Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy, 16-calowy MacBook Pro już we wrześniu?

Nowy, 16-calowy MacBook Pro już we wrześniu?

Wszyscy czekamy na kolejne MacBooki Pro, które niebawem mają zjawić się na rynku. Według doniesień Jeffa Lin, który jest znanym analitykiem z IHS Markit, nowe MacBooki Pro z ekranem LCD o przekątnej ekranu równej 16 cali i cienkimi ramkami zostanie zaprezentowany już we wrześniu. Miałoby się to obyć przy okazji premiery nowych, tegorocznych iPhone’ów.

 

MacBook Pro 2019

 

Pierwotne doniesienia na temat nowych MacBooków pochodziły rzecz jasna od niezawodnego Ming-Chi Kuo, który informował już w lutym, że Apple planuje wydanie nowych urządzeń jesienią tego roku – w pobliżu premiery iPhone’ów.

Teraz te informacje potwierdza Jeff Lin, który w swym raporcie zawarł doniesienia o tym, że gigant z Cupertino zaprezentuje swojego laptopa podczas wrześniowej prezentacji Apple podczas której pokazane zostaną tegoroczne iPhone’y. Obramowanie MacBooka ma być zmniejszone do minimum, dzięki czemu ekran będzie miał przekątną aż 16 cali.

Wbrew pierwotnym informacjom ekran nie będzie wykonany w technologii OLED, a TFT-LCD, które przygotowuje LG Display.

Natywna rozdzielczość ekranu wynosić będzie zdaniem analityka 3072 x 1920 piskeli, które są wzrostem względem ostatniego MacBooka Pro, którego rozdzielczość wynosiła 2880 x 1800 piksela.
Innym detali odnośnie urządzenia jeszcze nie znamy, wiemy tylko, że zmianie ulec ma design laptopa.

Rzecz jasna, jak zwykle w przypadku takich doniesień, nie możemy mieć pewności co do prawidłowości powyższych doniesień. Jednak należy pamiętać, że IHS Markit ma specjalny zespół analityków, którzy badają rynek ekranów i posiadają rozległą siatkę kontaktów wśród producentów ekranów i wyświetlacze.

Do tej pory bardzo często udawało im się przewidywać dane techniczne, które finalnie lądowały w urządzeniach, chociażby w iPadach, czy Apple Watch i to na bardzo długo przed premierą sprzętów.

 

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online