Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Na smartfonach najlepiej zarabia Apple

Na smartfonach najlepiej zarabia Apple

Apple, jako producent pod względem ilości dostarczanych urządzeń na rynek wcale nie króluje, a w tym segmencie zdecydowanym liderem jest Samsung, a prężnie rozwijający się producenci, jak chociażby Xiaomi, czy Huawei niewiele brakuje już pod tym względem do firmy z Cupertino.

 

Liczy się jakość, a nie ilość

 

I znowu okazuje się, że w tej starej mądrości jest mnóstwo prawdy, bo w momencie, jak większość producentów wydaje telefony z segmentu premium, ze średniej półki oraz te z najniższej to Apple wiernie od lat tworzy tylko te pierwsze. I czarno na białym widać, że ta filozofia sprawdza się w zupełności, a potwierdza to fakt, że wszyscy tworzą smartfony, a tylko Apple tak naprawdę na nich zarabia.

 

Jak to wygląda w liczbach

 

Czwarty kwartał roku 2017 pokazał dobitnie, że jeśli chodzi o zyski to trudno szukać godnego przeciwnika dla Apple, wszak uzyskali oni aż 86% w globalnych zyskach ze sprzedaży smartfonów! Pozostali producenci musieli między sobą podzielić marne 14%, które przy liczbach, które wykręciło Apple wydaje się to po prostu ochłapami. A nowy flagowiec od amerykańskiej firmy, który zapoczątkował nową rodzinę, czyli iPhone X wypracował aż 35% zysków ze sprzedaży. Co więcej wśród 10-ciu smartfonów, które generują najwyższe zyski, aż 8-em to produkty od Apple, a w pierwszej 5-ce są tylko ich produkty. Po zestawieniu tych wszystkich informacji taka sytuacja na rynku przestaje dziwić.

 

Co dalej?

 

Niewiele znaków wskazuje, żeby w najbliższej przyszłości obraz miał się jakoś diametralnie zmienić. Apple zawsze potrafiło sprzedawać swoje smartfony, bo inne ich produkty, jak MacBooki, czy iPady nie cieszą się takimi świetnymi liczbami.
Sukces iPhone’a X przerósł chyba oczekiwania samych twórców i okazał się strzałem w dziesiątkę. Wydarzenia na rynku smartfonów zapowiadają się bardzo ciekawie, a nam – użytkownikom nie pozostało nic innego, jak śledzić kolejne informacje.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online