Blog
iClinica>Blog>iOS>Nowa wersja iOS uszkadza iPhone’y naprawiane nieoryginalnymi częściami

Nowa wersja iOS uszkadza iPhone’y naprawiane nieoryginalnymi częściami

Generalnie nowa wersja iOS jest systemem, który warto zainstalować na swoim smartfonie. No, chyba, że jesteś posiadaczem iPhone 8, którego ekran naprawiałeś w miejscu, w którym użyto zamienniki zamiast oryginalnych części. Wówczas aktualizacja do iOS 11.3 prawdopodobnie spowoduje, że Twój telefon przestanie reagować na dotyk.

Bezużyteczny iPhone 8

 

W Sieci coraz częściej pojawiają się głosy, że po aktualizacji iOS niektóre iPhone’y 8 przestały działać. Problem ten nie dotyczy odosobnionych przypadków, ale nawet tysięcy smartfonów z logo nadgryzionego jabłka, które, jak jeden mąż przestały reagować na jakikolwiek dotyk. Nie tylko numer modelu łączy te przypadki, ale także fakt, że wszystkie te smartfony naprawiane były w serwisach, w których nie używano oryginalnych części. Telefony stają się całkowicie bezużyteczne. Fakt ten powoduje, że zamiast iPhone’a 8 mamy co najwyżej elegancki, acz bardzo drogi przycisk do papieru.

Ale to już było

 

To nie pierwszyzna, że sprzęt od Apple naprawiany częściami nieoryginalnymi odmawia posłuszeństwa po aktualizacji softu. Były problemy z iPhone’ami szóstej generacji, był także słynny „error 53”. Wówczas kłopoty te brały się z polityki Apple, które chciało w ten sposób walczyć rynkiem zamienników. W końcu wycofali się z takich działań, zapewne w obawie przez pozwem zbiorowym, który był szykowany przez użytkowników.

Pozwala to wierzyć, że za problemami z iPhone’ami 8 nie stoi amerykański gigant, a po prostu zwykły zbieg okoliczności. Trudno póki co doszukać się prawdziwych przyczyn tych kłopotów. W Internecie krążą plotki, że może to być spowodowane faktem, że serwisy, z których pochodzą te telefony nie aktualizowały specjalnego mikroczipa.

Jak jest dokładnie – nie wiemy. Zwłaszcza, że Apple nie wystosowało jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Pozostaje nam czekać, a użytkownikom iPhone’ów, którym pękną ekrany zapraszamy serdecznie do nas. iClinica korzysta tylko z oryginalnych części, także dajemy gwarancje, że żadna aktualizacja iOSa nie przysporzy Wam kłopotów.

 


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online