Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nowy MacBook Pro 16 z klawiaturą nożycową

Nowy MacBook Pro 16 z klawiaturą nożycową

Jesienią ma pojawić się nowy, całkowicie odświeżony MacBook Pro z ekranem 16 cali. Dowiedzieliśmy się również, iż trafi do niego nowa rodzaj klawiatury nożycowej. Klawiatury te od przyszłego roku mają także trafić do wszystkich MacBooków Pro oraz Air.

 

MacBook Pro 2019

 

Informacje te pochodzą rzecz jasna od niezawodnego analityka Ming-Chi Kuo. Jego zdaniem obecna, bardzo awaryjna klawiatura wyposażona w mechanizm motylkowa, która trafia do wszystkich aktualnych urządzeń, zostanie zmieniona przez nowy rodzaj klawiatury z o wiele bardziej niezawodnym mechanizmem nożycowym. Pierwszym modelem do którego trafi ta klawiatura to nadchodzący MacBook Pro, który pojawi się jesienią.
Z informacji, które zdobył słynny analityk wiemy już, że ten mechanizm wyląduje w nowych MacBookach w przyszłym roku.

Apple tym samym wraca do starego mechanizmu nożycowego, jednak będzie on całkowicie zmieniony i będzie modelem, który do tej pory nie lądował jeszcze w żadnym laptopie. Klawiatura będzie wzmacniana włóknem szklanym, a poprzez zastosowanie wyższego profilu drobinki kurzu lub jedzenie, które dostają się pod klawisze, nie powinny stanowić już tak sporego problemu. Do tej pory często zdarzało się tak, że tak prozaiczne kwestie powodowały uszkodzenia klawiatury, które często prowadziły do nawet do tego, że klawiatura ulegała poważnej usterce i zwyczajnie przestawała prawidłowo funkcjonować.

Zdaniem analityka Min-Chi Kuo premiery nowego MacBooka Pro z ekranem 16 cali spodziewać powinniśmy się w czwartym kwartale tego roku. Najprawdopodobniej będzie to październik lub początek listopada.

Według informacji, które podawał Economic Daily News ekran MacBooka Pro posiadał będzie rozdzielczość 3072 x 1920 i wykonany zostanie w technologii LCD. Jeśli chodzi o cenę to w dniu premiery ma ona wynosić około 3000 dolarów.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online