Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nowy Mac Pro z zupełnie innym wyglądem?

Nowy Mac Pro z zupełnie innym wyglądem?

Przed kilkoma dniami pojawiła się wiadomość, iż bardzo prawdopodobnie Apple dokona prezentacji swojego nowego Maca Pro podczas kolejnej konferencji WWDC, która ma odbyć się już w czerwcu. Kolejne doniesienia sugerują, że Mac Pro będzie mocno różnić się wyglądem od standardowych komputerów desktopowych.

 

Mac Pro 2019

 

Rewelacje te podał autor znanego kanału na YouTube – Tailosive Tech, który podkreśla, że informacje, które uzyskał pochodzą bezpośrednio z obozu firmy Apple.

Tegoroczny, odświeżony Mac Pro ma mieć konstrukcje modułową. Polegac będzie ona na tym, że wiele modułów będzie ułożonych na sobie jeden na drugim i będą ze sobą połączone przy pomocy zupełnie nowego portu, który zostanie opracowany przez amerykańską firmę.

Ilość modułów w naszym urządzeniu uzależniona jest od samego użytkownika – im bardziej zaawansowanej konfiguracji pragniemy, tym więcej modułów musimy zakupić. Niezbędną do działania częścią, które zakup będzie konieczny jest ten, w którym znajdzie się baza z pamięcią RAM, procesorem CPU oraz paroma portami – ten moduł ma być nieco większy niż pozostałe.

Kolejne moduły to dodatkowy zakup, a w nich będą znajdować się takie komponenty, jak procesor graficzny GPU, czy dyski SSD.

Za zasilanie całego komputera odpowiedzialny będzie przede wszystkim moduł bazowy, ale również każdy z modułów będzie posiadać własne, dodatkowe zasilanie, jak i system chłodzący.

Urządzenie raczej nie zostanie ukończone w tym roku, ale źródła podają, iż Apple bardzo zależy na tym, by dotrzymać obiecanego terminu i wypuści Maca Pro jeszcze w 2019 roku. Wówczas najprawdopodobniej sprzęt ukaże się w samej końcówce roku i raczej samych urządzeń będzie naprawdę ograniczona ilość.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online