Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Nowe urządzenia Apple już za tydzień?

Nowe urządzenia Apple już za tydzień?

Niedawno informowaliśmy, że już niebawem, bo 30 października odbędzie się kolejna oficjalna konferencja Apple na której przedstawiciele giganta z Cupertino ogłoszą najprawdopodobniej nowe sprzęty. Pojawiają się kolejne doniesienia, które wydają się potwierdzać te rewelacje.

 

Mac Mini oraz iMac

 

Podczas przeglądania dokumentów Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej można natknąć się na trzy, dopiero co zarejestrowane urządzenia od Apple. Mają to być komputery desktopowe z systemem macOS 10.14 na pokładzie.

mac mini

Czyżby miały to być małe wersje Maców?

 

Na konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, oczekujemy w głównej mierze iPadów Pro, nowych MacBooków, które mają być następcami MacBooków Air. Oprócz tego Apple zapowiedzieć ma nowe modele iMaca oraz Maca Mini – i to właśnie na nie wskazuje zapis z dokumentów Unii Gospodarczej.

iMaca ma dotknąć jedynie niewielkie odświeżenie pod postacią szybszego, bardziej wydajnego procesora oraz lepszego, unowocześnionego układu graficznego.

Mac Mini natomiast to urządzenie, które od czterech lat nie doczekało się następcy. W zeszłym roku jednak Tim Cook ogłosił, że Apple nie porzuca tego urządzenia i możemy spodziewać się jego nowej odsłony. Z tego, co się słyszy to nadchodzący Mac Mini ma być przeznaczony do użytku profesjonalnego i raczej będzie drogim urządzeniem. Mają także zwiększyć się nieco jego gabaryty.

 

Nowy MacBook Air także za tydzień?

 

Co prawda ta informacja nie pochodzi z tych samych dokumentów Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, ale z innego źródła. Jedna z amerykańskich szkół dokonała zamówienia sprzętów od Apple. Był to iPad, Apple Pencil oraz MacBook Air. Dostawa dwóch pierwszych urządzeń została zrealizowana, a w sprawie MacBooka szkoła dostała informacja, że urządzenie będzie dostępne od 30 października.

Taka zbieżność nie może być raczej przypadkowa. Po pierwsze – Apple nie ma problemów z dostępnością aktualnych MacBooków Air, a po drugie – 30 października odbywa się konferencja na której prawdopodobnie zostanie ogłoszony nowy MacBook.

Powinniśmy spodziewać się raczej wielu zmian w urządzeniu, a nie tylko delikatnego odświeżenia z nowym procesorem. Oprócz tego powinny pojawić się ekran Retina, porty USB-C i innych technologii, które wprowadziło Apple od premiery ostatniego MacBooka Air.

Poza tym po Sieci krążą głosy, że Apple pracuje nad zupełnie odświeżonym „budżetowym” modelem MacBooka. Nie wiemy nawet, czy w nazwie będzie miał on „Air”, może zostanie po prostu „MacBookiem”. Ma mieć 13-calowy ekran oraz Touch ID.

Ma to być najtańszy laptop od Apple. Mówi się, że koszt nie przekroczy tysiąca dolarów, a i pojawiają się głosy, jakoby cena tego modelu miała wynosić od 799 do 899 dolarów.

Byłaby to świetna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby zaopatrzyć się w laptopa od Apple.

Konferencja Apple odbędzie się we wtorek, 30 października i wystartuje o godzinie 15:00 czasu polskiego.

 


Podobne artykuły
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path
Nowości Apple 2024
Nowości Apple na 2024 roku
Nowy rok, nowe możliwości i nowe premiery na horyzoncie. W ciągu nadchodzących miesięcy na pewno ukaże się szereg urządzeń, które są stałymi elementami kalendarza wydawniczego. Oprócz nich ukaże się jeszcze kilka innych produktów. O ile Apple na razie nie odkrywa kart, o tyle nieoficjalne, acz wiarygodne źródła rzucają więcej światła na tegoroczne plany amerykańskiej firmy. … Czytaj dalej Nowości Apple na 2024 roku
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online