Blog
iClinicaPath BlogPath Apple WatchPath Nowe Apple Watche – czego spodziewać się podczas nadchodzącej premiery?

Nowe Apple Watche – czego spodziewać się podczas nadchodzącej premiery?

Apple Watch Ultra

Wrzesień zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu miłośników Apple. To właśnie w tym miesiącu zazwyczaj przedstawiane są nowe smartfony oraz zegarki. Tegoroczna konferencja odbędzie się 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Z całą pewnością nowe iPhone’y skradną show i okażą się najjaśniejszym punktem programu. Nie należy jednak zapominać o kolejnych wydaniach Apple Watcha, które mają otrzymać kilka ciekawych usprawnień.

Wiele wskazują na to, że światło dzienne ujrzą 2 nowe modele zegarków. Pierwszym będzie Apple Watch Series 9 stanowiący kolejną odsłonę podstawowej linii. Oprócz niego może zadebiutować Apple Watch Ultra 2. Stanowiłby on kontynuację bardziej zaawansowanej serii, która została zainaugurowana zaledwie rok temu.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy branżowi analitycy dostarczyli wielu informacji, z których wyłania się przewidywany obraz nowych wydań. Przekonaj się jakie nowości tym razem przygotowano dla klientów.

Jakie nowości pojawią się w Apple Watchu 9?

Proces modernizacji procesorów w nowych zegarkach przebiegał bardzo opieszale w ostatnich latach. Od szóstej do ósmej generacji Apple Watcha twórcy instalowali ten sam układ. W tym roku użytkownicy mają wreszcie doczekać się przełomu w tej materii. Wedle relacji w nowym modelu zostanie zainstalowany chip S9. Opiera się on na technologii, która posłużyła również do stworzenia procesorów A15 Bionic wykorzystywanych w iPhone’ach z serii 13. Dzięki temu użytkownicy mogą spodziewać się szybszego działania oraz większej oszczędności energii.

Zegarek ma również dysponować nowym czujnikiem tętna, a także ultraszerokopasmowym chipem U2, który poprawi możliwości lokalizowania oraz usprawni śledzenie położenia osób i urządzeń w aplikacji „Find My”. Chodzą też słuchy, że do dotychczasowych wersji kolorystycznych dołączy nowy wariant utrzymany w różowej tonacji.

Oprócz tego w raportach pojawiły się doniesienia o wykorzystywaniu druku 3D do produkcji stalowych elementów zegarka. Rzekomo testy znajdują się w zaawansowanym stadium i niewykluczone, że Apple Watch 9 będzie wykonany przy pomocy tej technologii.

Czym będzie różnić się Apple Watch Ultra 2 od swojego poprzednika?

Premiera tego zegarka budzi jeszcze wątpliwości. Do niedawna uważano, że nowa edycja Ultra ukaże się dopiero za rok albo nawet dwa lata. Z wiarygodnych źródeł dotarły jednak informacje, które przemawiają na rzecz premiery Apple Watcha Ultra 2 razem z Apple Watchem 9 i iPhone’ami 15.

Zapowiadany model powinien zostać wyposażony w bardziej zaawansowany czujnik tętna, a także ultraszerokopasmowy chip U2, który odpowiada za skuteczniejsze lokalizowanie. Bardzo istotną zmianą ma być wprowadzenie nowego procesora. Wedle relacji zegarek zostanie wyposażony w chip S9. Układ ten jest owocem procesu technologicznego, który posłużył również do stworzenia procesora A15 Bionic znanego z iPhone’a 13 we wszystkich wydaniach.

Spekulacje koncentrują się również na potencjale baterii. Już Apple Watch Ultra pierwszej generacji sprawował się bardzo solidnie pod tym względem. Testy wykazywały, że mógł on wytrzymać na jednym ładowaniu nawet do 36 godzin. W nowym modelu ten czas ma zostać wydłużony nawet do 60 godzin.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że urządzenie będzie w dużej mierze wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Raporty wskazują również na wprowadzenie do oferty czarnej wersji kolorystycznej.

Ile trzeba będzie zapłacić za Apple Watcha 9 i Apple Watcha Ultra 2?

Już w ubiegłym roku europejscy klienci musieli przełknąć podwyżki cen premierowych zegarków. Brytyjczycy zapłacili 50 funtów więcej, a w Polsce podstawowy Apple Watch podrożał aż o 400 złotych. Ustalony wówczas pułap powinien zostać utrzymany na najbliższej konferencji. W związku z tym należy spodziewać się następujących cen:

  • Apple Watch 9 – od 2 399 zł,
  • Apple Watch Ultra 2 – 4 799 zł.

Gdzie oglądać premierę nowych Apple Watchów?

Wszystkie przytoczone doniesienia i przypuszczenia zostaną zweryfikowane podczas nadchodzącej konferencji. Prezentacja odbędzie się we wtorek 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Przebieg wydarzenia można śledzić na oficjalnej stronie producenta czy też w Apple TV. Oprócz tego do dyspozycji masz kanał na YouTube z transmisją, którą znajdziesz poniżej.


Podobne artykuły
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
watchOS 10
watchOS 10 pod lupą. Dowiedz się jak poprawnie zainstalować aktualizację i odkryj nowe funkcje
Walory wizualne i specyfikacja techniczna często wzbudzają najwięcej emocji podczas prezentowania nowości spod szyldu Apple. Warto jednak zwrócić uwagę na rolę systemu operacyjnego, gdyż to on często bywa cichym bohaterem stojącym za sukcesami amerykańskiej firmy. Przy okazji premier nowych zegarków światło dzienne ujrzała również ostateczna wersja watchOS. Dowiedz się jak korzystać z tego systemu oraz … Czytaj dalej watchOS 10 pod lupą. Dowiedz się jak poprawnie zainstalować aktualizację i odkryj nowe funkcje
Path
Apple Watch Ultra 2
Czy warto przesiąść się na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2?
W kalendarzu miłośników Apple Święta Bożego Narodzenia przychodzą nieco wcześniej, bo już na przełomie kalendarzowego lata i jesieni. To właśnie wtedy odbywa się konferencja, podczas której prezentowane są nowe urządzenia. Choć gwoździem programu bezdyskusyjnie jest premiera kolejnej generacji iPhone’ów, warto zwrócić uwagę również na nowe Apple Watche. Tegoroczna impreza zaliczała się do tych bardziej obfitujących … Czytaj dalej Czy warto przesiąść się na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online