Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nowy 13-calowy MacBook Pro przyśpieszył – nawet 83% szybszy od poprzednika.

Nowy 13-calowy MacBook Pro przyśpieszył – nawet 83% szybszy od poprzednika.

Apple postanowiło przed kilkoma dniami odświeżyć swój mniejszy model MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 13 cali. Wychodzi na to, że zmiana układy na nowszy, 4-rdzeniowy procesor Intela ósmej generacji spowodowało, iż urządzenie znacznie przyspieszyło.

 

Nowy MacBook Pro 2019

 

W najtańszej konfiguracji – za 6499 złotych, nowy MacBook Pro posiada procesor Intel i5-8527, którego zegar taktuje na 1,4 GHz, z Turbo Boost do 3,9 GHz.
W tej samej konfiguracji znajdziemy również 8 GB pamięci RAM LPDDR3, dysk SSD o pojemności 128 GB oraz kartę graficzną Intel Iris Plus 645.

Model ten dołączył także do innych urządzeń z serii Pro i posiada on pasek Touch Bar z Touch UD oraz ekran Retina działający w technologii True Tone.
Skok wydajności

Z benchmarków wynika, że inwestycja w lepsze podzespoły sprawiła, że wydajność MacBooka Pro znacznie się poprawiła.

W testach Geekbench 4 w podstawowej konfiguracji urządzenia osiągnęło ono następujące wyniki:

  • Test dla pojedynczego rdzenia – 4639 punktów, poprzednik uzyskał wynik 4341 punktu,
  • Test dla wielu rdzeni – 16665 punktów, poprzednik uzyskał wynik 9084 punktu.

Liczby te oznaczają wzrost wydajności wynoszący 6% dla jednego rdzenia i aż 83% dla procesów wielordzeniowych.

Nowy MacBook Pro 13” dostępny jest również z procesorem o wyższym poziomie taktowania, który wynosi 1,7 GHz. On został poddany podobnym testom jeden raz i uzyskał wynik na poziomie 60% względem poprzednika z wcześniejszej generacji.

Testy podobne do Geekbench 4 mają za zadanie stworzyć standard w określaniu wydajności kolejnych generacji sprzętów takie, jak: komputery, smartfony czy tablety. Jednak należy podkreślić, iż nie zawsze mają one przełożenie na realnie odczucia płynące z użytkowania sprzętu.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online