Blog
iClinica>Blog>Apple>Na rynek trafi tyle samo iPhone’ów co rok temu?

Na rynek trafi tyle samo iPhone’ów co rok temu?

Serwis Bloomberg uderza z kolejną dawką doniesień na temat przyszłych działań giganta z Cupertino. Tym razem dotarli oni do źródeł związanych z łańcuchem dostaw Apple, którzy twierdzą, że do końca roku zostanie wyprodukowanych części na 75 milionów iPhone’ów. Te liczby mówią, iż Apple zamawia u swoich dostawców liczbę komponentów, która jest w zasadzie identyczna jak przed rokiem.

 

iPhone 2019

 

Można wywnioskować, iż Apple spodziewa się w tym roku zainteresowania swoimi urządzeniami na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym. Rzecz jasna gigant z Cupertino nie jest skory do dzielenia się ze światem swoimi dokładnymi planami związanymi z ilością wyprodukowanych urządzeń oraz ich dokładną sprzedażą. Oprócz informacji związanych z prognozami dochodów na kolejny rok, reszta informacji ma dla korporacji status „top secret” i musimy bazować jedynie na nieoficjalnych danych i czasami na… kontrolowanych wyciekach z firmy.

Jednak w tym przypadku trudno wyczuć, jakie jest dokładne źródło informacji, jednak wydaje się, iż nie jest to tylko kaczka dziennikarska i biorąc pod uwagę aktualne trendy sprzedażowe na rynku smartfonów, Apple rzeczywiście może spodziewać się w tym roku analogicznego zainteresowania konsumentów, jak w roku ubiegłym.

Jak już zdążyliśmy poinformować, sprzedaż iPhone’ów w zeszłym roku dosyć mocno spadło, głównie przez zdecydowanie mniejsze niż zakładano, zainteresowanie urządzeniami na rynku chińskim. Firma chce dostosować się do aktualnego nasycenia rynku i wyprodukować podobną liczbę urządzeń. Oczywiście, 75 milionów planowanych iPhone’ów nie musi wcale znaleźć aż tylu nabywców, choć podobno Apple patrzy optymistycznie w przyszłość i zakłada, iż trend się nieco odwróci i sprzedaż urządzeń zacznie wzrastać.

Tegoroczny iPhone 11 najprawdopodobniej będzie wyposażony w potrójny aparat fotograficzny, a jego tańsza wersja, czyli następca iPhone’a Xr otrzyma podwójną kamerę. Na pewno telefony otrzymają nową, lepszą i bardziej wydajną wersję procesora Apple A13. Przewiduje się, że tegoroczne modele nie będą żadną woltą stylistyczną i będą bardzo przypominać swoich poprzedników, dzięki czemu także i ceny urządzeń nie powinny wzrosnąć względem zeszłorocznych premier.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online