Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Nadchodzi nowy MacBook Pro z ekranem 14 cali i nową klawiaturą?

Nadchodzi nowy MacBook Pro z ekranem 14 cali i nową klawiaturą?

Jakiś czas temu Apple dokonało kolejnej rejestracji nowego urządzenia w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Jest to zupełnie nowy model MacBooka Pro. Znaki na niebie i ziemi wskazują, że gigant z Cupertino jest w trakcie przygotowywania nowego modelu MacBooka Pro, który miałby posiadać ekran o przekątnej 13 lub 14 cali.

 

Trzy nowe urządzenia na horyzoncie?

 

Niedawno do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej wpłynęły trzy wnioski z prośbą o zarejestrowanie nowych produktów. Nadawcą wniosków jest firma Apple. Wśród wniosków znajdziemy tam trzy urządzenia: Mac Pro przeznaczony do szaf rackowych, Apple TV z systemem tvOS 13. Trzecim sprzętem jest wspomniany wcześniej MacBook Pro – jest to model o roboczej nazwie A2289, który działa na systemie macOS 10.15.

 

MacBook Pro 2020

 

W zasadzie poza tą krótką wzmianką nie wiemy nic więcej na temat nowego laptopa od Apple. Jednak najbardziej prawdopodobnym wariantem wydaje się być, że mamy do czynienia z nową, mniejszą wersją MacBooka Pro.

Przenośny komputer ma być mniejszym i bardziej kompaktowym wariantem zeszłorocznego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali. Urządzenie miałoby posiadać cienkie ramki wokół wyświetlacza, które pozwoliłyby umieścić 14-calowy ekran w obudowie, która do tej pory mieściła 13 calowe modele. Oprócz tego na stanie znaleźć się ma klawiatura nożycowa, które jest mniej awaryjna od tej motylkowej. Z ramkami podobny zabieg został wykorzystany przy projektowaniu wyżej wspomnianego MacBooka Pro 16 cali. Dzięki cienkim ramkom, w obudowie wielkości MacBooków 15-calowych, zmieścił się większy model.

Jeżeli te przypuszczenia się sprawdzą to może nam się szykować naprawdę spory hit sprzedaży. Mielibyśmy do czynienia z laptopem, który jest mobilny, oferuje sporą powierzchnię roboczą, dzięki niemałemu wyświetlaczowi, a do tego jest bardzo wydajny i poradzi sobie z wieloma, wymagającymi procesami. Byłby to więc sprzęt idealny dla profesjonalistów, którzy często pracują w podróży.

Na potwierdzenie tych plotek przypomnimy, że już w listopadzie serwis DigiTimes informował, że Apple chce wrócić do klawiatury w technologii nożycowej. Wspominano wtedy, że Apple planuje w pierwszej połowie roku wypuścić na rynek mniejszego MacBooka Pro, który posiadał będzie właśnie takie klawisze. Premiera ta ma się połączyć z coraz bardziej prawdopodobną premierą iPhone’a SE 2 lub z corocznym, czerwcowym WWDC 2020, który jest konferencją organizowaną przez firmę Apple.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online