Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy MacBook Pro z ekranem Retina XDR pojawi się jesienią?

Nowy MacBook Pro z ekranem Retina XDR pojawi się jesienią?

Emocje po ostatniej konferencji Apple zdają się już opadać, ale nie możemy narzekać na dopływ nowych wieści z obozu amerykańskiej firmy. TrendForce umieścił w Sieci raport, w którym możemy przeczytać wiele interesujących informacji na temat ewentualnej premiery nowych MacBooków Pro, która nadejść ma już jesienią.

 

MacBook Pro 2021

 

Z raportu wynika, że na rynku pojawią się dwa modele MacBooka Pro. Jeden z nich ma posiadać ekran o przekątnej 14 cali, a drugi będzie nieznacznie większy z wyświetlaczem 16 cali. Sam ekran zostanie wykonany w technologii mini-LED, która wylądowała również w ledwo zapowiedzianych iPadach Pro. Apple opisuje ów podzespół, jako Liquid Retina XDR. Co ciekawe, pojawiają się już głosy, że ten sam wyświetlacz może pojawić się w przyszłym roku w MacBookach Air.

Nowe laptopy od Apple oprócz ekranu w nowej technologii, mają dostać zupełnie nowy i odświeżony design. Ponadto ma pojawić się więcej złączy, jak chociażby HDMI, gniazdo na karty SD, magnetyczne ładowanie MagSafe i przede wszystkim szybki procesor M1 z układem M1X albo M2.

Wspomniane wyżej zmiany najprawdopodobniej niestety spowodują, że ceny urządzeń wzrosną. iPad Pro, którego prezentacja odbyła się podczas ostatniej konferencji Apple będzie droższy o 10% względem swoich poprzedników. Na ten wzrost składa się przede wszystkim właśnie nowy ekran mini-LED. Zatem prawdopodobnie za nowe MacBooki Pro w tym roku zapłacimy o 600-700 złotych więcej.


Podobne artykuły
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online