Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy Mac Pro z zupełnie innym wyglądem?

Nowy Mac Pro z zupełnie innym wyglądem?

Przed kilkoma dniami pojawiła się wiadomość, iż bardzo prawdopodobnie Apple dokona prezentacji swojego nowego Maca Pro podczas kolejnej konferencji WWDC, która ma odbyć się już w czerwcu. Kolejne doniesienia sugerują, że Mac Pro będzie mocno różnić się wyglądem od standardowych komputerów desktopowych.

 

Mac Pro 2019

 

Rewelacje te podał autor znanego kanału na YouTube – Tailosive Tech, który podkreśla, że informacje, które uzyskał pochodzą bezpośrednio z obozu firmy Apple.

Tegoroczny, odświeżony Mac Pro ma mieć konstrukcje modułową. Polegac będzie ona na tym, że wiele modułów będzie ułożonych na sobie jeden na drugim i będą ze sobą połączone przy pomocy zupełnie nowego portu, który zostanie opracowany przez amerykańską firmę.

Ilość modułów w naszym urządzeniu uzależniona jest od samego użytkownika – im bardziej zaawansowanej konfiguracji pragniemy, tym więcej modułów musimy zakupić. Niezbędną do działania częścią, które zakup będzie konieczny jest ten, w którym znajdzie się baza z pamięcią RAM, procesorem CPU oraz paroma portami – ten moduł ma być nieco większy niż pozostałe.

Kolejne moduły to dodatkowy zakup, a w nich będą znajdować się takie komponenty, jak procesor graficzny GPU, czy dyski SSD.

Za zasilanie całego komputera odpowiedzialny będzie przede wszystkim moduł bazowy, ale również każdy z modułów będzie posiadać własne, dodatkowe zasilanie, jak i system chłodzący.

Urządzenie raczej nie zostanie ukończone w tym roku, ale źródła podają, iż Apple bardzo zależy na tym, by dotrzymać obiecanego terminu i wypuści Maca Pro jeszcze w 2019 roku. Wówczas najprawdopodobniej sprzęt ukaże się w samej końcówce roku i raczej samych urządzeń będzie naprawdę ograniczona ilość.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online