Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy iMac z procesorem M1 też sobie nieźle radzi – pierwsze benchmarki

Nowy iMac z procesorem M1 też sobie nieźle radzi – pierwsze benchmarki

Ostatnio pojawiły się informacje o tym, jak najnowsze iPady Pro napędzane układem M1 radzą sobie w pierwszych testach wydajności. Wyniki były naprawdę obiecujące i okazuje się, że rzeczywiście musi być to przede wszystkim zasługa nowego procesora. Dowodem w tej sprawie są wynika osiągane przez nowego iMaca, który również wypada bardzo dobrze.

 

iMac 2021 – test wydajności

 

Co prawda urządzenia nie są jeszcze dostępne na rynku dla wszystkich konsumentów, ale trafiły już do recenzentów i blogerów i to na podstawie tych sprzętów powstały testy mocy.

Najnowszy iMac w sprawdzianie dla jednego rdzenia uzyskał wynik 1729 punktów, a w teście multi-core 7459 punktów. Prawdopodobnie wyniki te należą do najtańszego z tegorocznych komputerów, który posiada 8 rdzeni CPU oraz 7 rdzeni graficznych.

 

imac 2021 m1

 

W porównaniu do swojego poprzednika, czyli iMaca z 2019 roku, który posiada procesor Intel i7 nowy sprzęt wygląda bardzo solidnie. Jego starszy brat w tych samych testach dostał wynik 1109 punktu dla jednego rdzenia i 6016 w przypadku multi-core.

 

imac 2021 benchmark

 

Gdy zestawimy najnowsze urządzenie z tym najbardziej wydajnym z Maców poprzedniej generacji, to okaże się, iż nowy iMac wygrywa o 38% w teście dla pojedynczego rdzenia, a przegrywa o 25% w teście dla rdzeni wielu. Trudno się jednak dziwić, zwłaszcza, gdy porównamy ceny obu urządzeń.

Jednak pamiętajmy, że nowy, high-endowy iMac dopiero ukaże się na rynku. Apple pracuje aktualnie nad usprawnieniem swoich układów z serii „M”, które mogą posiadać nawet 32 rdzenie CPU.


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online