Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy Mac Pro w najwyższej konfiguracji za nawet 300 tysięcy złotych?!

Nowy Mac Pro w najwyższej konfiguracji za nawet 300 tysięcy złotych?!

Ceny sprzętu Apple nigdy nie należały do niskich. Każde urządzenie od giganta z Cupertino, czy to iPhone, iPad, Mac, czy słuchawki AirPods wymagały od klienta głębokiego sięgnięcia do kieszeni. Okazuje się, że nowy Mac Pro w maksymalnej konfiguracji może kosztować nawet 300 tysięcy złotych! Znajdą się użytkownicy, którzy zapłacą aż tyle za komputer?

 

Mac Pro 2019

 

Podczas WWDC 2019 dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat systemów Apple, jak iOS 13, czy zupełnie nowy iPadOS. Oprócz tego poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat nowych sprzętów, chociażby o Apple Pro Display XDR, czyli monitorze od giganta z Cupertino oraz nowym Macu Pro. Monitor też tani nie będzie, podstawowa wersja ma kosztować aż 5999 dolarów amerykańskich, więc rozgrzało to dyskusje ile krzyknie sobie Apple za nowego Maca Pro, zwłaszcza w maksymalnej dostępnej konfiguracji.

Z informacji do których dotarli redaktorzy serwisu The Verge, Mac Pro w najwyższej konfiguracji z pewnością będzie kosztować więcej niż 45 tysięcy dolarów i jest to scenariusz optymistyczny dla klientów sprzętów z nadgryzionym jabłkiem. Redaktorzy 9to5Mac zauważają, że przecież do ceny należy doliczyć jeszcze kartę Afterburner, który aktualnie jest dopracowywana przez inżynierów z Apple i ceny której jeszcze nie poznaliśmy. Do tego dochodzi jeszcze moduł MDX, więc po zsumowaniu wszystkiego szacunki ceny nowego Maca Pro lądują w granicach 60 tysięcy dolarów.

Co najistotniejsze i warte podkreślenie to to, że owa kalkulacja oparta jest na aktualnych cenach rynkowych komponentów, które mają znaleźć się w Macu Pro. Przecież Apple na pewno doliczy jeszcze swoją prowizję – która, jak wiemy – do najniższych raczej nie należy.

 

Mac Pro 2019 cena

 

Nie jesteśmy w stanie na dzisiaj stwierdzić, ile wynosić będzie mara, którą nałoży na sprzęt Apple, więc do wyliczeń trzeba posłużyć się kwotą 60 tysięcy dolarów.

Niestety, oficjalny kurs oficjalnym kursem (na dzisiaj wynosi ok. 1 USD = 3,80 PLN), ale Apple korzysta ze swojego, który wynosi 4,80 PLN za jednego dolara. Wychodzi więc na to, że przy takiej konfiguracji cena Maca Pro w maksymalnej konfiguracji wynosiłaby aż 288 tysięcy złotych.

Oczywiście Mac Pro w takim wariancie trudno nazwać komputerem osobistym, jest to workstation, czyli stacja robocza, którą używają profesjonaliście w studiach filmowych, czy graficznych, raczej z takich sprzętów nie korzystają klienci indywidualni.

Stacje robocze innych producentów kosztują często więcej niż 60 tysięcy dolarów, są również takie, których ceny sięgają 100 tysięcy dolarów. Zdaniem niektórych właśnie do tej granicy może dojść cena za nowego Maca Pro.

Prawda jest jednak taka, że stacje robocze innych producentów często są zdecydowanie o wiele lepiej wyposażone niż to, co chce dać swoim użytkownikom Apple.

Jednak jak zawsze w takich przypadkach – musimy poczekać na oficjalne informacje od Apple.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online