Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Najczęściej występujące usterki: iPhone X

Najczęściej występujące usterki: iPhone X

2017 rok okazał się przełomowy w historii marki Apple. Linia iPhone obchodziła wówczas swoje dziesiąte urodziny. Smartfony stanowiły fundament oferty amerykańskiego producenta. W związku z tym nie mogło obyć się bez specjalnej premiery na rzecz uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu.

W ten sposób został powołany do życia tytułowy iPhone X. Urządzenie zrywało z estetyką swoich poprzedników. Z przedniego panelu zniknęły szerokie ramki, a z tyłu pojawiła się tafla szkła. Nowe atrybuty bez wątpienia robiły piorunujące wrażenie, ale jednocześnie sprawiły, że cała konstrukcja stała się jeszcze delikatniejsza. To mogło zwiastować potencjalne problemy.

Czas po premierze nowego modelu zawsze upływa nam pod znakiem wytężonej pracy. Musimy wówczas jak najszybciej zbadać urządzenie i dostosować nasze standardy pracy do odświeżonych technikaliów. Niedługo później w naszych progach zaczęli pojawiać się właściciele iPhone’a X, który z różnych powodów uległ awarii bądź uszkodzeniu. Wyposażeni w wiedzę, umiejętności i specjalistyczny sprzęt byliśmy gotowi do udzielenia profesjonalnego wsparcia.

Od premiery iPhone’a X upłynęło już kilka lat. Ten model wciąż cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Jednocześnie w międzyczasie przez nasze ręce przeszło wiele egzemplarzy które wymagały pomocy

Zbita szybka iPhone X

Z całą pewnością pajęczynka na szklanym ekranie to najczęściej występujące uszkodzenie w przypadku wszystkich modeli. Trudno się temu dziwić. Pozostałe elementy obudowy wykonane są z aluminium, więc charakteryzują się dużo większą wytrzymałością. Z kolei szkło może pęknąć nawet przy niepozornym stuknięciu. Upadki z wysokości bardzo często kończą się uszkodzeniem.

Sposobem na zabezpieczenie się przed stłuczeniem szybki jest wyposażenie swojego urządzenia w szkło hartowane oraz solidne etui. W ten sposób często udaje się zamortyzować urządzenie, a tym samym zmniejszyć skalę uszkodzeń. W efekcie okaże się, że wymiana wyświetlacza iPhone X nie jest konieczna, ponieważ siła uderzenia była zbyt mała,

O ile posiadacze starszych modeli musieli martwić się jedynie o szybkę i wyświetlacz, o tyle właściciele iPhone’a X mieli znacznie więcej do stracenia. W końcu tylny panel również został pokryty warstwą szkła. W związku z tym smartfon został rozbity z obu stron, a to powodowało podwyższenie ceny naprawy.

Niska kondycja baterii iPhone X

iphone x ładowanie

Elektronika rozwija się w błyskawicznym tempie. Naturalną konsekwencją dynamicznego postępu jest jednak ekspresowe starzenie się poszczególnych urządzeń. Na rynku nowych technologii kilkuletni smartfon to już senior stojący u progu zasłużonej emerytury. Upływ czasu najdotkliwiej wpływa na akumulator.

Wystarczy przeciążać urządzenie albo zbyt późno bądź nieregularnie sięgać po ładowarkę, żeby zacząć odczuwać spadające możliwości ogniwa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że na dłuższą metę nie pomoże nawet umiejętne wykorzystywanie smartfona. Stopniowo obniżająca się kondycja baterii to naturalny proces, który można opóźniać tylko do pewnego stopnia.

Wraz z eksploatacją i zużyciem baterii mogą pojawiać się problemy. Przede wszystkim smartfon będzie coraz krócej wytrzymywać po pełnym ładowaniu. Postępujące komplikacje mogą utrudnić ładowanie ogniwa albo uniemożliwić uruchomienie urządzenia. We wszystkich opisanych sytuacjach zalecana jest wymiana baterii iPhone X.

Uszkodzenie złącza ładowania iPhone X

Awaria wejścia Lightning i defekt baterii mogą objawiać się w podobny sposób. W obu przypadkach występują komplikacje związane z ładowaniem urządzenia. Przyczyny są jednak zgoła odmienne. W pośpiechu zdarza się nieostrożnie wkładać przewód od ładowarki do gniazda. W ten sposób delikatne wnętrzności mogą ulec uszkodzeniu. Do usterki dochodzi też z powodu nieczystości albo stosowania nieoryginalnych akcesoriów. W tym przypadku można uniknąć uszkodzenia, dlatego warto rozważniej obchodzić się ze smartfonem. Jeżeli jednak awaria już powstała, a jej skutki utrudniają korzystanie ze smartfona, najlepiej będzie zastanowić się nad wymianą złącza ładowania iPhone X.

Awaria Face ID – iPhone X

Technologia rozpoznawania twarzy była kolejną innowacją, która została wprowadzona przy okazji premiery iPhone’a X. System zastąpił wykorzystywane wcześniej Touch ID, czyli mechanizm polegający na skanowaniu odcisków palca. Choć nowe rozwiązanie przypadło do gustu większości użytkowników i zazwyczaj sprawowało się bez zarzutów, oczywiście od czasu do czasu zdarzały się usterki.

W wielu przypadkach problem może zostać rozwiązany na własną rękę. Czasem wystarczy zajrzeć do ustawień, zainstalować aktualizację albo powtórnie skonfigurować Face ID. Bywa jednak i tak, że uszkodzeniu uległy podzespołów znajdujące się wewnątrz urządzenia. W takiej sytuacji nie obejdzie się bez interwencji specjalistów. Naprawa Face ID charakteryzuje się podwyższonym poziomem trudności ze względu na konieczność traktowania miniaturowych komponentów z chirurgiczną precyzją. Dzięki umiejętnościom serwisantów i zastosowaniu profesjonalnego sprzętu udało nam się pomyślnie wykonać już wiele takich operacji. W razie potrzeby służymy pomocą.

Zalanie iPhone X

iphone x zalany

Już poprzednik tytułowego smartfona spełniał normy IP67 będące świadectwem wodoodporności sprzętu. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że zapewnienia producenta bywały jedynie chwytem marketingowym. Wielokrotnie ratowaliśmy telefon, który teoretycznie nie powinien ulec zalaniu, a jednak woda przedostała się do środka. W związku z tym zawsze zalecamy ostrożność i traktowanie niektórych deklaracji z przymrużeniem oka. Jeżeli woda wdarła się do wnętrza urządzenia, w celu przywrócenia pierwotnej sprawności należy przeprowadzić czyszczenie po zalaniu iPhone X.

Awaria głośnika rozmów iPhone X

Obecnie komunikacja pomiędzy użytkownikami odbywa się głównie za pośrednictwem wymiany wiadomości tekstowych bądź głosowych. Klasyczne rozmowy telefoniczne często bywają zbyt absorbujące w toku codziennych obowiązków. Nie oznacza to jednak, że taka forma kontaktu odchodzi do lamusa. Bez wątpienia dyskusja w czasie rzeczywistym pozwala na uniknięcie nieporozumień i znacznie lepiej służy kształtowaniu się relacji międzyludzkich. W związku z tym uszkodzenia głośnika rozmów bywają bardzo dotkliwe.

Defekt może objawiać się na kilka sposobów. Przede wszystkim podczas rozmowy występują zakłócenia. Poza tym możesz odnieść wrażenie, że Twój rozmówca mówi zbyt cicho. W skrajnych przypadkach możesz też w ogóle nie słyszeć osoby po drugiej stronie. Z kolei źródłem samej awarii stosunkowo często okazują się zanieczyszczenia osadzające się wewnątrz urządzenia. W związku z tym naprawa rozpoczyna się od gruntownego czyszczenia. Czasem jednak komplikacje bywają naturalną konsekwencją długotrwałej eksploatacji. Niezależnie od okoliczności jesteśmy w stanie udzielić profesjonalnego wsparcia i zająć się wymianą głośnika rozmów iPhone X.

Problem z mikrofonem iPhone X

Awarie mikrofonu zazwyczaj występują pod wpływem zanieczyszczeń albo długotrwałej eksploatacji, podobnie jak w przypadku głośnika rozmów. Użytkownicy często dostrzegają wstępne komplikacje z rejestrowaniem dźwięku, ale mają problem z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Wynika to z tego, że iPhone nie polega wyłącznie na jednym mikrofonie. W konsekwencji mogą występować problemy z uchwyceniem głosu podczas rozmowy telefonicznej, natomiast przy nagrywaniu filmu wszystko działa bez zarzutu. Rzadko zdarza się, że wszystkie mikrofony odmówią posłuszeństwa w tym samym czasie.

W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w serwisie pogwarancyjnym niezwłocznie po pojawieniu się pierwszych symptomów awarii. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wymiana mikrofonu iPhone X.

Uszkodzenie aparatu iPhone X

iphone x aparat

Wśród najpowszechniej pojawiających się usterek można wskazać również problemy z działaniem aparatu. Zazwyczaj objawiają się one poprzez wyraźny spadek jakości wykonywanych zdjęć, problemy z uchwyceniem ostrości, plamki na zdjęciach, a także zaburzenia podczas stabilizacji obrazu i korzystania z rozmaitych trybów.

Do uszkodzenia może dojść w bardzo prozaiczny sposób. Smartfon upada, świat zatrzymuje się na moment, a Ty wstrzymujesz oddech spodziewając się pęknięcia wyświetlacza bądź szybki pokrywającej tylny panel. Po podniesieniu urządzenia okazuje się, że upadło na tyle niefortunnie, że rozbita została szybka aparatu. Zazwyczaj do takich kolizji dochodzi też podczas przypadkowego stuknięcia tym konkretnym miejscem o jakiś inny obiekt. Czasem zaburzenia pracy aparatu fotograficznego wynikają też z osadzania się zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

Po rozbiciu szybki chroniącej obiektywy, szklane drobinki przedostają się do głębszych partii modułu aparatu. W konsekwencji często konieczna okazuje się wymiana aparatu iPhone X.

Uszkodzenie przycisków głośności iPhone X

Boczne przyciski są intensywnie eksploatowane w toku codziennego użytkowania urządzenia. W związku z tym po pewnym czasie mogą wystąpić problemy. Wówczas suwak odpowiedzialny za regulację głośności przestaje reagować, a same przyciski działają coraz oporniej. Warto też pamiętać, że problem nie sprowadza się wyłącznie do czynności związanych z dźwiękiem. Boczne przyciski są też wykorzystywane do wielu skrótów klawiszowych, np. wyłączenie urządzenia, wykonanie zrzutu ekranu. Ich brak może okazać się bardzo uciążliwy. Wymiana przycisków głośności iPhone X pozwala przywrócić urządzeniu pełną sprawność.

Do wielu awarii dochodzi poza świadomością użytkowników. Uszkodzenia bywają wynikiem chwilowego rozproszenia albo po prostu systematycznego używania urządzenia z typową intensywnością. Warto mieć jednak świadomość, że do pewnego stopnia mamy wpływ na stopień zużywania się sprzętu. Warto przedsięwziąć pewne działania profilaktyczne, aby jak najdłużej cieszyć się nienaganną kondycją smartfona.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online