Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Na smartfonach najlepiej zarabia Apple

Na smartfonach najlepiej zarabia Apple

Apple, jako producent pod względem ilości dostarczanych urządzeń na rynek wcale nie króluje, a w tym segmencie zdecydowanym liderem jest Samsung, a prężnie rozwijający się producenci, jak chociażby Xiaomi, czy Huawei niewiele brakuje już pod tym względem do firmy z Cupertino.

 

Liczy się jakość, a nie ilość

 

I znowu okazuje się, że w tej starej mądrości jest mnóstwo prawdy, bo w momencie, jak większość producentów wydaje telefony z segmentu premium, ze średniej półki oraz te z najniższej to Apple wiernie od lat tworzy tylko te pierwsze. I czarno na białym widać, że ta filozofia sprawdza się w zupełności, a potwierdza to fakt, że wszyscy tworzą smartfony, a tylko Apple tak naprawdę na nich zarabia.

 

Jak to wygląda w liczbach

 

Czwarty kwartał roku 2017 pokazał dobitnie, że jeśli chodzi o zyski to trudno szukać godnego przeciwnika dla Apple, wszak uzyskali oni aż 86% w globalnych zyskach ze sprzedaży smartfonów! Pozostali producenci musieli między sobą podzielić marne 14%, które przy liczbach, które wykręciło Apple wydaje się to po prostu ochłapami. A nowy flagowiec od amerykańskiej firmy, który zapoczątkował nową rodzinę, czyli iPhone X wypracował aż 35% zysków ze sprzedaży. Co więcej wśród 10-ciu smartfonów, które generują najwyższe zyski, aż 8-em to produkty od Apple, a w pierwszej 5-ce są tylko ich produkty. Po zestawieniu tych wszystkich informacji taka sytuacja na rynku przestaje dziwić.

 

Co dalej?

 

Niewiele znaków wskazuje, żeby w najbliższej przyszłości obraz miał się jakoś diametralnie zmienić. Apple zawsze potrafiło sprzedawać swoje smartfony, bo inne ich produkty, jak MacBooki, czy iPady nie cieszą się takimi świetnymi liczbami.
Sukces iPhone’a X przerósł chyba oczekiwania samych twórców i okazał się strzałem w dziesiątkę. Wydarzenia na rynku smartfonów zapowiadają się bardzo ciekawie, a nam – użytkownikom nie pozostało nic innego, jak śledzić kolejne informacje.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online