Blog
iClinica>Blog>Apple>Nowe urządzenia Apple już za tydzień?

Nowe urządzenia Apple już za tydzień?

Niedawno informowaliśmy, że już niebawem, bo 30 października odbędzie się kolejna oficjalna konferencja Apple na której przedstawiciele giganta z Cupertino ogłoszą najprawdopodobniej nowe sprzęty. Pojawiają się kolejne doniesienia, które wydają się potwierdzać te rewelacje.

 

Mac Mini oraz iMac

 

Podczas przeglądania dokumentów Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej można natknąć się na trzy, dopiero co zarejestrowane urządzenia od Apple. Mają to być komputery desktopowe z systemem macOS 10.14 na pokładzie.

mac mini

Czyżby miały to być małe wersje Maców?

 

Na konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, oczekujemy w głównej mierze iPadów Pro, nowych MacBooków, które mają być następcami MacBooków Air. Oprócz tego Apple zapowiedzieć ma nowe modele iMaca oraz Maca Mini – i to właśnie na nie wskazuje zapis z dokumentów Unii Gospodarczej.

iMaca ma dotknąć jedynie niewielkie odświeżenie pod postacią szybszego, bardziej wydajnego procesora oraz lepszego, unowocześnionego układu graficznego.

Mac Mini natomiast to urządzenie, które od czterech lat nie doczekało się następcy. W zeszłym roku jednak Tim Cook ogłosił, że Apple nie porzuca tego urządzenia i możemy spodziewać się jego nowej odsłony. Z tego, co się słyszy to nadchodzący Mac Mini ma być przeznaczony do użytku profesjonalnego i raczej będzie drogim urządzeniem. Mają także zwiększyć się nieco jego gabaryty.

 

Nowy MacBook Air także za tydzień?

 

Co prawda ta informacja nie pochodzi z tych samych dokumentów Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, ale z innego źródła. Jedna z amerykańskich szkół dokonała zamówienia sprzętów od Apple. Był to iPad, Apple Pencil oraz MacBook Air. Dostawa dwóch pierwszych urządzeń została zrealizowana, a w sprawie MacBooka szkoła dostała informacja, że urządzenie będzie dostępne od 30 października.

Taka zbieżność nie może być raczej przypadkowa. Po pierwsze – Apple nie ma problemów z dostępnością aktualnych MacBooków Air, a po drugie – 30 października odbywa się konferencja na której prawdopodobnie zostanie ogłoszony nowy MacBook.

Powinniśmy spodziewać się raczej wielu zmian w urządzeniu, a nie tylko delikatnego odświeżenia z nowym procesorem. Oprócz tego powinny pojawić się ekran Retina, porty USB-C i innych technologii, które wprowadziło Apple od premiery ostatniego MacBooka Air.

Poza tym po Sieci krążą głosy, że Apple pracuje nad zupełnie odświeżonym „budżetowym” modelem MacBooka. Nie wiemy nawet, czy w nazwie będzie miał on „Air”, może zostanie po prostu „MacBookiem”. Ma mieć 13-calowy ekran oraz Touch ID.

Ma to być najtańszy laptop od Apple. Mówi się, że koszt nie przekroczy tysiąca dolarów, a i pojawiają się głosy, jakoby cena tego modelu miała wynosić od 799 do 899 dolarów.

Byłaby to świetna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby zaopatrzyć się w laptopa od Apple.

Konferencja Apple odbędzie się we wtorek, 30 października i wystartuje o godzinie 15:00 czasu polskiego.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online