Blog
iClinica>Blog>iPhone>Niemal 20% użytkowników Androida chce się przesiąść na iPhone’a

Niemal 20% użytkowników Androida chce się przesiąść na iPhone’a

Merill Lynch Global Research przeprowadziło ostatnio pewne badania. Wynika z nich, że średnio co piąty użytkownik smartfona z systemem Android zanosi się z zamiarem przerzucenia się na iPhone’y. Badanie wykonane zostało na grupie 32,5 tys. osób.

 

18,3 %

 

Właśnie tyle wynosi dokładny procent osób, które jako swój kolejny telefon upatrzyły sobie iPhone’a. Najwięcej chętnych jest wśród użytkowników telefonów marki HTC, bo aż 25% z nich chce zakupić w przyszłości smartfona produkcji Apple. Aż 20% użytkowników telefonów największego konkurenta Apple, czyli firmy Samsung, myśli o tym, by w przyszłości wybrać iPhone’a. Ale i użytkownicy smartfonów innych marek nie próżnują w tym aspekcie i myślą o zmianie swojego aktualnego smartfona na ten produkcji Apple. Rozkłada się to następująco:

  • Oppo – 22%
  • Xiaomi – 20%
  • Vivo – 20%
  • Motorola – 20%
  • Lenovo – 18%
  • Huawei – 15%
  • ZTE – 15%
  • LG – 14%
  • Inne marki – 23%

Mimo wszystko z badania wynika, że największa lojalnością wobec marki charakteryzują się użytkownicy telefonów marki Huawei (54%) i Samsunga (53%). Najmniejsza lojalność występuje wśród posiadaczy LG (29%), ZTE (17%) oraz Motoroli (11%).

Oczywiście powyższy stopień lojalności dotyczy smartfonów z systemem Android na pokładzie, gdyż w ogóle największą lojalność wykazują oczywiście posiadacze iPhone’ów. Wśród nich aż 70% użytkowników deklaruje chęć pozostania przy marce. Ale wśród posiadaczy telefonów z logo Apple także znajduje się 10%, którzy chcą zmienić telefon, ale nie wiedzą jaką markę wybrać. 5% deklaruje przesiadkę na telefony marki Huawei, 4% na Samsung, 2% Oppo.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online