Blog
iClinica>Blog>Akcesoria>Nintendo Switch może mieć konkurencję? Podobno powstaje konsola Apple!

Nintendo Switch może mieć konkurencję? Podobno powstaje konsola Apple!

Na portalu Wccftech pojawiły się informacje o tym, że firma Apple pracuje nad swoją własną, hybrydową konsolą w stylu Nintendo Switch. Chodzi o sprzęt, który z jednej strony jest urządzeniem przenośnym, a z drugiej możemy go podłączyć do telewizora lub monitora i cieszyć się grą na większym ekranie. Hipotetyczna przenośna konsola od Apple miałaby otrzymać nowy, specjalny procesor o wysokiej wydajności, który byłby w stanie obsłużyć takie technologię, jak chociażby ray tracing.

 

Konsola Apple

 

W biurach Apple’a podobno doszli do wniosku, że pora zacząć celować w graczy. Dlatego też postanowiono nieco w tajemnicy zaprojektować produkt, który ma wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

O samym urządzeniu wiemy póki co raczej niewiele. Sercem konsoli ma być zupełnie nowy procesor niepochodzący z serii „A”, która napędza iPady, iPhone’y, czy Apple TV ani z serii „M”, którą spotkać możemy w Macach i najnowszych iPadach Pro.

Konstrukcja układu ma być zaprojektowana tak, by konsola była w stanie obsługiwać najnowsze i najbardziej wymagające gry. Technologię typu ray tracing mają być również obsługiwane, by rozgrywka przynosiła jak najlepsze doznania.

Czy warto już powoli odkładać pieniądze na konsolę? Póki co zalecamy się wstrzymać, gdyż są to na razie zwykłe, niepotwierdzone plotki. Nawet jeśli Apple rzeczywiście pracuje nad własną konsolą to nie oznacza to, że produkt kiedykolwiek pojawi się na rynku. Zdarzały się przecież w historii tej firmy projekty, które powstawały, jednak nigdy nie trafiły do sprzedaży.


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online