Nowy 13-calowy MacBook Pro 2019

Macbook iClinica

Pojawił się nie tylko nowy MacBook Air , do sprzedaży trafił również nowy model MacBooka Pro z ekranem 13 cali. Posiada on dodatkowy Touch Bar i procesory Intela ósmej generacji z czteroma rdzeniami.

 

MacBook Pro 2019

 

Model Escape, czyli podstawowy model MacBooka Pro 13” posiadał do tej pory pasek fizycznych klawiszy funkcyjnych, dostał tym razem dostępny do tej pory tylko w droższych modelach, Touch Bar z Touch ID. Od teraz w ofercie firmy Apple nie ma żadnego MacBooka Pro nie posiadającego Touch Bara.

Nowy MacBook Pro posiada 4-rdzeniowego Intela ósmej generacji, chip T2, poprawione wsparcie dla Siri oraz ekran True Tone.

Technologia True Tone pozwala na automatyczne dopasowanie balansu bieli do warunków oświetlenia w otoczeniu. Obraz dopasowywany jest nie tylko do natężenia światła, ale także do temperatury barwowej, co daje wrażenie naturalnych barw, daje większy komfort, mniej męczy się wzrok podczas korzystania z urządzenia.

Zdaniem Apple, dzięki nowemu procesorowi, tegoroczny MacBook Pro jest dwa razy szybszy niż jego poprzednik z czerwca 2017 roku.

W tym wypadku cena się nie zmieniła, najtańsza wersja to wydatek rzędu 6499 złotych, a rozszerzona 7499 złotych.

Nowy MacBook Pro 2019 wyposażony jest w klawiaturę z mechanizmem motylkowym trzeciej generacji.

Taką samą posiada tegoroczny, 15-calowy MacBook Pro, który trafił do sklepów w maju. Zdaniem Apple nowa wersja klawiatury ma zredukować do minimum problemy związane z podwójnym naciśnięciem klawisza lub brakiem reakcji klawiatury na wciśnięcie przycisku.

Laptop z automatu zostaje objęty przez program bezpłatnej wymiany/naprawy klawiatury.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online