Nowy Mac Pro z zupełnie innym wyglądem?

Macbook iClinica

Przed kilkoma dniami pojawiła się wiadomość, iż bardzo prawdopodobnie Apple dokona prezentacji swojego nowego Maca Pro podczas kolejnej konferencji WWDC, która ma odbyć się już w czerwcu. Kolejne doniesienia sugerują, że Mac Pro będzie mocno różnić się wyglądem od standardowych komputerów desktopowych.

 

Mac Pro 2019

 

Rewelacje te podał autor znanego kanału na YouTube – Tailosive Tech, który podkreśla, że informacje, które uzyskał pochodzą bezpośrednio z obozu firmy Apple.

Tegoroczny, odświeżony Mac Pro ma mieć konstrukcje modułową. Polegac będzie ona na tym, że wiele modułów będzie ułożonych na sobie jeden na drugim i będą ze sobą połączone przy pomocy zupełnie nowego portu, który zostanie opracowany przez amerykańską firmę.

Ilość modułów w naszym urządzeniu uzależniona jest od samego użytkownika – im bardziej zaawansowanej konfiguracji pragniemy, tym więcej modułów musimy zakupić. Niezbędną do działania częścią, które zakup będzie konieczny jest ten, w którym znajdzie się baza z pamięcią RAM, procesorem CPU oraz paroma portami – ten moduł ma być nieco większy niż pozostałe.

Kolejne moduły to dodatkowy zakup, a w nich będą znajdować się takie komponenty, jak procesor graficzny GPU, czy dyski SSD.

Za zasilanie całego komputera odpowiedzialny będzie przede wszystkim moduł bazowy, ale również każdy z modułów będzie posiadać własne, dodatkowe zasilanie, jak i system chłodzący.

Urządzenie raczej nie zostanie ukończone w tym roku, ale źródła podają, iż Apple bardzo zależy na tym, by dotrzymać obiecanego terminu i wypuści Maca Pro jeszcze w 2019 roku. Wówczas najprawdopodobniej sprzęt ukaże się w samej końcówce roku i raczej samych urządzeń będzie naprawdę ograniczona ilość.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online