Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Nintendo Switch może mieć konkurencję? Podobno powstaje konsola Apple!

Nintendo Switch może mieć konkurencję? Podobno powstaje konsola Apple!

Na portalu Wccftech pojawiły się informacje o tym, że firma Apple pracuje nad swoją własną, hybrydową konsolą w stylu Nintendo Switch. Chodzi o sprzęt, który z jednej strony jest urządzeniem przenośnym, a z drugiej możemy go podłączyć do telewizora lub monitora i cieszyć się grą na większym ekranie. Hipotetyczna przenośna konsola od Apple miałaby otrzymać nowy, specjalny procesor o wysokiej wydajności, który byłby w stanie obsłużyć takie technologię, jak chociażby ray tracing.

 

Konsola Apple

 

W biurach Apple’a podobno doszli do wniosku, że pora zacząć celować w graczy. Dlatego też postanowiono nieco w tajemnicy zaprojektować produkt, który ma wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

O samym urządzeniu wiemy póki co raczej niewiele. Sercem konsoli ma być zupełnie nowy procesor niepochodzący z serii „A”, która napędza iPady, iPhone’y, czy Apple TV ani z serii „M”, którą spotkać możemy w Macach i najnowszych iPadach Pro.

Konstrukcja układu ma być zaprojektowana tak, by konsola była w stanie obsługiwać najnowsze i najbardziej wymagające gry. Technologię typu ray tracing mają być również obsługiwane, by rozgrywka przynosiła jak najlepsze doznania.

Czy warto już powoli odkładać pieniądze na konsolę? Póki co zalecamy się wstrzymać, gdyż są to na razie zwykłe, niepotwierdzone plotki. Nawet jeśli Apple rzeczywiście pracuje nad własną konsolą to nie oznacza to, że produkt kiedykolwiek pojawi się na rynku. Zdarzały się przecież w historii tej firmy projekty, które powstawały, jednak nigdy nie trafiły do sprzedaży.


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online