Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Najczęściej występujące usterki: iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Najczęściej występujące usterki: iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Na prezentacji Apple we wrześniu 2017 roku wszystkie oczy były zwrócone głównie na iPhone X. Jubileuszowy model urzekał swoimi możliwościami oraz odświeżoną konstrukcją, która stała się inspiracją dla konkurencji.

W tym samym czasie debiutował też iPhone 8 oraz wersja z plusem. Te dwa modele pozostały nieco w cieniu. Nie można odmówić im jednak niebagatelnej roli, którą odegrały w ewolucji smartfonów sygnowanych nadgryzionym jabłkiem. Stanowiły one spoiwo pomiędzy wcześniejszymi dokonaniami amerykańskiego giganta, a tym co zaplanowano na kolejne lata. Estetyka z szerokimi ramkami i okrągłym przyciskiem „Home” miała już kultowy status, ale zdecydowanie była już przestarzała w momencie premiery. Z drugiej strony oszklony tylny panel stanowił zwiastun nadchodzącej rodziny urządzeń.

Od premiery upłynęło już kilka lat. W świecie technologii taki okres to kawał czasu. Mogłoby się wydawać, że iPhone 8 już dogorywa. Oczywiście wyraźnie ustępuje on najnowszym odsłonom, zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Niemniej sprzęt Apple dzielnie znosi upływ czasu i stosunkowo długo zachowuje wydajność. Nie inaczej jest w przypadku iPhone 8 i wersji z plusem. Wciąż wielu użytkowników posługuje się tym modelem.

Z jakimi problemami najczęściej borykają się użytkownicy iPhone 8 i iPhone 8 Plus?

Po kilku latach użytkowania nie da się jednak uniknąć pewnych oznak zużycia. To całkowicie naturalna kolej rzeczy, że komponenty mogą coraz częściej odmawiać posłuszeństwa. Od premiery opisywanego modelu mieliśmy setki okazji do zmierzenia się z naprawą „ósemki”. Na podstawie doświadczeń możemy podzielić się wnioskami dotyczącymi najczęściej występujących usterek. Przekonaj się, które elementy iPhone 8 i iPhone 8 Plus są najbardziej narażone na uszkodzenia.

Zbita szybka iPhone 8

O ile obudowa smartfona jest wykonana z solidnych materiałów, o tyle szklane elementy są bardzo delikatne. Czasem wystarczy niepozorne stuknięcie, aby pojawiła się „pajęczynka”. Upadki telefonów bardzo często kończą się rozbiciem szybki. Na pierwszy rzut oka defekt ma głównie wymiar estetyczny. Warto jednak zwrócić uwagę też na względy funkcjonalne. Zbita szybka iPhone oznacza osłabienie całej konstrukcji. W konsekwencji może dojść też do awarii wyświetlacza. W takiej sytuacji zalecana jest wymiana szybki iPhone 8.

Awaria wyświetlacza iPhone 8

Uszkodzenie szybki i wyświetlacza nie jest tym samym. Czasem w przypadku kolizji dojdzie jedynie do pęknięcia wierzchniej warstwy szkła, a ekran pozostanie nietknięty. W takiej sytuacji możesz mówić o dużym szczęściu. Jeśli jednak siła uderzenia była większa albo urządzenie upadło w niefortunny sposób, pojawia się groźba uszkodzenia ekranu. To oznacza, że naruszone zostały komponenty odpowiedzialne za generowanie obrazu. Wówczas konieczna okazuje się wymiana wyświetlacza iPhone 8, a więc szybki oraz panelu LCD.

Rozbicie tylnej klapki iPhone 8

Konstrukcja iPhone 8 jest pod wieloma względami bardzo zbliżona do poprzednika. Gabaryty są niemal identyczne. Pojawiają się dobrze znane ramki oraz ikoniczny przycisk „Home”. Największe zmiany występują jednak w tylnej części urządzenia. Aluminiowy panel został zastąpiony przez szklaną taflę. Nowe rozwiązanie z pewnością wygląda estetycznie i robi wrażenie. Niemniej szkło jest znacznie podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne. W razie uderzenia może dojść do zbicia szybki zarówno z przodu, jak i z tyłu smartfona. W związku z tym jedną z często powtarzających się napraw bywa wymiana tylnej klapki iPhone 8.

Uszkodzenie całej obudowy iPhone 8

Obudowa iPhone to cała bryła z wyjątkiem wyświetlacza. Jeżeli smartfon zostanie mocno uderzony w bok, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ucierpią zarówno szklane, jak i aluminiowe elementy. Wymiana całej obudowy iPhone 8 pozwala na szybkie przywrócenie pełnej sprawności urządzenia.

Zużycie baterii iPhone 8

Zużycie baterii jest wkalkulowane w użytkowanie sprzętu elektronicznego. Eksploatacja może postępować szybciej lub wolniej. Nie da się jednak uniknąć stopniowego obniżenia pojemności ogniwa. Spadek kondycji rzędu kilku bądź kilkunastu procent jest jeszcze możliwy do zaakceptowania. Gdy jednak akumulator zaczyna oferować mniej niż 80% swojego pierwotnego potencjału, przychodzi dobry moment na interwencję.

Powyższy scenariusz zakłada bardzo umiarkowany przebieg wydarzeń. Czasem problemy z bateria bywają jednak gwałtowniejsze i bardziej dokuczliwe. Wówczas mogą pojawić się poważne komplikacje z ładowaniem, a nawet uruchomieniem smartfona. Ogniwo nie podlega naprawie czy regeneracji. W związku z tym jedyną receptą jest wymiana baterii iPhone 8.

Problemy ze złączem ładowania iPhone 8

Źródłem wielu problemów z ładowaniem bywa bateria. Czasem jednak winowajcą bywa złącze Lightning. Ten moduł jest bardzo intensywnie eksploatowany, ponieważ ładowanie smartfona powtarza się właściwie każdego dnia. W związku z tym po pewnym czasie mogą pojawiać się trudności. Wówczas ładowanie bywa przerywane, a czasem w ogóle nie chce się rozpocząć. Do przywrócenia pełnej sprawności wymagana jest wymiana złącza ładowania iPhone 8.

iPhone 8 złącze ładowania

Defekt przycisków głośności iPhone 8

Przyciski fizyczne mają wysoką, choć nadal ograniczoną wytrzymałość. W wyniku długotrwałej eksploatacji mogą zacząć niedomagać. Warto mieć na uwadze, że przyciski głośności nie są związane wyłącznie z dźwiękiem. Biorą one też udział w różnych skrótach klawiszowych. W związku z tym mają szeroki zakres zastosowań. W razie awarii rekomendowana jest wymiana przycisków głośności iPhone 8.

Uszkodzenie głośnika rozmów iPhone 8

W pewnych sytuacjach wiadomości tekstowe mogą okazać się niewystarczające do sprawnego przepływu informacji. Czasem lepiej jest zadzwonić i szczegółowo przedyskutować dany temat. Wtedy potrzebujesz sprawnego głośnika rozmów. Jeśli niespodziewanie odmówi on posłuszeństwa, można boleśnie zdać sobie sprawę jak bardzo był użyteczny. Gdy znajdziesz się w potrzebie, warto zastanowić się nad wymianą głośnika rozmów iPhone 8.

Awaria mikrofonu iPhone 8

Mikrofon służy do wielu czynności. Przede wszystkim umożliwia wykonywanie rozmów, również tych z obrazem. Poza tym jest wykorzystywany do rejestrowania wiadomości głosowych, współpracy z Siri, a także współpracuje z wieloma aplikacjami. Trudności z rejestrowaniem dźwięku mogą wiązać się z poważnymi komplikacjami przy codziennym użytkowaniu smartfona. W związku z tym zalecana jest wymiana mikrofonu iPhone 8.

Problem z przednim aparatem iPhone 8

Jednym z głównych zastosowań przedniej kamery jest wykonywanie selfie. To narzędzie jest również bardzo przydatne podczas rozmów w formie audiowizualnej. W związku z tym wszelkie usterki mogą okazać się uciążliwe dla użytkownika. Awaria objawia się poprzez obniżenie jakości wykonywanych zdjęć, pojawienie się niedoskonałości, a także trudności w wykorzystywaniu funkcji aparatu fotograficznego. Czasem też dochodzi do uszkodzenia mechanicznego w wyniku kolizji. We wszystkich okolicznościach rozwiązaniem problemu jest wymiana przedniego aparatu iPhone 8.

Uszkodzenie tylnego aparatu iPhone 8

Dla wielu użytkowników kamera stanowi jeden z najważniejszych elementów smartfona. Aparat służy nie tylko robieniu zdjęć, ale też usprawnia komunikację dzięki możliwości wysyłania informacji w formie graficznej. Awaria tego elementu pociąga za sobą poważne obniżenie komfortu użytkowania urządzenia. W związku z tym wielu użytkowników bardzo szybko opowiada się za wymianą tylnego aparatu iPhone 8.

iPhone 8 tylny aparat

Czyszczenie po zalaniu iPhone 8

iPhone 7 był pierwszy smartfonem z serii, który uzyskał certyfikat wodoszczelności. W związku z tym nowszy model powinien być bardziej dopracowany pod tym względem. To jednak tylko teoria, wobec której warto posłużyć się ograniczonym zaufaniem. Wielokrotnie mieliśmy okazję ratować smartfony, które nie powinny zostać zalane, a jednak do tego doszło. W takiej sytuacji trzeba czym prędzej wykonać czyszczenie po zalaniu iPhone 8. W przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia podzespołów.

Co zrobić w razie wystąpienia awarii?

iPhone to nowoczesne urządzenie wykorzystujące miniaturową technologię. Naprawa wymaga praktycznej wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia w tym zakresie, lepiej nie działać samodzielnie, ponieważ można tylko pogorszyć sytuację.

Znacznie pewniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia serwisu pogwarancyjnego. Jesteśmy w stanie naprawić Twój sprzęt w razie wystąpienia powyższych awarii. Możesz też śmiało zgłosić się do nas, gdy pojawiła się usterka, która nie została tutaj wymieniona.

Jesteśmy do dyspozycji w salonach stacjonarnych, które znajdują się w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. Umów się na wizytę w dogodnym terminie. Poza tym świadczymy też usługi na odległość. Oferujemy naprawę wysyłkową, którą możesz zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online