Nadchodzi 32-calowy iMac z ekranem Mini LED

Apple iClinica

Redaktorzy serwisu Digitimes dotarli do informacji, że Apple planuje niebawem wprowadzić na rynek urządzenia z ekranami Mini LED. Pierwszym z nich ma być iMac z ekranem o wielkości 31,6-cala. Zdaniem serwisu premiery tego urządzenia powinniśmy wypatrywać w drugim lub trzecim kwartale 2019 roku.

 

Nowy iMac i monitor Apple?

 

Nieco wcześniej w Sieci pojawiały się doniesienia, iż gigant z Cupertino planuje rozpocząć produkcję własnego monitora 6K, który miałby mieć właśnie wielkość rzędu 31,6 cala. Takie informacje podawał chociażby niezawodny Ming-Chi Kuo.

Jednak w informacjach od Digitimes wyraźnie możemy przeczytać nie o monitorze, a o iMacu właśnie. Interesujące jest to, że redaktorzy powołują się na wyżej wspomnianego analityka.

Czyżby więc szykowały się dwie premiery – nowego iMaca oraz monitora?

 

Technologia Mini LED

 

Mini LED to zdecydowanie usprawniona technologia w porównaniu ze standardowym podświetleniem LED. Zapewnia ono wsparcie dla zdecydowanie większej gamy kolorów, większy zakres dynamiczny oraz wyższy kontrast.

Podobno również Apple pracuje już nad kolejną, bardziej zaawansowaną technologią – Micro LED.

Ekrany Micro LED mają charakteryzować się nawet o 30 razy większym zakresem jasności w wyświetlaczach. Są także zdecydowanie cieńsze, lżejsze i bardziej energooszczędne. Dają również możliwość wyświetlania szerszej gamy kolorów i wyświetlanie obrazu w większej rozdzielczości.

Zdaniem Ming-Chi Kuo, Apple chce wykorzystać technologię Mini LED także w innych urządzeniach. Ma pojawić się nowy iPad z ekranem 10-12 cali, który mógłby pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku lub na początku następnego. Oprócz tego technologia miałaby być wykorzystana w MacBooku Pro 15-17 cali, który miałby zadebiutować w 2021 roku.

W tym roku powinniśmy się jeszcze spodziewać MacBooka Pro w starej technologii.

 

One comment on “Nadchodzi 32-calowy iMac z ekranem Mini LED”

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online