Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Nadchodzi 32-calowy iMac z ekranem Mini LED

Nadchodzi 32-calowy iMac z ekranem Mini LED

Redaktorzy serwisu Digitimes dotarli do informacji, że Apple planuje niebawem wprowadzić na rynek urządzenia z ekranami Mini LED. Pierwszym z nich ma być iMac z ekranem o wielkości 31,6-cala. Zdaniem serwisu premiery tego urządzenia powinniśmy wypatrywać w drugim lub trzecim kwartale 2019 roku.

 

Nowy iMac i monitor Apple?

 

Nieco wcześniej w Sieci pojawiały się doniesienia, iż gigant z Cupertino planuje rozpocząć produkcję własnego monitora 6K, który miałby mieć właśnie wielkość rzędu 31,6 cala. Takie informacje podawał chociażby niezawodny Ming-Chi Kuo.

Jednak w informacjach od Digitimes wyraźnie możemy przeczytać nie o monitorze, a o iMacu właśnie. Interesujące jest to, że redaktorzy powołują się na wyżej wspomnianego analityka.

Czyżby więc szykowały się dwie premiery – nowego iMaca oraz monitora?

 

Technologia Mini LED

 

Mini LED to zdecydowanie usprawniona technologia w porównaniu ze standardowym podświetleniem LED. Zapewnia ono wsparcie dla zdecydowanie większej gamy kolorów, większy zakres dynamiczny oraz wyższy kontrast.

Podobno również Apple pracuje już nad kolejną, bardziej zaawansowaną technologią – Micro LED.

Ekrany Micro LED mają charakteryzować się nawet o 30 razy większym zakresem jasności w wyświetlaczach. Są także zdecydowanie cieńsze, lżejsze i bardziej energooszczędne. Dają również możliwość wyświetlania szerszej gamy kolorów i wyświetlanie obrazu w większej rozdzielczości.

Zdaniem Ming-Chi Kuo, Apple chce wykorzystać technologię Mini LED także w innych urządzeniach. Ma pojawić się nowy iPad z ekranem 10-12 cali, który mógłby pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku lub na początku następnego. Oprócz tego technologia miałaby być wykorzystana w MacBooku Pro 15-17 cali, który miałby zadebiutować w 2021 roku.

W tym roku powinniśmy się jeszcze spodziewać MacBooka Pro w starej technologii.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Komentarze do wpisu


Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online