Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Niebawem kolejne premiery? Na horyzoncie m.in. iPad, Apple Watch czy MacBook Pro

Niebawem kolejne premiery? Na horyzoncie m.in. iPad, Apple Watch czy MacBook Pro

Wydaje się, że w tym roku Apple może nas rozpieścić, jeśli chodzi o ilość premier swoich nowych urządzeń. Oprócz wspomnianych wyżej Apple Watcha, iPada czy MacBooka Pro, amerykański gigant pracuje podobno nad Mac Pro, AirPods 3 czy HomePod. Czeka nas obfita jesień?

 

iPhone 11 Pro

 

Oczywiście w tych informacjach nie może zabraknąć wzmianki o nadchodzących iPhone’ach, których premiery spodziewamy się 10 września. O nich wiele już wspominaliśmy, także nie ma potrzeby, by dodatkowo się rozwodzić na ich temat.

 

iPad Pro 2019 i iPad 2019

 

Zdaniem redaktorów serwisu Bloomberg, jeszcze jesienią tego roku powinniśmy spodziewać się premiery nowych, standardowych iPadów oraz iPadów Pro. Te drugie mają pójść nieco w ślady iPadów i otrzymać zdecydowanie lepsze aparaty. Pojawi się również nowszy oraz bardziej wydajny procesor. Pozostałe zmiany będą miały raczej kosmetyczny charakter, a sam design nie powinien ulec zmianom.

Oprócz tego pojawić się ma tak zwany „budżetowy” iPad, który otrzymać powinien ekran o przekątnej 10,2 cala i będzie on następcą aktualnego modelu wyposażonego w wyświetlacz 9,7 cala.

 

MacBook Pro 2019

 

Pod koniec tego roku powinniśmy również spodziewać się całkowicie przeprojektowanego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali. Będzie on wyposażony w bardzo cienkie ramki, dzięki czemu jego wielkość (mimo większego ekranu) nie zmieni się względem poprzedniego modelu.

Laptop ten ma być odpowiedzią firmy Apple na zapotrzebowanie na komputery przenośne dla profesjonalistów, którzy wymagają od swoich urządzeń ekranów o większej przekątnej i pragną posiadać komputery z ekranem większym niż 15 cali. Apple jakiś czas temu wycofało z oferty MacBooki Pro z ekranem o przekątnej 17 cali i od tamtej pory na rynku nie pojawił się żaden następca.

 

Mac Pro 2019

 

W tym roku do sprzedaży ma także trafić nowy, oficjalnie zapowiedziany już Mac Pro, który jest komputerem dla profesjonalistów i specjalistów, zwłaszcza z branży foto, audio oraz wideo. Oprócz tego na rynku pojawi się także pierwszy monitor od Apple – Apple XDR Pro Display

 

Apple Watch 5

 

Apple Watch Series 5 zdaniem Bloomberga na pewno ujrzy światło dzienne jesienią tego roku. Tegoroczny smartwatch ma zmienić się delikatnie w porównaniu do swojego poprzednika.
Największą nowością mają być modele wyposażone w koperty wykonane z tytanu oraz ceramiki. Reszta nowości to już software – a to oczywiście za sprawą nowego systemu operacyjnego, czyli watchOS 6.

 

AirPods 3 ANC

 

Słuchawki mają być melodią nieco dalszej przyszłości i ich spodziewać się powinniśmy raczej na początku przyszłego roku. AirPods 3 będą posiadać technologię ANC, która ma spowodować większą redukcję hałasu i większą odporność na kontakt z wodą. Cena w porównaniu do poprzedników ma delikatnie wzrosnąć.

 

HomePod 2020

 

Na początku 2020 roku również możemy spodziewać się premiery nowego głośnika HomePod.
Apple pracuje ponoć nad tańszą wersją HomePoda, która posiadać będzie miał dwa głośniki aktywne w obudowie. Aktualny, droższy model ma takich głośników siedem.

 

 

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online