Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Najczęściej występujące usterki: iPhone XR

Najczęściej występujące usterki: iPhone XR

2018 rok przyniósł branży technologicznej 3 nowe modele smartfonów z nadgryzionym jabłkiem. Duża część uwagi skupiła się na wersjach XS oraz XS Max, które były bezpośrednimi kontynuatorami standardów wyznaczonych przez jubileuszową „dziesiątkę”. Dwunastą generację dopełniał iPhone XR, który stał się wariantem budżetowym. Na pewno jednak nie brakowało mu atutów.

Tytułowe urządzenie jest postrzegane jako następca iPhone’a 8. W tym zestawieniu nietrudno doszukać się wyraźnych zmian. Los przestarzałych ramek został już przypieczętowany. Przedni panel wypełniła tafla szkła z charakterystycznym wcięciem. Co ciekawe, ekran był nieco większy niż w droższym modelu XS, choć ustępował pod względem zastosowanej technologii.

W dniu premiery iPhone XR łączył szereg solidnych atutów z przystępną, jak na standardy Apple, ceną. Z drugiej strony urządzenie dziedziczy kilka słabszych punktów. Niektóre elementy konstrukcji są nawet bardziej narażone na uszkodzenia niż było to w przypadku poprzedników. Za przykład może posłużyć zwiększona powierzchnia wyświetlacza, który jest równie zjawiskowy, co delikatny.

Upływający czas również mógł odcisnąć piętno na niektórych egzemplarzach. W końcu premiera miała miejsce już dobrych kilka lat temu. Niektórzy użytkownicy korzystają z opisywanego smartfona właśnie od tamtej pory. Elektroniczne komponenty stopniowo się zużywają, a poza tym czasem dochodzi do nieprzyjemnych wypadków z udziałem sprzętu. Przekonaj się jakim przeciwnościom losu najczęściej stawiały czoła osoby posiadające iPhone’a XR.

Jakie problemy najczęściej występują w modelu iPhone XR?

Przez nasze serwisy przewija się masa smartfonów. Wśród nich nie brakowało pokaźnej reprezentacji linii XR. Wszystkie urządzenia dostały od nas drugie życie i mogły jeszcze długo służyć swoim właścicielom. Na podstawie zgromadzonych doświadczeń jesteśmy w stanie wskazać trudności, z którymi najczęściej borykali się właściciele. Poznaj najpowszechniejsze rodzaje awarii.

Zbita szybka iPhone XR

Stłuczenie szkła pokrywającego przedni panel to prawdziwa zmora użytkowników nowoczesnych smartfonów. Twórcy starają się sukcesywnie zwiększać wytrzymałość szybki. Niemniej szklane elementy nadal są wyjątkowo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Upadek z wysokości często skutkuje powstaniem nieestetycznej „pajęczynki”. Czasem nawet pozornie niepozorne stuknięcia mogą też mieć podatny finał.

Zakres uszkodzeń w dużej mierze zależy od siły kolizji i miejsca, które zostanie ugodzone. Najgroźniejsze zdają się być uderzenia w rogi konstrukcji. W takich okolicznościach stłuczeniu może ulec nawet cała powierzchnia szybki. Niezależnie od skali powstałych obrażeń, rekomendowana jest wymiana szybki iPhone XR. W ten sposób jesteś w stanie uniknąć powiększania się pęknięcia.

Rozbity wyświetlacz iPhone XR

Czasem smartfon zostanie trafiony na tyle niefortunnie, że konsekwencje nie skończą się na stłuczonej szybce. Tuż pod wierzchnią warstwą szkła znajdują się komponenty odpowiadające za generowanie obrazu. Uderzenie może pociągnąć za sobą zakłócenie pracy urządzenia w tym zakresie. W rezultacie na wyświetlaczu pojawią się niedoskonałości, które utrudnią korzystanie ze smartfona. Jedynym rozwiązaniem takiego problemu jest wymiana wyświetlacza iPhone XR.

Rozbita tylna klapka iPhone XR

Tytułowy smartfon stanowi kontynuację linii stylistycznej zapoczątkowanej przez iPhone X. Oznacza to, że tylny panel został pokryty taflą szkła. Takie rozwiązanie bez wątpienia prezentuje się efektownie. Ceną za nowoczesną estetykę jest jednak zwiększone ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Konsekwencją upadków i stuknięć czasem bywa uszkodzenie szklanych elementów po obu stronach bryły. W razie pojawienia się takich mankamentów zalecana jest wymiana tylnej klapki iPhone XR.

Zużyta bateria iPhone XR

Ogniwo odpowiada za zasilenie wszystkich wykorzystywanych funkcji smartfona. W rezultacie każda wykonana czynność przyczynia się do stopniowej eksploatacji akumulatora. W dłuższym horyzoncie czasowym można zacząć dostrzegać symptomy zużycia baterii. Najczęstszym objawem jest obniżenie kondycji. Innymi słowy, maksymalna pojemność ulega zmniejszeniu, a smartfon może krócej pracować po pełnym naładowaniu. Wymiana baterii iPhone XR umożliwia rozwiązanie tego problemu. Na ten krok należy zdecydować się również w przypadku wystąpienia poważniejszych problemów z ogniwem. Takim sygnałem alarmowym może być samoistne wyłączanie się urządzenia bądź trudności z ponownym uruchomieniem.

iPhone XR

Uszkodzenie złącza ładowania iPhone XR

Defekt gniazda Lightning może skutkować zakłóceniami przy ładowaniu urządzeniach. W tym przypadku objawy bywają zbliżone do tych związanych z awarią baterii. Uszkodzone wejście sprawia, że proces ładowania bywa przerywany, a nawet niemożliwy do przeprowadzenia. Wówczas konieczna jest wymiana złącza ładowania iPhone XR.

Awaria mikrofonu iPhone XR

Smartfony posiadają tak szeroki wachlarz różnorodnych funkcji, że czasem zdarza się zapominać o podstawowych możliwościach związanych z wykonywaniem połączeń. W wielu okolicznościach wiadomości tekstowe nie zastąpią starej dobrej rozmowy telefonicznej. Uszkodzony mikrofon może Ci to uniemożliwić. Poza tym rejestrowanie dźwięku przydaje się przy nagrywaniu wiadomości głosowych bądź korzystaniu z niektórych aplikacji. Wymiana mikrofonu iPhone XR pozwala na przywrócenie sprawności urządzenia.

Defekt głośnika rozmów iPhone XR

Wbrew pozorom objawy awarii głośnika nie zawsze są jednoznaczne dla użytkowników. Wśród symptomów można wskazać załamujący się albo zniekształcony głos bądź kompletną ciszę w słuchawce. Czasem podobnie bywa przy okazji zakłóceń w działaniu sieci telefonii komórkowej. W razie wystąpienia niepokojących sygnałów podczas połączeń, warto zgłosić się do serwisu. Wymiana głośnika rozmów iPhone XR umożliwi rozwiązanie problemu.

Problem z przyciskami głośności iPhone XR

Wytrzymałość mechanicznych elementów konstrukcji jest obliczona na setki tysięcy naciśnięć. Pozornie mogłoby się wydawać, że to bardzo dużo. W praktyce jednak przyciski są wykorzystywane przez cały czas. Nawet jeśli nie używasz ich do regulacji głośności to z ich pomocą odtwarzasz różne skróty klawiszowe. To sprawia, że awaria tych komponentów może skomplikować użytkowanie urządzenia. Wymiana przycisków głośności iPhone XR pozwoli Tobie na odzyskanie pełnego komfortu.

Awaria przedniego aparatu iPhone XR

Obiektyw przeznaczony do selfie został umieszczony we wcięciu na górze ekranu. Jego awaria nie oznacza tylko trudności z wykonywaniem zdjęć i filmów. Usterka może też skomplikować przeprowadzenie wideo rozmów. To bywa uciążliwe, gdy cenisz sobie taką formę komunikacji. Rozwiązaniem jest wymiana przedniego aparatu iPhone XR.

Problem z tylnym aparatem iPhone XR

Uszkodzenia mogą przybierać kilka postaci. W niektórych urządzeniach dochodzi do zbicia szybki osłaniającej aparat. Wówczas trzeba wymienić ten element. Czasem użytkownicy zwracają uwagę na obniżenie jakości wykonywanych fotografii, niedoskonałości pojawiające się na gotowych zdjęciach albo trudności z uruchomieniem różnych trybów. To również symptomy awarii. Wówczas sugerowana jest wymiana tylnego aparatu iPhone XR.

iPhone XR

Poobijana obudowa iPhone XR

Metalowe elementy konstrukcji zostały wykonane z aluminium. Ten materiał charakteryzuje się mniejszą wytrzymałością na uszkodzenia niż stal nierdzewna zastosowana w droższych modelach XS oraz XS Max. W razie kolizji mogą pojawić się wgniecenia. Wymiana obudowy iPhone XR pozwala na przywrócenie nienagannej kondycji bryły.

Awaria Face ID iPhone XR

System rozpoznawania twarzy zdecydowanie zdał egzamin dzięki swojej funkcjonalności. Służy on nie tylko do odblokowania urządzenia, ale też do logowania w różnych aplikacjach czy też weryfikacji płatności mobilnych. Od czasu do czasu pojawiają się usterki związane z modułem Face ID. Winowajcą zazwyczaj bywa aparat True Depth. Wielokrotnie mieliśmy już okazję do usuwania takiej awarii. Naprawa Face ID iPhone XR sprawi, że smartfon znów będzie sprawować się bez zarzutów.

Zalanie iPhone XR

Od 2016 roku smartfony sygnowane nadgryzionym jabłkiem posiadają certyfikat wodoszczelności. Wedle relacji producenta odporność na działanie płynów i pyłów jest poprawiana z każdym kolejnym wydaniem. Zapewnienia jednak nie zawsze sprawdzają się w praktyce. Znamienny jest również fakt, że ochrona gwarancyjna nie obejmuje sytuacji, w których urządzenie zostanie zalane. Raz po raz zdarza, że woda wedrze się do środka choć teoretycznie nie powinno do tego dojść. W takich okolicznościach należy niezwłocznie zareagować zanim dojdzie do uszkodzenia kluczowych podzespołów. Receptą jest czyszczenie po zalaniu iPhone XR.

Co zrobić w razie wystąpienia awarii iPhone XR?

Odradzamy próby usunięcia usterki na własną rękę. Przeprowadzenie rzetelnej naprawy wymaga doświadczenia i dostępu do specjalistycznego sprzętu. W związku z tym najrozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług renomowanego serwisu pogwarancyjnego iClinica. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym pozwalającym na wykonywanie czynności serwisowych z zachowaniem maksymalnej precyzji i skuteczności. Świadectwem jakości naszych usług są setki recenzji zamieszczonych przez zadowolonych klientów w Google oraz na Facebooku.

Gdy zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, musisz dostarczyć nam uszkodzony sprzęt. Możesz przystąpić do realizacji w formie wysyłkowej. Pozostajemy też do Twojej dyspozycji w salonach stacjonarnych. Aktualnie posiadamy serwisy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy. Sugerujemy zapisanie się na wizytę przed przybyciem na miejsce.

Jeżeli wyżej wspomniane typy usterek nie pasuję do symptomów wykazywanych przez Twojego smartfona, skontaktuj się z nami i opisz swój problem. Nawet w przypadku nietypowych trudności możesz liczyć na nasze profesjonalne wsparcie.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online