Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nowy, 16-calowy MacBook Pro już we wrześniu?

Nowy, 16-calowy MacBook Pro już we wrześniu?

Wszyscy czekamy na kolejne MacBooki Pro, które niebawem mają zjawić się na rynku. Według doniesień Jeffa Lin, który jest znanym analitykiem z IHS Markit, nowe MacBooki Pro z ekranem LCD o przekątnej ekranu równej 16 cali i cienkimi ramkami zostanie zaprezentowany już we wrześniu. Miałoby się to obyć przy okazji premiery nowych, tegorocznych iPhone’ów.

 

MacBook Pro 2019

 

Pierwotne doniesienia na temat nowych MacBooków pochodziły rzecz jasna od niezawodnego Ming-Chi Kuo, który informował już w lutym, że Apple planuje wydanie nowych urządzeń jesienią tego roku – w pobliżu premiery iPhone’ów.

Teraz te informacje potwierdza Jeff Lin, który w swym raporcie zawarł doniesienia o tym, że gigant z Cupertino zaprezentuje swojego laptopa podczas wrześniowej prezentacji Apple podczas której pokazane zostaną tegoroczne iPhone’y. Obramowanie MacBooka ma być zmniejszone do minimum, dzięki czemu ekran będzie miał przekątną aż 16 cali.

Wbrew pierwotnym informacjom ekran nie będzie wykonany w technologii OLED, a TFT-LCD, które przygotowuje LG Display.

Natywna rozdzielczość ekranu wynosić będzie zdaniem analityka 3072 x 1920 piskeli, które są wzrostem względem ostatniego MacBooka Pro, którego rozdzielczość wynosiła 2880 x 1800 piksela.
Innym detali odnośnie urządzenia jeszcze nie znamy, wiemy tylko, że zmianie ulec ma design laptopa.

Rzecz jasna, jak zwykle w przypadku takich doniesień, nie możemy mieć pewności co do prawidłowości powyższych doniesień. Jednak należy pamiętać, że IHS Markit ma specjalny zespół analityków, którzy badają rynek ekranów i posiadają rozległą siatkę kontaktów wśród producentów ekranów i wyświetlacze.

Do tej pory bardzo często udawało im się przewidywać dane techniczne, które finalnie lądowały w urządzeniach, chociażby w iPadach, czy Apple Watch i to na bardzo długo przed premierą sprzętów.

 

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online