Blog
iClinica>Blog>Apple Watch>Nowe Apple Watche – czego spodziewać się podczas nadchodzącej premiery?

Nowe Apple Watche – czego spodziewać się podczas nadchodzącej premiery?

Apple Watch Ultra

Wrzesień zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu miłośników Apple. To właśnie w tym miesiącu zazwyczaj przedstawiane są nowe smartfony oraz zegarki. Tegoroczna konferencja odbędzie się 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Z całą pewnością nowe iPhone’y skradną show i okażą się najjaśniejszym punktem programu. Nie należy jednak zapominać o kolejnych wydaniach Apple Watcha, które mają otrzymać kilka ciekawych usprawnień.

Wiele wskazują na to, że światło dzienne ujrzą 2 nowe modele zegarków. Pierwszym będzie Apple Watch Series 9 stanowiący kolejną odsłonę podstawowej linii. Oprócz niego może zadebiutować Apple Watch Ultra 2. Stanowiłby on kontynuację bardziej zaawansowanej serii, która została zainaugurowana zaledwie rok temu.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy branżowi analitycy dostarczyli wielu informacji, z których wyłania się przewidywany obraz nowych wydań. Przekonaj się jakie nowości tym razem przygotowano dla klientów.

Jakie nowości pojawią się w Apple Watchu 9?

Proces modernizacji procesorów w nowych zegarkach przebiegał bardzo opieszale w ostatnich latach. Od szóstej do ósmej generacji Apple Watcha twórcy instalowali ten sam układ. W tym roku użytkownicy mają wreszcie doczekać się przełomu w tej materii. Wedle relacji w nowym modelu zostanie zainstalowany chip S9. Opiera się on na technologii, która posłużyła również do stworzenia procesorów A15 Bionic wykorzystywanych w iPhone’ach z serii 13. Dzięki temu użytkownicy mogą spodziewać się szybszego działania oraz większej oszczędności energii.

Zegarek ma również dysponować nowym czujnikiem tętna, a także ultraszerokopasmowym chipem U2, który poprawi możliwości lokalizowania oraz usprawni śledzenie położenia osób i urządzeń w aplikacji „Find My”. Chodzą też słuchy, że do dotychczasowych wersji kolorystycznych dołączy nowy wariant utrzymany w różowej tonacji.

Oprócz tego w raportach pojawiły się doniesienia o wykorzystywaniu druku 3D do produkcji stalowych elementów zegarka. Rzekomo testy znajdują się w zaawansowanym stadium i niewykluczone, że Apple Watch 9 będzie wykonany przy pomocy tej technologii.

Czym będzie różnić się Apple Watch Ultra 2 od swojego poprzednika?

Premiera tego zegarka budzi jeszcze wątpliwości. Do niedawna uważano, że nowa edycja Ultra ukaże się dopiero za rok albo nawet dwa lata. Z wiarygodnych źródeł dotarły jednak informacje, które przemawiają na rzecz premiery Apple Watcha Ultra 2 razem z Apple Watchem 9 i iPhone’ami 15.

Zapowiadany model powinien zostać wyposażony w bardziej zaawansowany czujnik tętna, a także ultraszerokopasmowy chip U2, który odpowiada za skuteczniejsze lokalizowanie. Bardzo istotną zmianą ma być wprowadzenie nowego procesora. Wedle relacji zegarek zostanie wyposażony w chip S9. Układ ten jest owocem procesu technologicznego, który posłużył również do stworzenia procesora A15 Bionic znanego z iPhone’a 13 we wszystkich wydaniach.

Spekulacje koncentrują się również na potencjale baterii. Już Apple Watch Ultra pierwszej generacji sprawował się bardzo solidnie pod tym względem. Testy wykazywały, że mógł on wytrzymać na jednym ładowaniu nawet do 36 godzin. W nowym modelu ten czas ma zostać wydłużony nawet do 60 godzin.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że urządzenie będzie w dużej mierze wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Raporty wskazują również na wprowadzenie do oferty czarnej wersji kolorystycznej.

Ile trzeba będzie zapłacić za Apple Watcha 9 i Apple Watcha Ultra 2?

Już w ubiegłym roku europejscy klienci musieli przełknąć podwyżki cen premierowych zegarków. Brytyjczycy zapłacili 50 funtów więcej, a w Polsce podstawowy Apple Watch podrożał aż o 400 złotych. Ustalony wówczas pułap powinien zostać utrzymany na najbliższej konferencji. W związku z tym należy spodziewać się następujących cen:

  • Apple Watch 9 – od 2 399 zł,
  • Apple Watch Ultra 2 – 4 799 zł.

Gdzie oglądać premierę nowych Apple Watchów?

Wszystkie przytoczone doniesienia i przypuszczenia zostaną zweryfikowane podczas nadchodzącej konferencji. Prezentacja odbędzie się we wtorek 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Przebieg wydarzenia można śledzić na oficjalnej stronie producenta czy też w Apple TV. Oprócz tego do dyspozycji masz kanał na YouTube z transmisją, którą znajdziesz poniżej.


Podobne artykuły
Czy na apple watch można słuchać muzyki
Czy na Apple Watch można słuchać muzyki?
Bez zegarka jak bez ręki. Popularne polskie przysłowie powstało jeszcze w czasach, gdy ludziom nie śniło się nawet o smartwatchach. Obecnie takie stwierdzenie ma znacznie więcej wspólnego z realiami. W końcu Apple Watch może ułatwić wiele czynności w codziennym życiu. Gdy ktoś przyzwyczaił się do takiego udogodnienia, trudno byłoby mu się z nim rozstać. Apple … Czytaj dalej Czy na Apple Watch można słuchać muzyki?
Path
Świetna sprzedaż Apple Watch – dominuje on rynek smartwachy
W zasadzie chyba trudno znaleźć inną część rynku związanego z elektroniką użytkową, gdzie jeden gracz tak mocno odstawały od swoich konkurentów. Ten związany ze smartwachami jest całkowicie zdominowany przez Apple Watch. Zdaniem analityków trzeci kwartał jeszcze bardziej to uwidocznił, a zegarek od giganta od Cupertino jeszcze mocniej zostawił konkurentów w tyle.   Smartwatche w 2019 … Czytaj dalej Świetna sprzedaż Apple Watch – dominuje on rynek smartwachy
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online