Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nowy iMac z procesorem M1 też sobie nieźle radzi – pierwsze benchmarki

Nowy iMac z procesorem M1 też sobie nieźle radzi – pierwsze benchmarki

Ostatnio pojawiły się informacje o tym, jak najnowsze iPady Pro napędzane układem M1 radzą sobie w pierwszych testach wydajności. Wyniki były naprawdę obiecujące i okazuje się, że rzeczywiście musi być to przede wszystkim zasługa nowego procesora. Dowodem w tej sprawie są wynika osiągane przez nowego iMaca, który również wypada bardzo dobrze.

 

iMac 2021 – test wydajności

 

Co prawda urządzenia nie są jeszcze dostępne na rynku dla wszystkich konsumentów, ale trafiły już do recenzentów i blogerów i to na podstawie tych sprzętów powstały testy mocy.

Najnowszy iMac w sprawdzianie dla jednego rdzenia uzyskał wynik 1729 punktów, a w teście multi-core 7459 punktów. Prawdopodobnie wyniki te należą do najtańszego z tegorocznych komputerów, który posiada 8 rdzeni CPU oraz 7 rdzeni graficznych.

 

imac 2021 m1

 

W porównaniu do swojego poprzednika, czyli iMaca z 2019 roku, który posiada procesor Intel i7 nowy sprzęt wygląda bardzo solidnie. Jego starszy brat w tych samych testach dostał wynik 1109 punktu dla jednego rdzenia i 6016 w przypadku multi-core.

 

imac 2021 benchmark

 

Gdy zestawimy najnowsze urządzenie z tym najbardziej wydajnym z Maców poprzedniej generacji, to okaże się, iż nowy iMac wygrywa o 38% w teście dla pojedynczego rdzenia, a przegrywa o 25% w teście dla rdzeni wielu. Trudno się jednak dziwić, zwłaszcza, gdy porównamy ceny obu urządzeń.

Jednak pamiętajmy, że nowy, high-endowy iMac dopiero ukaże się na rynku. Apple pracuje aktualnie nad usprawnieniem swoich układów z serii „M”, które mogą posiadać nawet 32 rdzenie CPU.


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online