Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nowy Mac Pro w najwyższej konfiguracji za nawet 300 tysięcy złotych?!

Nowy Mac Pro w najwyższej konfiguracji za nawet 300 tysięcy złotych?!

Ceny sprzętu Apple nigdy nie należały do niskich. Każde urządzenie od giganta z Cupertino, czy to iPhone, iPad, Mac, czy słuchawki AirPods wymagały od klienta głębokiego sięgnięcia do kieszeni. Okazuje się, że nowy Mac Pro w maksymalnej konfiguracji może kosztować nawet 300 tysięcy złotych! Znajdą się użytkownicy, którzy zapłacą aż tyle za komputer?

 

Mac Pro 2019

 

Podczas WWDC 2019 dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat systemów Apple, jak iOS 13, czy zupełnie nowy iPadOS. Oprócz tego poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat nowych sprzętów, chociażby o Apple Pro Display XDR, czyli monitorze od giganta z Cupertino oraz nowym Macu Pro. Monitor też tani nie będzie, podstawowa wersja ma kosztować aż 5999 dolarów amerykańskich, więc rozgrzało to dyskusje ile krzyknie sobie Apple za nowego Maca Pro, zwłaszcza w maksymalnej dostępnej konfiguracji.

Z informacji do których dotarli redaktorzy serwisu The Verge, Mac Pro w najwyższej konfiguracji z pewnością będzie kosztować więcej niż 45 tysięcy dolarów i jest to scenariusz optymistyczny dla klientów sprzętów z nadgryzionym jabłkiem. Redaktorzy 9to5Mac zauważają, że przecież do ceny należy doliczyć jeszcze kartę Afterburner, który aktualnie jest dopracowywana przez inżynierów z Apple i ceny której jeszcze nie poznaliśmy. Do tego dochodzi jeszcze moduł MDX, więc po zsumowaniu wszystkiego szacunki ceny nowego Maca Pro lądują w granicach 60 tysięcy dolarów.

Co najistotniejsze i warte podkreślenie to to, że owa kalkulacja oparta jest na aktualnych cenach rynkowych komponentów, które mają znaleźć się w Macu Pro. Przecież Apple na pewno doliczy jeszcze swoją prowizję – która, jak wiemy – do najniższych raczej nie należy.

 

Mac Pro 2019 cena

 

Nie jesteśmy w stanie na dzisiaj stwierdzić, ile wynosić będzie mara, którą nałoży na sprzęt Apple, więc do wyliczeń trzeba posłużyć się kwotą 60 tysięcy dolarów.

Niestety, oficjalny kurs oficjalnym kursem (na dzisiaj wynosi ok. 1 USD = 3,80 PLN), ale Apple korzysta ze swojego, który wynosi 4,80 PLN za jednego dolara. Wychodzi więc na to, że przy takiej konfiguracji cena Maca Pro w maksymalnej konfiguracji wynosiłaby aż 288 tysięcy złotych.

Oczywiście Mac Pro w takim wariancie trudno nazwać komputerem osobistym, jest to workstation, czyli stacja robocza, którą używają profesjonaliście w studiach filmowych, czy graficznych, raczej z takich sprzętów nie korzystają klienci indywidualni.

Stacje robocze innych producentów kosztują często więcej niż 60 tysięcy dolarów, są również takie, których ceny sięgają 100 tysięcy dolarów. Zdaniem niektórych właśnie do tej granicy może dojść cena za nowego Maca Pro.

Prawda jest jednak taka, że stacje robocze innych producentów często są zdecydowanie o wiele lepiej wyposażone niż to, co chce dać swoim użytkownikom Apple.

Jednak jak zawsze w takich przypadkach – musimy poczekać na oficjalne informacje od Apple.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online