Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy Mac Mini! Jaki jest?

Nowy Mac Mini! Jaki jest?

Podczas konferencji, która odbyła się 30 października Apple oprócz sprzętów typu MacBook Air czy iPad Pro, zapowiedziało również nowego Maca Mini, który niesie ze sobą bardzo dużo zmian!

 

Specyfikacja nowego Maca Mini:

 

  • procesor 8. generacji Intel Core i3, 3,6 GHz (4-rdzeniowy), z możliwością rozszerzenia do serii 6-rdzeniowej;
  • 8 GB pamięci RAM, w opcji rozszerzenia do 64 GB;
  • chip Apple T2 odpowiedzialny za większe bezpieczeństwo;
  • dysk SSD 128 GB z możliwością rozbudowania do 2 TB;
  • 4 porty Thunderbolt 3/USB-C;
  • 2 porty USB-A;
  • 10 GB Ethernet;
  • HDMI 2.0.
  • nowy system chłodzenia, wymieniający do dwóch razy więcej powietrza;

Jak widać, mamy dużo opcji, jeśli chodzi o dopasowanie specyfikacji do naszych potrzeb. W porównaniu z poprzednikiem, tegoroczny Mac Mini ma pięć razy szybszy procesor i o 60% wydajniejszy układ graficzny. Procesor T2, w który wyposażony jest Mac Mini odpowiedzialny jest chociażby za kodowanie wideo. Mac Mini jest również bardzo cichy, jeśli chodzi o prace. To wszystko za sprawą nowego systemu chłodzenia.
W wersji podstawowej, czyli takiej, która posiada procesor Intel Quad Core i3, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB kosztuje 3999 złotych. Gdy zechcemy nieco wydajniejszy model, czyli taki, który posiada procesor Intel Quad Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 256 GB, zapłacimy 5499 złotych. Komputer dostępny jest tylko i wyłącznie w kolorze gwiezdna szarość.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online