Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nowy 13-calowy MacBook Pro przyśpieszył – nawet 83% szybszy od poprzednika.

Nowy 13-calowy MacBook Pro przyśpieszył – nawet 83% szybszy od poprzednika.

Apple postanowiło przed kilkoma dniami odświeżyć swój mniejszy model MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 13 cali. Wychodzi na to, że zmiana układy na nowszy, 4-rdzeniowy procesor Intela ósmej generacji spowodowało, iż urządzenie znacznie przyspieszyło.

 

Nowy MacBook Pro 2019

 

W najtańszej konfiguracji – za 6499 złotych, nowy MacBook Pro posiada procesor Intel i5-8527, którego zegar taktuje na 1,4 GHz, z Turbo Boost do 3,9 GHz.
W tej samej konfiguracji znajdziemy również 8 GB pamięci RAM LPDDR3, dysk SSD o pojemności 128 GB oraz kartę graficzną Intel Iris Plus 645.

Model ten dołączył także do innych urządzeń z serii Pro i posiada on pasek Touch Bar z Touch UD oraz ekran Retina działający w technologii True Tone.
Skok wydajności

Z benchmarków wynika, że inwestycja w lepsze podzespoły sprawiła, że wydajność MacBooka Pro znacznie się poprawiła.

W testach Geekbench 4 w podstawowej konfiguracji urządzenia osiągnęło ono następujące wyniki:

  • Test dla pojedynczego rdzenia – 4639 punktów, poprzednik uzyskał wynik 4341 punktu,
  • Test dla wielu rdzeni – 16665 punktów, poprzednik uzyskał wynik 9084 punktu.

Liczby te oznaczają wzrost wydajności wynoszący 6% dla jednego rdzenia i aż 83% dla procesów wielordzeniowych.

Nowy MacBook Pro 13” dostępny jest również z procesorem o wyższym poziomie taktowania, który wynosi 1,7 GHz. On został poddany podobnym testom jeden raz i uzyskał wynik na poziomie 60% względem poprzednika z wcześniejszej generacji.

Testy podobne do Geekbench 4 mają za zadanie stworzyć standard w określaniu wydajności kolejnych generacji sprzętów takie, jak: komputery, smartfony czy tablety. Jednak należy podkreślić, iż nie zawsze mają one przełożenie na realnie odczucia płynące z użytkowania sprzętu.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online