Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Na rynek trafi tyle samo iPhone’ów co rok temu?

Na rynek trafi tyle samo iPhone’ów co rok temu?

Serwis Bloomberg uderza z kolejną dawką doniesień na temat przyszłych działań giganta z Cupertino. Tym razem dotarli oni do źródeł związanych z łańcuchem dostaw Apple, którzy twierdzą, że do końca roku zostanie wyprodukowanych części na 75 milionów iPhone’ów. Te liczby mówią, iż Apple zamawia u swoich dostawców liczbę komponentów, która jest w zasadzie identyczna jak przed rokiem.

 

iPhone 2019

 

Można wywnioskować, iż Apple spodziewa się w tym roku zainteresowania swoimi urządzeniami na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym. Rzecz jasna gigant z Cupertino nie jest skory do dzielenia się ze światem swoimi dokładnymi planami związanymi z ilością wyprodukowanych urządzeń oraz ich dokładną sprzedażą. Oprócz informacji związanych z prognozami dochodów na kolejny rok, reszta informacji ma dla korporacji status „top secret” i musimy bazować jedynie na nieoficjalnych danych i czasami na… kontrolowanych wyciekach z firmy.

Jednak w tym przypadku trudno wyczuć, jakie jest dokładne źródło informacji, jednak wydaje się, iż nie jest to tylko kaczka dziennikarska i biorąc pod uwagę aktualne trendy sprzedażowe na rynku smartfonów, Apple rzeczywiście może spodziewać się w tym roku analogicznego zainteresowania konsumentów, jak w roku ubiegłym.

Jak już zdążyliśmy poinformować, sprzedaż iPhone’ów w zeszłym roku dosyć mocno spadło, głównie przez zdecydowanie mniejsze niż zakładano, zainteresowanie urządzeniami na rynku chińskim. Firma chce dostosować się do aktualnego nasycenia rynku i wyprodukować podobną liczbę urządzeń. Oczywiście, 75 milionów planowanych iPhone’ów nie musi wcale znaleźć aż tylu nabywców, choć podobno Apple patrzy optymistycznie w przyszłość i zakłada, iż trend się nieco odwróci i sprzedaż urządzeń zacznie wzrastać.

Tegoroczny iPhone 11 najprawdopodobniej będzie wyposażony w potrójny aparat fotograficzny, a jego tańsza wersja, czyli następca iPhone’a Xr otrzyma podwójną kamerę. Na pewno telefony otrzymają nową, lepszą i bardziej wydajną wersję procesora Apple A13. Przewiduje się, że tegoroczne modele nie będą żadną woltą stylistyczną i będą bardzo przypominać swoich poprzedników, dzięki czemu także i ceny urządzeń nie powinny wzrosnąć względem zeszłorocznych premier.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online