Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path Nowy MacBook Pro z ekranem Retina XDR pojawi się jesienią?

Nowy MacBook Pro z ekranem Retina XDR pojawi się jesienią?

Emocje po ostatniej konferencji Apple zdają się już opadać, ale nie możemy narzekać na dopływ nowych wieści z obozu amerykańskiej firmy. TrendForce umieścił w Sieci raport, w którym możemy przeczytać wiele interesujących informacji na temat ewentualnej premiery nowych MacBooków Pro, która nadejść ma już jesienią.

 

MacBook Pro 2021

 

Z raportu wynika, że na rynku pojawią się dwa modele MacBooka Pro. Jeden z nich ma posiadać ekran o przekątnej 14 cali, a drugi będzie nieznacznie większy z wyświetlaczem 16 cali. Sam ekran zostanie wykonany w technologii mini-LED, która wylądowała również w ledwo zapowiedzianych iPadach Pro. Apple opisuje ów podzespół, jako Liquid Retina XDR. Co ciekawe, pojawiają się już głosy, że ten sam wyświetlacz może pojawić się w przyszłym roku w MacBookach Air.

Nowe laptopy od Apple oprócz ekranu w nowej technologii, mają dostać zupełnie nowy i odświeżony design. Ponadto ma pojawić się więcej złączy, jak chociażby HDMI, gniazdo na karty SD, magnetyczne ładowanie MagSafe i przede wszystkim szybki procesor M1 z układem M1X albo M2.

Wspomniane wyżej zmiany najprawdopodobniej niestety spowodują, że ceny urządzeń wzrosną. iPad Pro, którego prezentacja odbyła się podczas ostatniej konferencji Apple będzie droższy o 10% względem swoich poprzedników. Na ten wzrost składa się przede wszystkim właśnie nowy ekran mini-LED. Zatem prawdopodobnie za nowe MacBooki Pro w tym roku zapłacimy o 600-700 złotych więcej.


Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
PS Remote Play
PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem … Czytaj dalej PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online