Nintendo Switch może mieć konkurencję? Podobno powstaje konsola Apple!

Akcesoria,Apple iClinica

Na portalu Wccftech pojawiły się informacje o tym, że firma Apple pracuje nad swoją własną, hybrydową konsolą w stylu Nintendo Switch. Chodzi o sprzęt, który z jednej strony jest urządzeniem przenośnym, a z drugiej możemy go podłączyć do telewizora lub monitora i cieszyć się grą na większym ekranie. Hipotetyczna przenośna konsola od Apple miałaby otrzymać nowy, specjalny procesor o wysokiej wydajności, który byłby w stanie obsłużyć takie technologię, jak chociażby ray tracing.

 

Konsola Apple

 

W biurach Apple’a podobno doszli do wniosku, że pora zacząć celować w graczy. Dlatego też postanowiono nieco w tajemnicy zaprojektować produkt, który ma wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

O samym urządzeniu wiemy póki co raczej niewiele. Sercem konsoli ma być zupełnie nowy procesor niepochodzący z serii „A”, która napędza iPady, iPhone’y, czy Apple TV ani z serii „M”, którą spotkać możemy w Macach i najnowszych iPadach Pro.

Konstrukcja układu ma być zaprojektowana tak, by konsola była w stanie obsługiwać najnowsze i najbardziej wymagające gry. Technologię typu ray tracing mają być również obsługiwane, by rozgrywka przynosiła jak najlepsze doznania.

Czy warto już powoli odkładać pieniądze na konsolę? Póki co zalecamy się wstrzymać, gdyż są to na razie zwykłe, niepotwierdzone plotki. Nawet jeśli Apple rzeczywiście pracuje nad własną konsolą to nie oznacza to, że produkt kiedykolwiek pojawi się na rynku. Zdarzały się przecież w historii tej firmy projekty, które powstawały, jednak nigdy nie trafiły do sprzedaży.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online