Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Nowe iPady Pro oficjalnie zaprezentowane!

Nowe iPady Pro oficjalnie zaprezentowane!

Konferencja Apple pod tytułem Spring Loaded obfitowała w prezentacje nowych sprzętów. Jednym z nich jest nowy iPad Pro, który dostępny będzie w dwóch nowych i odświeżonych odsłonach.

 

iPad Pro 2021

 

Zdecydowaną nowością numer jeden w tegorocznych iPadach jest autorski procesor Apple, czyli znane z Maców M1. Inną istotną nowością, która dotyczy tylko większego z zapowiedzianych modeli – iPada Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala jest właśnie wyświetlacz. Jest on wykonany w technologii mini-LED i przez przedstawicieli Apple został nazwany „Liquid Retina XDR”. Firma chwali się, że wspomniany ekran ma nawet 5,6 miliona pikseli i składa się z 10000 diod mini-LED.

Wspomniany wcześniej procesor Apple M1 posiada zdecydowanie szybszy układ graficzny w porównaniu do poprzednich modeli urządzenia.

 

Co jeszcze znajdziemy w nowych iPadach Pro?

 

  • Port USB-C ze wsparciem dla Thunderbolt i USB 4
  • Do 15 GB RAM
  • Modem 5G
  • Szybka pamięć masowa z pojemnością do 2 TB
  • WiFi 6
  • Kamera TrueDepth 12 MP

 

ipad pro 2021 cena

 

iPad Pro 2021 – cena

 

Ceny 11-calowego modelu iPada Pro wyglądają w zasadzie tak samo, jak w przypadku poprzednika. Wersja 1 TB, która posiada aż 16 GB pamięci RAM jest nieco droższa. Warte odnotowania jest również to, że po raz pierwszy pojawi się wersja 2TB.

Ceny iPada Pro 11”:

128 GB
WiFi: 3899 PLN
WiFi + Cellular: 4699 PLN

256 GB
WiFi: 4399 PLN
WiFi + Cellular: 5199 PLN

512 GB
WiFi: 5399 PLN
WiFi + Cellular: 6199 PLN

1 TB
WiFi: 7399 PLN
WiFi + Cellular: 8199 PLN

2 TB
WiFi: 9399 PLN
WiFi + Cellular: 10199 PLN

Ceny modelu z ekranem 12,9 cala są wyższe, co wynika rzecz jasna z ekranu, który umieszczony został w tym urządzeniu.

Ceny iPada Pro 12,9”:

128 GB
WiFi: 5499 PLN
WiFi + Cellular: 6299 PLN

256 GB
WiFi: 5999 zł
WiFi + Cellular: 6799 PLN

512 GB
WiFi: 6999 zł
WiFi + Cellular: 7799 PLN

1 TB
WiFi: 8999 zł
WiFi + Cellular: 9799 PLN

2 TB
WiFi: 10999 zł
WiFi + Cellular: 11799 PLN

Przedsprzedaż nowych iPadów Pro rusza już 30 kwietnia, a dostępne będą w drugiej połowie maja.


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online