Blog
iClinica>Blog>Apple>Nadchodzi 32-calowy iMac z ekranem Mini LED

Nadchodzi 32-calowy iMac z ekranem Mini LED

Redaktorzy serwisu Digitimes dotarli do informacji, że Apple planuje niebawem wprowadzić na rynek urządzenia z ekranami Mini LED. Pierwszym z nich ma być iMac z ekranem o wielkości 31,6-cala. Zdaniem serwisu premiery tego urządzenia powinniśmy wypatrywać w drugim lub trzecim kwartale 2019 roku.

 

Nowy iMac i monitor Apple?

 

Nieco wcześniej w Sieci pojawiały się doniesienia, iż gigant z Cupertino planuje rozpocząć produkcję własnego monitora 6K, który miałby mieć właśnie wielkość rzędu 31,6 cala. Takie informacje podawał chociażby niezawodny Ming-Chi Kuo.

Jednak w informacjach od Digitimes wyraźnie możemy przeczytać nie o monitorze, a o iMacu właśnie. Interesujące jest to, że redaktorzy powołują się na wyżej wspomnianego analityka.

Czyżby więc szykowały się dwie premiery – nowego iMaca oraz monitora?

 

Technologia Mini LED

 

Mini LED to zdecydowanie usprawniona technologia w porównaniu ze standardowym podświetleniem LED. Zapewnia ono wsparcie dla zdecydowanie większej gamy kolorów, większy zakres dynamiczny oraz wyższy kontrast.

Podobno również Apple pracuje już nad kolejną, bardziej zaawansowaną technologią – Micro LED.

Ekrany Micro LED mają charakteryzować się nawet o 30 razy większym zakresem jasności w wyświetlaczach. Są także zdecydowanie cieńsze, lżejsze i bardziej energooszczędne. Dają również możliwość wyświetlania szerszej gamy kolorów i wyświetlanie obrazu w większej rozdzielczości.

Zdaniem Ming-Chi Kuo, Apple chce wykorzystać technologię Mini LED także w innych urządzeniach. Ma pojawić się nowy iPad z ekranem 10-12 cali, który mógłby pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku lub na początku następnego. Oprócz tego technologia miałaby być wykorzystana w MacBooku Pro 15-17 cali, który miałby zadebiutować w 2021 roku.

W tym roku powinniśmy się jeszcze spodziewać MacBooka Pro w starej technologii.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Komentarze do wpisu


Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online