Nowa wersja iOS uszkadza iPhone’y naprawiane nieoryginalnymi częściami

iOS iClinica

Generalnie nowa wersja iOS jest systemem, który warto zainstalować na swoim smartfonie. No, chyba, że jesteś posiadaczem iPhone 8, którego ekran naprawiałeś w miejscu, w którym użyto zamienniki zamiast oryginalnych części. Wówczas aktualizacja do iOS 11.3 prawdopodobnie spowoduje, że Twój telefon przestanie reagować na dotyk.

Bezużyteczny iPhone 8

 

W Sieci coraz częściej pojawiają się głosy, że po aktualizacji iOS niektóre iPhone’y 8 przestały działać. Problem ten nie dotyczy odosobnionych przypadków, ale nawet tysięcy smartfonów z logo nadgryzionego jabłka, które, jak jeden mąż przestały reagować na jakikolwiek dotyk. Nie tylko numer modelu łączy te przypadki, ale także fakt, że wszystkie te smartfony naprawiane były w serwisach, w których nie używano oryginalnych części. Telefony stają się całkowicie bezużyteczne. Fakt ten powoduje, że zamiast iPhone’a 8 mamy co najwyżej elegancki, acz bardzo drogi przycisk do papieru.

Ale to już było

 

To nie pierwszyzna, że sprzęt od Apple naprawiany częściami nieoryginalnymi odmawia posłuszeństwa po aktualizacji softu. Były problemy z iPhone’ami szóstej generacji, był także słynny „error 53”. Wówczas kłopoty te brały się z polityki Apple, które chciało w ten sposób walczyć rynkiem zamienników. W końcu wycofali się z takich działań, zapewne w obawie przez pozwem zbiorowym, który był szykowany przez użytkowników.

Pozwala to wierzyć, że za problemami z iPhone’ami 8 nie stoi amerykański gigant, a po prostu zwykły zbieg okoliczności. Trudno póki co doszukać się prawdziwych przyczyn tych kłopotów. W Internecie krążą plotki, że może to być spowodowane faktem, że serwisy, z których pochodzą te telefony nie aktualizowały specjalnego mikroczipa.

Jak jest dokładnie – nie wiemy. Zwłaszcza, że Apple nie wystosowało jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Pozostaje nam czekać, a użytkownikom iPhone’ów, którym pękną ekrany zapraszamy serdecznie do nas. iClinica korzysta tylko z oryginalnych części, także dajemy gwarancje, że żadna aktualizacja iOSa nie przysporzy Wam kłopotów.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online