Nowy iPad Pro i Apple Pencil 2!

Akcesoria,iPad iClinica

W trakcie dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało nowe modele iPadów Pro oraz Apple Pencil 2. Tak, jak się spodziewaliśmy – iPady są bez przycisku home, mają nowe ramki i pojawił się, stający się powoli standardem w urządzeniach Apple Face ID.

 

iPad Pro 2018

 

Ich wygląd był – przynajmniej w teorii – od dawna znany, zresztą nawet ikona, którą odkryto w systemie iOS 12.1 zdradzała informacje o tym, jak ma wyglądać najnowszy model iPada Pro. Nowe iPady Pro wyposażone są w cienkie ramki, które z każdej strony posiadają jednakową grubość. Mimo faktu, że pojawiło się w nim Face ID, nie uświadczymy sławnego notcha, znanego chociażby z iPhone’ów X, Xs, Xs Max oraz Xr – po prostu przez nieco większe gabaryty iPada wcięcie nie jest potrzebne. Warto nadmienić, że funkcja Face ID będzie działać w iPadzie Pro w pozycji poziomej, jak i pionowej. Ale jest jedna rzecz, którą łączy iPada Pro z iPhonem Xr – jest to typ ekranu, a mianowicie LCD Liquid Retina.

Jeśli chodzi o podzespoły to na stanie znajduje się ośmiordzeniowy procesor A12X Bionic, który stworzono w technologii 7 nm (znajduje się tam 10 miliardów tranzystorów). Zresztą różnicę pokazują testy, które pokazują, że przy wykorzystaniu kilku rdzeni iPad w porównaniu ze swoim poprzednikiem, osiąga rezultaty o 90% lepsze. Układ graficzny ma być nawet o 1000 razy szybszy od poprzedników. Apple dokonało nawet porównania, zestawiając nowego iPada Pro z konsolą Xbox One S. Trzeba przyznać, że brzmi to poważnie.

Oczywiście brak przycisku Home ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie systemu iOS 12 na nowym iPadzie, co zresztą widoczne jest także w przypadku nowych modeli iPhone’ów. Nowy system wspiera model gestów nawet na starszych modelach.

Plotki o tym, że w iPadach Pro uświadczymy portów USB-C również okazały się być prawdą. Zniknęło gniazdo Lightning, które zostało właśnie zastąpione przez standard USB. Zmiana ta pozwala na przesyłanie chociażby rozdzielczości 5K przy podłączeniu urządzenia do monitora lub telewizora obsługującego tę rozdzielczość. Co bardzo interesujące iPad może posłużyć za ładowarkę dla iPhone’a!

Na rynku ukażą się dwa warianty iPada Pro – pierwszy z ekranem o przekątnej 11-caly a drugi z ekranem o przekątnej 12,9-cala. Urządzenia będą o 25% mniejsze i cieńsze od poprzednich modeli Pro.

Apple Pencil 2

 

iPad to jedno, ale jest jedno akcesorium, które jest bardzo przydatne w kontekście tego urządzenia. Mowa o Apple Pencil, którego nową wersje zapowiedziało dzisiaj Apple. Nowy rysik można ładować indukcyjne poprzez przyłożenie go do iPada Pro. Dzięki wbudowanemu magnesowi, możemy przyczepić swój Apple Pencil do iPada Pro i mieć spokój, że nie zaginie w ferworze pracy. Potwierdzenia doczekały się także informacje, iż Apple Pencil 2 ma mieć możliwość obsługiwania gestów.

Ceny

 

Nowy iPad Pro koszotwać będzie 3799 złotych za 11-calowy model. Ten większy o przekątnej 12,9 cala kosztować będzie 4799 złotych. Urządzenia pojawią się w sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online