Blog
iClinica>Blog>Macbook>Nadchodzi nowy MacBook Pro z ekranem 14 cali i nową klawiaturą?

Nadchodzi nowy MacBook Pro z ekranem 14 cali i nową klawiaturą?

Jakiś czas temu Apple dokonało kolejnej rejestracji nowego urządzenia w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Jest to zupełnie nowy model MacBooka Pro. Znaki na niebie i ziemi wskazują, że gigant z Cupertino jest w trakcie przygotowywania nowego modelu MacBooka Pro, który miałby posiadać ekran o przekątnej 13 lub 14 cali.

 

Trzy nowe urządzenia na horyzoncie?

 

Niedawno do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej wpłynęły trzy wnioski z prośbą o zarejestrowanie nowych produktów. Nadawcą wniosków jest firma Apple. Wśród wniosków znajdziemy tam trzy urządzenia: Mac Pro przeznaczony do szaf rackowych, Apple TV z systemem tvOS 13. Trzecim sprzętem jest wspomniany wcześniej MacBook Pro – jest to model o roboczej nazwie A2289, który działa na systemie macOS 10.15.

 

MacBook Pro 2020

 

W zasadzie poza tą krótką wzmianką nie wiemy nic więcej na temat nowego laptopa od Apple. Jednak najbardziej prawdopodobnym wariantem wydaje się być, że mamy do czynienia z nową, mniejszą wersją MacBooka Pro.

Przenośny komputer ma być mniejszym i bardziej kompaktowym wariantem zeszłorocznego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali. Urządzenie miałoby posiadać cienkie ramki wokół wyświetlacza, które pozwoliłyby umieścić 14-calowy ekran w obudowie, która do tej pory mieściła 13 calowe modele. Oprócz tego na stanie znaleźć się ma klawiatura nożycowa, które jest mniej awaryjna od tej motylkowej. Z ramkami podobny zabieg został wykorzystany przy projektowaniu wyżej wspomnianego MacBooka Pro 16 cali. Dzięki cienkim ramkom, w obudowie wielkości MacBooków 15-calowych, zmieścił się większy model.

Jeżeli te przypuszczenia się sprawdzą to może nam się szykować naprawdę spory hit sprzedaży. Mielibyśmy do czynienia z laptopem, który jest mobilny, oferuje sporą powierzchnię roboczą, dzięki niemałemu wyświetlaczowi, a do tego jest bardzo wydajny i poradzi sobie z wieloma, wymagającymi procesami. Byłby to więc sprzęt idealny dla profesjonalistów, którzy często pracują w podróży.

Na potwierdzenie tych plotek przypomnimy, że już w listopadzie serwis DigiTimes informował, że Apple chce wrócić do klawiatury w technologii nożycowej. Wspominano wtedy, że Apple planuje w pierwszej połowie roku wypuścić na rynek mniejszego MacBooka Pro, który posiadał będzie właśnie takie klawisze. Premiera ta ma się połączyć z coraz bardziej prawdopodobną premierą iPhone’a SE 2 lub z corocznym, czerwcowym WWDC 2020, który jest konferencją organizowaną przez firmę Apple.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online