Nowy MacBook Pro 16 z klawiaturą nożycową

Macbook iClinica

Jesienią ma pojawić się nowy, całkowicie odświeżony MacBook Pro z ekranem 16 cali. Dowiedzieliśmy się również, iż trafi do niego nowa rodzaj klawiatury nożycowej. Klawiatury te od przyszłego roku mają także trafić do wszystkich MacBooków Pro oraz Air.

 

MacBook Pro 2019

 

Informacje te pochodzą rzecz jasna od niezawodnego analityka Ming-Chi Kuo. Jego zdaniem obecna, bardzo awaryjna klawiatura wyposażona w mechanizm motylkowa, która trafia do wszystkich aktualnych urządzeń, zostanie zmieniona przez nowy rodzaj klawiatury z o wiele bardziej niezawodnym mechanizmem nożycowym. Pierwszym modelem do którego trafi ta klawiatura to nadchodzący MacBook Pro, który pojawi się jesienią.
Z informacji, które zdobył słynny analityk wiemy już, że ten mechanizm wyląduje w nowych MacBookach w przyszłym roku.

Apple tym samym wraca do starego mechanizmu nożycowego, jednak będzie on całkowicie zmieniony i będzie modelem, który do tej pory nie lądował jeszcze w żadnym laptopie. Klawiatura będzie wzmacniana włóknem szklanym, a poprzez zastosowanie wyższego profilu drobinki kurzu lub jedzenie, które dostają się pod klawisze, nie powinny stanowić już tak sporego problemu. Do tej pory często zdarzało się tak, że tak prozaiczne kwestie powodowały uszkodzenia klawiatury, które często prowadziły do nawet do tego, że klawiatura ulegała poważnej usterce i zwyczajnie przestawała prawidłowo funkcjonować.

Zdaniem analityka Min-Chi Kuo premiery nowego MacBooka Pro z ekranem 16 cali spodziewać powinniśmy się w czwartym kwartale tego roku. Najprawdopodobniej będzie to październik lub początek listopada.

Według informacji, które podawał Economic Daily News ekran MacBooka Pro posiadał będzie rozdzielczość 3072 x 1920 i wykonany zostanie w technologii LCD. Jeśli chodzi o cenę to w dniu premiery ma ona wynosić około 3000 dolarów.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online