Nowy Mac Pro z zupełnie innym wyglądem?

Macbook iClinica
mac pro 2019

Przed kilkoma dniami pojawiła się wiadomość, iż bardzo prawdopodobnie Apple dokona prezentacji swojego nowego Maca Pro podczas kolejnej konferencji WWDC, która ma odbyć się już w czerwcu. Kolejne doniesienia sugerują, że Mac Pro będzie mocno różnić się wyglądem od standardowych komputerów desktopowych.

 

Mac Pro 2019

 

Rewelacje te podał autor znanego kanału na YouTube – Tailosive Tech, który podkreśla, że informacje, które uzyskał pochodzą bezpośrednio z obozu firmy Apple.

Tegoroczny, odświeżony Mac Pro ma mieć konstrukcje modułową. Polegac będzie ona na tym, że wiele modułów będzie ułożonych na sobie jeden na drugim i będą ze sobą połączone przy pomocy zupełnie nowego portu, który zostanie opracowany przez amerykańską firmę.

Ilość modułów w naszym urządzeniu uzależniona jest od samego użytkownika – im bardziej zaawansowanej konfiguracji pragniemy, tym więcej modułów musimy zakupić. Niezbędną do działania częścią, które zakup będzie konieczny jest ten, w którym znajdzie się baza z pamięcią RAM, procesorem CPU oraz paroma portami – ten moduł ma być nieco większy niż pozostałe.

Kolejne moduły to dodatkowy zakup, a w nich będą znajdować się takie komponenty, jak procesor graficzny GPU, czy dyski SSD.

Za zasilanie całego komputera odpowiedzialny będzie przede wszystkim moduł bazowy, ale również każdy z modułów będzie posiadać własne, dodatkowe zasilanie, jak i system chłodzący.

Urządzenie raczej nie zostanie ukończone w tym roku, ale źródła podają, iż Apple bardzo zależy na tym, by dotrzymać obiecanego terminu i wypuści Maca Pro jeszcze w 2019 roku. Wówczas najprawdopodobniej sprzęt ukaże się w samej końcówce roku i raczej samych urządzeń będzie naprawdę ograniczona ilość.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online