Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Nowe flagowce od Apple – iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus!

Nowe flagowce od Apple – iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus!

Na wczorajszej konferencji (12 września) Apple pokazało długo oczekiwaną, nową linię smartfonów iPhone 8 i iPhone 8+. Największe zainteresowanie zdobył jednak iPhone X, który będzie dostępny do zakupu w Polsce już w dniu światowej premiery! Podajemy ceny oraz daty premier flagowców Apple.

Składanie zamówień na dwa nowe modele iPhone 8 i iPhone 8 Plus będzie dostępne od 15 września, natomiast na wysyłkę trzeba będzie poczekać 7 dni, czyli do 22 września.

Cena iPhone 8 w Polsce:

  • iPhone 8 64 GB – 3479 zł
  • iPhone 8 256 GB – 4229 zł

Cena iPhone 8+ w Polsce:

  • iPhone 8 Plus 64 GB – 3979 zł
  • iPhone 8 Plus 256 GB – 4729 zł

 

Jakich zmian można się spodziewać?

 


 
W stosunku do poprzednich modeli te nowe są nieco cieńsze, dłuższe, a zarazem cięższe. Wymiary ekranów natomiast pozostały bez zmian – 4,7 cala i 5,5 cala. Urządzenia zostały wykonane z profilowanego aluminium i szklanych wstawek. Możliwe jest także bezprzewodowe ładowane za pomocą specjalnej podstawki!

Najwięcej udoskonaleń znajdziemy w środku. Przede wszystkim sercem nowych modeli jest najmocniejszy procesor stworzony przez Apple – sześciordzeniowy A11 Bionic o architekturze 64 bit. Miłą niespodzianką są także nowe aparaty: w iPhone 8 znajduje się 12MP aparat z nowym filtrem barw, sensorem i optyczną stabilizacją obrazu, większy brat ma dwa aparaty 12 MP z tyłu oraz jeden 7 MP z przodu. Zdjęcia będą odznaczać się jeszcze większą głębią i kontrastem. Warto nadmienić, że urządzenia będą pierwszymi smartfonami z możliwością nagrywania w 4K i 60 klatkach na sekundę. Nie zapomniano o miłośnikach słuchania muzyki – nowy iPhone otrzymał stereofoniczny głośnik, który jest jeszcze głośniejszy niż w modelu iP 7.

 

Na iPhone X musisz poczekać jeszcze dłużej!

 

Apple ogłosiło, że najwyższy model – iPhone X trafi do sprzedaży 3 listopada. Smartfona można będzie zamówić już 27 października za pomocą strony internetowej Apple. Cofając się jednak do poprzednich premier należy nieco ostudzić swój entuzjazm, spodziewać się można raczej ograniczonej dostępności.

Cena iPhone X w Polsce:

  • iPhone X 64 GB – 4979 zł
  • iPhone X 256 GB – 5729 zł

 


 
iPhone X został wyposażony w ekran Super Retina, to nic innego jak ekran OLED o kontraście 1 000 000:1 pokrywający praktycznie cały przedni panel. Ponadto przycisk Home i TouchID zastąpiono funkcją FaceID, która odblokuje urządzenie po zeskanowaniu twarzy użytkownika. Co ciekawe, telefon będzie się uczyć zachowania i okulary, czy też nowa czapka nie będzie dla niego stanowić żadnych przeszkód. Zastosowano także zupełnie inną konstrukcję – korpus wykonany jest z chirurgicznej stali nierdzewnej, która zapewni odporność na wodę i pył. Dwa aparaty 12 MP otrzymały nowy obiektyw szerokokątny oraz teleobiektyw z filtrem barwnym i optyczną stabilizacją obrazu.

 

Dlaczego tak drogo?

 

Produkty Apple nigdy nie należały do najtańszych, a model X właśnie został rekordzistą pod tym względem. Czyżby tak wysoka cena podyktowana była zastosowaniem nowych dla Apple’a rozwiązań technologicznych, a może spadającym kursem dolara w stosunku do innych walut?

Jeśli masz taką możliwość, rozważ opcję zakupu flagowca bezpośrednio z USA. Według nas można zaoszczędzić na tym nawet 10-15% kwoty zakupu w Polsce.

 


Podobne artykuły
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online