Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Najczęściej występujące usterki: iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus

Najczęściej występujące usterki: iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus

Premiera tytułowych smartfonów przypadła na 2016 rok i przyniosła szereg innowacji. Urządzenie otrzymało certyfikat wodoszczelności i pojawiły się głośniki stereo. Poza tym przycisk „Home” zaczął działać bez fizycznego nacisku, natomiast w wersji Plus zagościł drugi obiektyw. Żadna z tych zmian nie wzbudziła jednak tylu wątpliwości co usunięcie gniazda słuchawkowego.

Wraz z upływem czasu emocje zaczęły opadać. Część użytkowników przywykła do korzystania z wejścia Lightning albo przejściówki dodawanej do zestawu. Inni zainwestowali w słuchawki bezprzewodowe, które cieszyły się coraz większą popularnością. To właśnie ten trend w dużej mierze odwrócił uwagę od żalu po stracie gniazda mini jack. W końcu posiadanie zestawu Air Pods bądź konkurencyjnych modeli stopniowo stawało się standardem.

Z serwisowej perspektywy usunięcie jednego gniazda oznacza zmniejszenie liczby problemów z dość awaryjnym elementem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ten ruch wymusił zmianę przyzwyczajeń użytkowników, którzy zaczęli bardziej polegać na złączu Lightning. To z kolei poskutkowało zwiększeniem liczby awarii tego modułu.

Gniazdo to jednak tylko jeden z elementów spędzających sen z powiek użytkownikom „siódemek”. Warto wskazać też o innych komponentach, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Zapoznaj się z listą przygotowaną na podstawie naszych doświadczeń.

Zbita szybka iPhone 7

Rozbicie szkła pokrywającego przedni panel smartfona to najczęściej występujący rodzaj usterki. Czasem wystarczy niepozorne stuknięcie, by na ekranie pojawiła się „pajęczynka”. Jeśli użytkownikowi dopisze odrobina szczęścia, skończy się jedynie na niewielkich uszkodzeniach. Wówczas inne podzespoły pozostaną w nienaruszonym stanie i wystarczy wymiana szybki iPhone 7, by przywrócić urządzenie do stanu sprzed wypadku.

Czasem kolizja bywa na tyle niefortunna, że konsekwencje okazują się znacznie poważniejsze. Rozbicie szybki pociąga za sobą awarię wyświetlacza, który zaczyna płatać figle. Na ekranie pojawiają się niedoskonałości utrudniające użytkowanie. W skrajnych przypadkach wyświetlacz może całkowicie zgasnąć. Jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu jest wymiana ekranu iPhone 7.

Komplikacje z ładowaniem iPhone 7

Ładowanie smartfona stało się nieodłącznym elementem codziennej rutyny. Bateria jest poddawana nieustannej eksploatacji, a tym samym stopniowo się zużywa. Po kilku miesiącach może okazać się, że pojemność ogniwa uległa zmniejszeniu. W efekcie iPhone rozładowuje się znacznie szybciej niż pierwotnie. Czasem problemy z akumulatorem sprawiają też, że urządzenie zaczyna się samoistnie wyłączać albo w ogóle nie chce się uruchomić. W takich sytuacjach rekomendowana jest wymiana baterii iPhone 7.

Wrażliwym punktem jest też złącze ładowania iPhone 7. Użytkownik regularnie używa go do podłączania słuchawek, ładowarki, a także innych akcesoriów. Największym grzechem w tym zakresie jest nieuważne wpinanie złącza. W ten sposób tworzą się drobne uszkodzenia, które mogą przyczynić się do awarii całego modułu. W razie problemów zalecana jest wymiana złącza ładowania iPhone 7.

Awaria aparatu iPhone 7

Fotografia mobilna cieszy się niesłabnącą popularnością. Dla wielu klientów jakość wykonywanych zdjęć jest kluczowym kryterium decydującym o zakupie konkretnego urządzenia. Smartfony z oferty Apple mają wiele do zaoferowania pod tym względem. Jedyną przeszkodą dla ich funkcjonalności jest potencjalna awaria. Defekt może objawiać się poprzez obniżenie jakości wykonywanych fotografii, zaburzenie ostrości i stabilizacji obrazu, a także komplikacjami przy aktywowaniu różnych trybów aparatu. W takiej sytuacji najlepszym wyborem jest wymiana kamery iPhone 7.

iPhone 7 aparat

Zalanie iPhone 7

Teoretycznie tytułowy smartfon posiada wodoszczelną konstrukcję. Producent wyznaczył maksymalny czas i głębokość zanurzenia. Nawet jeśli nie przekroczysz wartości granicznej, woda może przedostać się do środka. Niestety w takich sytuacjach Apple nie bierze odpowiedzialności za wystąpienie awarii, więc ostatnią deską ratunku pozostaje serwis pogwarancyjnych. Płyn we wnętrzu urządzenia może spowodować uszkodzenie najważniejszych podzespołów. W związku z tym trzeba jak najszybciej wykonać czyszczenie po zalaniu iPhone 7.

Problem z przyciskami głośności iPhone 7

Fizyczne przyciski zdecydowanie nie mają łatwego życia. Każdego dnia mogą być naciskane setki albo nawet tysiące razy. Ich zastosowaniem nie jest jedynie regulowanie głośności dźwięku. Poza tym biorą też udział w wielu kombinacjach skrótów klawiszowych, których regularnie używasz. Zlikwidowanie problemu nie jest skomplikowane ani kosztowne, więc warto zastanowić się nad szybką wymianą przycisków głośności iPhone 7.

Awaria mikrofonu iPhone 7

Smartfon nie rejestruje dźwięku przy pomocy jednego modułu. Wewnątrz urządzenia znajduje się kilka mikrofonów, a każdy z nich odpowiada za działanie innych funkcji. Czasem dochodzi do awarii w tym segmencie, które mogą znacznie utrudnić codzienne korzystanie z urządzenia. Wymiana mikrofonu iPhone 7 pozwoli na przywrócenie pełnej sprawności.

Wymiana głośnika rozmów iPhone 7

Podczas rozmowy telefonicznej nie jesteś w stanie zrozumieć drugiej osoby ze względu na zakłócenia? To wcale nie musi oznaczać problemów z zasięgiem. Być może doszło do uszkodzenia głośnika rozmów. Wśród najpowszechniej występujących symptomów wyróżniamy metaliczny pogłos, przerywane wypowiedzi albo głuchą ciszę w słuchawce. W takich okolicznościach konieczna jest wymiana głośnika rozmów iPhone 7.

iPhone 7

Jak zlecić naprawę iPhone 7?

Pozostałe komponenty również mogą ulegać uszkodzeniom, ale dochodzi do tego zdecydowanie rzadziej. Niezależnie od charakteru usterki jesteśmy w stanie udzielić Tobie specjalistycznej pomocy. Naprawę możesz zlecić w jednym z serwisów stacjonarnych. Obecnie znajdziesz nas w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Bydgoszczy.

Poza tym realizujemy też usługi w trybie wysyłkowym. Na naszej stronie internetowej możesz zamówić kuriera. W formularzu poprosimy o wprowadzenie danych osobowych oraz informacji na temat posiadanego sprzętu. W wyznaczonym terminie zepsute urządzenie zostanie odebrane, a następnie trafi do serwisu iClinica. Po przeprowadzeniu zabiegu nadamy przesyłkę zwrotną. Wszelkie koszty doręczenia pokrywa nasza firma.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online