi nie do końca udany mechanizm motylkowy.

Do premiery nowego MacBooka Pro najprawdopodobniej dane będzie nam poczekać do października bądź listopada tego roku. Spekuluje się, że zostanie on wyceniony na około 3000 dolarów.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online