Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Na rynku pojawią się dwie wersje iPhone’a SE 2?

Na rynku pojawią się dwie wersje iPhone’a SE 2?

Doniesienia na temat potencjalnej premiery iPhone’ów 2 SE pojawiają się w mediach od wielu lat. Raz informacje te zbierają na sile, innym razem temat ucicha. Tym razem Sieć zalewa morze kolejnych wiadomości na temat bardzo oczekiwanego modelu. Okazuje się, że w najnowsze plotki sugerują, że Apple pracuje nie nad jednym, a aż dwoma iPhone’ami SE 2.

 

iPhone SE 2

 

Następca oczekiwanego budżetowego modelu iPhone’ów póki co roboczo nazywany jest iPhone SE 2, choć inne źródła mówią, że może on nazywać się iPhone 9, lecz trudno w to uwierzyć, gdyż zaburzyłoby to mocno logikę nazewnictwa.

Jeśli chodzi o kwestie związane z wyglądem oraz stroną techniczną to krążą słuchy, że estetycznie urządzenie zbliżone będzie do iPhone’a 8. Komponenty wewnątrz mają być na poziomie tych, które znajdują się w iPhonie 11. Wiemy też co nieco na temat ekranu – ma być on wykonany w technologii LCD.
Źródła najnowszych rewelacji powiązane są właśnie z producentem chipów, które sterują ekranami LCD. Firma ta pochodzi z Tajwanu i to z niej pochodzą informacje, które światu przedstawił serwis Digitimes. Korporacja ta otrzymała zlecenie od giganta z Cupertino, by rozpocząć produkcję odpowiednich podzespołów do dwóch nowych modeli iPhone’ów z ekranami LCD. Informatorzy donoszą, że drugi model ma posiadać ekran o przekątnej rzędu 5,5 lub 6,1 cala.

Według informacji pojawiających się w Sieci wyżej wspomniane telefony miałyby pojawić się w sprzedaży pod koniec 2020 roku lub na samym początku następnego.

Ten przekaz medialny pokrywa się ze słowami sławetnego analityka Ming-Chi Kuo, który jakiś czas temu doniósł o możliwości pojawienia się na rynku iPhone’a SE 2 Plus. Budżetowe urządzenie miałoby mieć bezramkową konstrukcję z wyświetlaczem edge-to-edge. Jego wielkość, jak wspominaliśmy wyżej wahałaby się między 5,5, a 6,1-cala. Informatorzy donoszą, iż jego premiery powinniśmy się spodziewać na początku 2021 roku.

Oprócz tego raport wskazuje, że model ten nie będzie posiadał technologii Face ID, powinniśmy jednak spodziewać się powrotu do poczciwego Touch ID, które umieszczone zostanie z boku urządzenia w przycisku włącz/wyłącz.

2020 zapowiada się pracowicie dla Apple, gdyż po Sieci krążą także wiadomości, że gigant z Cupertino pracuje aż nad czterema modelami iPhone’ów 12.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online