Nowy, 16-calowy MacBook Pro już we wrześniu?

Wszyscy czekamy na kolejne MacBooki Pro, które niebawem mają zjawić się na rynku. Według doniesień Jeffa Lin, który jest znanym analitykiem z IHS Markit, nowe MacBooki Pro z ekranem LCD o przekątnej ekranu równej 16 cali i cienkimi ramkami zostanie zaprezentowany już we wrześniu. Miałoby się to obyć przy okazji premiery nowych, tegorocznych iPhone’ów.
MacBook Pro 2019
Pierwotne doniesienia na temat nowych MacBooków pochodziły rzecz jasna od niezawodnego Ming-Chi Kuo, który informował już w lutym, że Apple planuje wydanie nowych urządzeń jesienią tego roku – w pobliżu premiery iPhone’ów.
Teraz te informacje potwierdza Jeff Lin, który w swym raporcie zawarł doniesienia o tym, że gigant z Cupertino zaprezentuje swojego laptopa podczas wrześniowej prezentacji Apple podczas której pokazane zostaną tegoroczne iPhone’y. Obramowanie MacBooka ma być zmniejszone do minimum, dzięki czemu ekran będzie miał przekątną aż 16 cali.
Wbrew pierwotnym informacjom ekran nie będzie wykonany w technologii OLED, a TFT-LCD, które przygotowuje LG Display.
Natywna rozdzielczość ekranu wynosić będzie zdaniem analityka 3072 x 1920 piskeli, które są wzrostem względem ostatniego MacBooka Pro, którego rozdzielczość wynosiła 2880 x 1800 piksela.
Innym detali odnośnie urządzenia jeszcze nie znamy, wiemy tylko, że zmianie ulec ma design laptopa.
Rzecz jasna, jak zwykle w przypadku takich doniesień, nie możemy mieć pewności co do prawidłowości powyższych doniesień. Jednak należy pamiętać, że IHS Markit ma specjalny zespół analityków, którzy badają rynek ekranów i posiadają rozległą siatkę kontaktów wśród producentów ekranów i wyświetlacze.
Do tej pory bardzo często udawało im się przewidywać dane techniczne, które finalnie lądowały w urządzeniach, chociażby w iPadach, czy Apple Watch i to na bardzo długo przed premierą sprzętów.