Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Na rynku pojawi się chiński iPhone?

Na rynku pojawi się chiński iPhone?

Wraca temat iPhone’a przygotowanego specjalnie na rynek chiński. Takie informacje opublikowały ostatnio chińskie media. Mówią one o tym, że gigant z Cupertino rozważa wprowadzenie wyjątkowego, niskobudżetowego iPhone’a, który miałby pojawić się jedynie w państwie środka. Można dać temu wiarę?

 

iPhone z Touch ID, bez Face ID?

 

Model ten miałby konkurować na rynku chińskim z tanimi smartfonami od takich producentów jak Xioami, Vivo czy OPPO, które zalewają tamtejszych konsumentów. Apple chce uderzyć w te niszę i przekonać tamtejszych konsumentów do taniego smartfona od marki z segmentu premium.

Ten tani model nie posiadałby drogich w produkcji kamer TrueDepth, które odpowiedzialne są za technologię Face ID. Jeśli chodzi o biometryczne zabezpieczenie urządzenia to miałoby powrócić Touch ID znane z starszych modeli urządzeń od giganta z Cupertino. Mowa tu rzecz jasna o skanerze linii papilarnych.

Z doniesień możemy dowiedzieć się, że czytnik ten miałby znaleźć się pod ekranem urządzenia lub na plecach smartfona.

Jednak trudno uwierzyć w te doniesienia i raczej nie stanie się to rzeczywistością. Samo źródło informacji wydaje się być raczej średnio wiarygodne, poza tym istnieje wiele innych czynników, które każą twierdzić, że nie doczekamy się takiego urządzenia.

Podkreślić jednak trzeba, że Apple już zdarzało się wydawać iPhone’y, który były dostosowane pod chińskiego konsumenta – chociażby ostatnie iPhone’y Xr oraz Xs posiadały na rynku chińskim dwa fizyczne sloty na karty SIM. Jednak jest to symboliczna zmiana, a nie całkowicie nowe urządzenie.

Stosowanie Touch ID już po pewnych wizualnych zmianach dokonanych w iPhone’ach nie byłoby wcale takie tanie, a wiele innych komponentów w telefonie trzeba byłoby przeorganizować.

Poza tym jeśli czytnik miałby znaleźć się pod ekranem to wygeneruje to dodatkowy koszt urządzenia.

 

Kiedy pojawiłby się „chińczyk”?

 

Jeżeli jednak rewelacje rzeczywiście okazałyby się prawdą to kwestią pozostaje to, kiedy urządzenie miałoby zadebiutować na rynku. We wrześniu z nowymi iPhone’ami? Trudno dać temu wiarę, gdyż Apple nie chciałoby na rynku tak wielkim, jak ten chiński przykrywać swoich flagowych urządzeń. To może 2020 rok albo nawet później? Trudno jednak wróżyć potencjalną premierę tego modelu.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online