Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Nowości Apple na 2024 roku

Nowości Apple na 2024 roku

Nowości Apple 2024

Nowy rok, nowe możliwości i nowe premiery na horyzoncie. W ciągu nadchodzących miesięcy na pewno ukaże się szereg urządzeń, które są stałymi elementami kalendarza wydawniczego. Oprócz nich ukaże się jeszcze kilka innych produktów. O ile Apple na razie nie odkrywa kart, o tyle nieoficjalne, acz wiarygodne źródła rzucają więcej światła na tegoroczne plany amerykańskiej firmy. Poznaj przewidywane nowości Apple 2024.

Nowości firmy Apple planowane na 2024 rok

Pierwszą tegoroczną premierą będzie Apple Vision Pro. To nic innego jak gogle wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości. Produkt umożliwi spojrzenie na świat wzbogacony o dowolne materiały multimedialne. Innymi słowy, każdy element Twojego otoczenia stanie się wielkim ekranem, na którym wyświetlisz stronę internetową, film, zdjęcie bądź treści w innej formie.

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w tym roku ukaże się kolejna generacja iPhone’ów. Prawdopodobnie nastąpi to we wrześniu. Z dotychczasowych pogłosek wyłania się coraz wyraźniejszy obraz nowych smartfonów. Jedna z częściej pojawiających się prognoz dotyczy zwiększenia obszaru roboczego. Wyświetlacz w mniejszych wydaniach ma zmienić się z 6,1’’ na 6,3’’. Z kolei edycje Plus i Pro Max mają mieć na pokładzie ekran powiększony do poziomu 6,9’’. Do tej pory przekątna w tych odsłonach miała długość 6,7’’.

W zeszłym roku ukazał się Apple Watch oznaczony numerem „9”. W tym roku przychodzi zatem kolej na „dziesiątkę”. Być może twórcy pójdą śladami iPhone’a X, który stanowił jubileuszową edycję i pociągnął za sobą szereg nowości. Niewykluczone zatem, że najnowszy zegarek z podstawowej serii również przejdzie zauważalną metamorfozę względem poprzednika.

W 2024 roku można spodziewać się również premier nowych iPadów z serii Air oraz Pro. Nie można też wykluczać prezentacji kolejnych generacji tabletów z linii podstawowej oraz mini. Oprócz tego pojawiają się głosy dotyczące słuchawkowych nowości. Doniesienia wskazują na to, że światło dzienne ujrzą AirPods 4 oraz AirPods Max 2. Odświeżenia mają doczekać się również Apple Pencil oraz Apple Magic Keyboard.

W zeszłym roku procesor M3 zadebiutował w bardziej zaawansowanych technologicznie MacBookach. Przychodzi zatem pora na analogiczne odświeżenie laptopów z serii Air. Wedle nieoficjalnych informacji, układ M3 zagości zarówno w wydaniu 13’’, jak i 15’’.

Nowości Apple 2024

Nowe produkty i konferencja Apple – wiosna 2024

Worldwide Developers Conference (WWDC) to impreza organizowana co roku przez Apple. W ostatnich latach jej termin przypadał zazwyczaj na pierwszą połowę czerwca. Można powiedzieć, że konferencja ta stanowi drugi najważniejszy termin w kalendarzu wydawniczym, zaraz po wrześniowych premierach iPhone’ów.

Można założyć, że podczas WWDC zostanie zaprezentowany nowy sprzęt. Na ten moment trudno jednak stwierdzić, które produkty ukażą się właśnie wtedy. Spekulacje pojawiały się już w odniesieniu do kilku różnych urządzeń, m.in. MacBooków Air z procesorem M3. Można jednak spodziewać się, że jednym z elementów programu czerwcowej imprezy okaże się prezentacja iOS 18. Poprzednie „okrągłe” wersje systemu debiutowały właśnie w takich okolicznościach. W kontekście nowości stojących za nową dużą aktualizacją często mówi się o narzędziach opartych na sztucznej inteligencji. Pod tym względem Apple ma spore pole do popisu i zdecydowanie powinno dołożyć wszelkich starań, by zaproponować funkcjonalne rozwiązania w tej materii.

2024 bez wielkich innowacji. Apple zostawi nowości na 2025?

Apple wciąż cieszy się opinią rewolucyjnej firmy, która popycha branżę do przodu. Trzeba jednak przyznać, że amerykańska firma pod wodzą Tima Cooka obrała bardziej zrównoważony kurs. Nowe produkty stanowią bardziej kolejne stadium ewolucji aniżeli wyraz przełomu technologicznego. Od czasu do czasu zdarzają się doniosłe momenty, ale nie są to wydarzenia na miarę prezentacji pierwszego iPhone’a.

Jeżeli już doszukiwać się innowacyjności w tegorocznych premierach, najbliżej tego pojęcia mogą być gogle Apple Vision Pro, jubileuszowy Apple Watch X oraz iOS 18. Co do zasady nowości sprzętowe budzą zawsze więcej emocji niż te systemowe. W tym roku może się jednak okazać, że to nowa wersja oprogramowania zrobi największe wrażenie na widzach, ekspertach branżowych i użytkownikach. W końcu rewolucja technologiczna związana z dynamicznym rozwojem sztucznej inteligencji trwa już w najlepsze. Wypada oczekiwać zatem, że na zakręcie historii Apple uniesie ciężar odpowiedzialności.

Nowości, nowościami, a co jeśli Twój aktualny sprzęt Apple odmawia posłuszeństwa?

Jeżeli Twoje urządzenie zostało uszkodzone, a nadal otrzymuje aktualizacje systemowe, warto dać mu jeszcze szansę i zdecydować się na naprawę zamiast kupować dokonywać wymiany na nowszy model. Specjalistycznego wsparcia udzieli Ci serwis Apple iClinica. Technicy są przygotowani do realizacji różnorodnych usług. W ofercie znajduje się wymiana mikrofonu iPhone, wymiana szybki iPhone, a także wiele innych możliwości. Zapoznaj się z cennikiem i zapisz się na naprawę.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online