Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nowy Mac Mini! Jaki jest?

Nowy Mac Mini! Jaki jest?

Podczas konferencji, która odbyła się 30 października Apple oprócz sprzętów typu MacBook Air czy iPad Pro, zapowiedziało również nowego Maca Mini, który niesie ze sobą bardzo dużo zmian!

 

Specyfikacja nowego Maca Mini:

 

  • procesor 8. generacji Intel Core i3, 3,6 GHz (4-rdzeniowy), z możliwością rozszerzenia do serii 6-rdzeniowej;
  • 8 GB pamięci RAM, w opcji rozszerzenia do 64 GB;
  • chip Apple T2 odpowiedzialny za większe bezpieczeństwo;
  • dysk SSD 128 GB z możliwością rozbudowania do 2 TB;
  • 4 porty Thunderbolt 3/USB-C;
  • 2 porty USB-A;
  • 10 GB Ethernet;
  • HDMI 2.0.
  • nowy system chłodzenia, wymieniający do dwóch razy więcej powietrza;

Jak widać, mamy dużo opcji, jeśli chodzi o dopasowanie specyfikacji do naszych potrzeb. W porównaniu z poprzednikiem, tegoroczny Mac Mini ma pięć razy szybszy procesor i o 60% wydajniejszy układ graficzny. Procesor T2, w który wyposażony jest Mac Mini odpowiedzialny jest chociażby za kodowanie wideo. Mac Mini jest również bardzo cichy, jeśli chodzi o prace. To wszystko za sprawą nowego systemu chłodzenia.
W wersji podstawowej, czyli takiej, która posiada procesor Intel Quad Core i3, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB kosztuje 3999 złotych. Gdy zechcemy nieco wydajniejszy model, czyli taki, który posiada procesor Intel Quad Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 256 GB, zapłacimy 5499 złotych. Komputer dostępny jest tylko i wyłącznie w kolorze gwiezdna szarość.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online